Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tippek a forgalmi vizsga...

Tippek a forgalmi vizsga előtti stressz leküzdésére?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Január 28-án megyek forgalmi vizsgára és eléggé parázok. Ilyenkor az a baj, hogy olyan dolgokat is elrontok amik "alapjáraton" jól mennek. Pl.: legutóbb annyit sztoriztak az oktatók, hogy milyen hibákon megy el a vizsga (pl.: bal hátsó kerék hozzáért a záróvonalhoz, 30-as táblánál 34-re lassított az egyik tanuló, egy szűk utcában valami bokornak a kinyúló ága éppen csak hozzáért az autóhoz stb), hogy tisztára elveszett minden önbizalmam és próbavizsgán annyit hibáztam mintha csak a 10. órámnál tartanék.

Az ilyen helyzetet ki hogyan kezelte?

Nem kioktatást szeretnék kérni, hanem építő jellegű válaszokat azoktól, akik már túl vannak ezen.


Előre is köszönöm!


2020. jan. 26. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Én az első vizsgámon annyira izgultam, leginkább az ismeretlen vizsgaszituáció miatt, hogy egyszerűen nem tudtam beparkolni, pedig sose volt vele gondom, gyorsabban is mentem, igazából kimaxoltam a hibákat ès mellé begyűjtöttem egy azonnali bukósat. Négy órát vettem még utána, de a második vizsgára már teljesen nyugodtan mentem, mert már tudtam milyen egy ilyen vizsga, ahogy azt is, hogy nem jön el a világvége akkor sem, ha megint megbukok. Én beszálltam az oktatóm és a vizsgabiztosom beszélgetésébe is, hogy ne érezzem kényelmetlenül magam. Próbáld ne vizsgaként felfogni, hanem csak úgy, hogy el kell vinned két embert valahová.
2020. jan. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2020. jan. 26. 19:16
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudom hogy hülyeség és viccnek (is) szánom de becs szó egyik ismerősöm pár éve traktorra vizsgázott Hevesen (Közel 50 évesen)és reggel és reggel mások szeme előtt beöntött két feles házi páleszt vizsga előtt 2 órával. Sikerült neki!
2020. jan. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, én annyira zavarban voltam, hogy induláskor a ruhámmal véletlen bekapcsoltam az ablaktörlőt! :) Nem volt baj belőle
2020. jan. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hajnalban keltem és mentem a buszhoz, mert fél 8-kor volt a vizsgám, és előtte még vezettünk egy órát. Akkor inkább azon izgultam, hogy le ne késsem a buszt, így sprinteltem a megállóba:DD (Előtte egyél és igyál valamit, és ha lehetőséged van rá mosdóba is menj el.) Míg mentünk be a megyeszékhelyre, kibeszéltük, hogy hogy aluttunk, meg macskákról:D Kérdezte, hogy melyil parkolást érzem gyengébbenk, melyiket nézzük át, ógy kaptam a lehetőségen és kértem a jobbra hátra 90-t, mert éjjel mikor vergődtem az ágyban, ezen kattogtam, hogy hogy kell csinálni:)

Figyelj a tükrökre, holtterekre(!), többi közlekedőre (nekem erre 3 hibavonalat húzott be, mert a többi autós viselkedésén múltak), gyalogosokra. Parkolásnál ne izgulj nagyon, van két lehetőséged javítank, élj vele!


Uuuuh nekem a növényke mentette meg a parkolásomat, (jobbra előre 90), nézem, nézem, vajon meddig lehet menni...padkát nem kéne fogni...erre megrezzentek a levelek, így az első gondolatom az volt, hogy: jó, oké, állj, tökéletes. A második, hogy az oktató ki fog nyírni, mert ez volt az egyik gyengéje, amire azonnal ugrott, hogy összekarcolod a kocsit!! Vizsga után mondtam neki, hogy amúgy bocsi nem akartam. Ő meg jaa, igen láttam, hogy neki mentél...Majd nevetett és mondta, hogy nincs is abból semmi. Elviszi polírozni és kész.:D


Sok sikert!! (Sajna a ne izgulj tanácsok nem igazán válnak be...)

2020. jan. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

*aludtunk

*melyik

*gyengébbnek

*így

Bocs:'D

2020. jan. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! Sikerült elsőre a vizsga, 4 hibavonalat kaptam a 10-ből.
2020. jan. 28. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!