Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Forgalmi vizsga előtti stressz...

Forgalmi vizsga előtti stressz leküzdése?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2 hét múlva lesz forgalmi vizsgám ezt ma tudtam meg.. Nagyon parázok :( Ki hogyan tudta leküzdeni a félelmet?

2020. jan. 16. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Én pálinkával.
2020. jan. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, az összesen remegtem, majd beültem és megnyugodtam, most is tökre parázok a gki vezetés miatt pedig hónap utolsó napján lesz..
2020. jan. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy, hogy elsőre jól megbuktam, és a következőre már úgy mentem el, hogy tudom, hogy mire számítsak, így egyáltalán nem izgultam. Az más kérdés, hogy ennek ellenére vagy 4x lefulladtam az 50 perc alatt ami az oktatáson sose fordult elő :D De attól még meglett.

Ahogy férjem mondta: beülsz, azt mész. :D

2020. jan. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#1 köszi de nem iszom😂

#2 sok sikert a vizsgádhoz😊

#3 mondjuk ez jó hozzáállás😀 igaz is, beülök és megyek😀


köszi mindenkinek! 😊

2020. jan. 16. 14:01
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért senkit nem buktatnak meg, mert izgul.

Teljesen természetes dolog, tudja azt a vizsgabiztos is, ha rendes még esetleg segít is néhány szóval.

Az nem indok, hogy azért csinál hülyeséget a vizsgázó, mert izgul.. a hiba miatt bukik, nem azért mert izgul.

Sok vizsgazó egyebként egyszerű módon győzi le ezt: a feladatra koncentrál.

A vizsga kezdetekor még tele van izgalommal, a vizsgán viszont jönnek sorban az utasítások, arra koncentrál.

A vizsgára ráhangolódás meg fejben dől el, csak magadat tudod meggyőzni arról, hogy nem egy létfontosságú eseményre készülsz, legrosszabb esetben azt mondják, hogy gyakorolj még.

2020. jan. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 neked is köszönöm😊 persze hogy nem indok ezzel egyetértek! volt olyan az órák alatt, hogy az iskola vezető ült be hozzám hátra. akkor az első 5 percben izgultam de utána nem tűnt fel, hogy ott ül hátul😀 elbeszélgettek az oktatómmal, én meg vezettem😀 akkor azt mondta, simán átmennék. viszont 33 órát egy suzuki wagon r-rel vezettem, amihez hozzászoktam, most így forgalmi vizsgára meg kaptam egy kombi peugeot.. ezért izgulok picit, mert még nem szoktam hozzá, hogy ilyen nagy dög kocsit vezetek ☹️
2020. jan. 16. 15:15
 7/9 anonim ***** válasza:

az első kettőn buktam mert izgultam

utána elpattant valami és rohadt lazára vettem a harmadikat és simán meglett.

2020. jan. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első vizsgám előtt sehogy. Még soha semmitől nem féltem annyira mint ettől, pedig volt egy pár vizsgám az egyetemen. Már eleve úgy mentem oda hogy szinte teljesen esélytelen, kb. 10 perc után meg is buktam. Én is ugyanígy voltam hogy két héttel előtte amikor megtudtam az időpontot, már akkor is nagyon féltem. A második vizsgám előtt az nyugtatott meg, hogy az oktatóm szerint már le fogok tudni vizsgázni és így is lett :) Pont ma találkoztam vele, én első autóként vártam hogy bekanyarodhassak, ő meg jött szemben egyenesen a tanulójával :)
2020. jan. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én se tudtam sajnos sehogy, persze mondtam magamnak hogy menni fog, nyugi, de attól még izgultam. És az hogy emiatt nem lehet hibázni az hülyeség, nekem remegett a lábam, első vizsgámon le is fulladtam vagy 5x...negyedikre mentem át végül, egy iszonyú jófej vb-nek köszönhetően :) tényleg csak ülj be és vezess legjobb tudásod szerint, sasold a táblákat, gyalogátkelőhekyeket... nekem a kereszteződések voltak sajna a mumusok, 2x is ezért buktam meg (második vizsgán bent rekedtem a dugóban, harmadik vizsgámon pont az ettől való félelem miatt nem mertem bemenni a kereszteződésbe telizöldnél, pedig első autó voltam, csak balra kellett kanyarodnom és szemben rengeteg kocsi állt)

Most a 4.-nél is volt egy olyan helyzet amin megbukhattam volna, de a vb nagyon lazán kezelte és mondta, hogy igazából már az elején meggyőztem hogy tudok vezetni, úgyhogy nem fog ebbe belekötni most, csak elmondja hogy csináljam legközelebb :) szóval hogyha biztos a tudásod, és csak hirtelen helyzetek tudnak esetleg megkavarni, akkor egy jófej vb biztos átenged..de persze van a másik véglet aki akár azért is megbuktat ha nem kellő ideig nézel valahova..szóval sajnos ez nem csak tőled függ, de téged csak a saját tudásod érdekeljen, csinálj mindent a tanultak szerint és legyél magabiztos!

2020. jan. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!