Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogsit lehet előre kérvényezni...

Jogsit lehet előre kérvényezni? (SOS! )

Figyelt kérdés

December 13.-ával (Péntek) fog lejárni a vezetői engedélyem (most telik le a 10 év)

Viszont én ezt nem kalkuláltam bele és el vállaltam egy Olasz utat Torino - ba ahova nekem kellene felvezetni (aznap hajnalba indulok) és már nem tudom rábízni idő hiányában másra.

Még soshasem járt le a jogsim, most vagyok az első lejáratnál így nem tudom, hogy működik.

Előre lehet újrakérvényezni, hogy vezethessek?

Vagy ha elkapnak akkor mennyire büntetnek kint külföldön érte? Most fogok menni először, de tényleg muszáj mennem.


2019. dec. 10. 11:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Mikorra készülne el?
2019. dec. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

5 munkanapon belül, de nem sok esélyt látok rá, hogy megjöjjön és ezt ők is mondták, mivel emberhiány van és sok a kiállítandó papír munka.

Ráadásul nekem a péntek már késő lenne😬

2019. dec. 10. 14:35
 13/13 anonim ***** válasza:
Kitérő, de máskorra hasznos számodra: célszerű ingyenes ügyfélkapu regisztrációt csináltatni, de ha e-személyi igazolványod van (chipes, 2016. január 1. után kapott), akkor online magad is csinálhatsz ilyet. (Ha ott kell csináltatni, okmányirodában, kormányablakban 5 perc alatt megcsinálják. Időpont online is foglalható hozzá, de ha mész a jogsiért, lehet, hogy helyben kapott sorszámmal is hamar sorra kerülsz.) Minden személyedhez köthető okmány (személyazonosító igazolvány, tartózkodási hely lakcím igazolvány, vezetői engedély, forgalmi engedély stb.) lejárta előtt kétszer értesítenek a lejáratról: 2 hónappal és 1 hónappal előtte. A mostani eset elég indok lehet számodra, hogy használd ezt a lehetőséget, nehogy máskor, mással is így járj.
2019. dec. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!