Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi lehet a reális magyarázat...

Mi lehet a reális magyarázat arra, hogy egyesek egyből rágyorsítanak ha előzik őket?

Figyelt kérdés

Vegyünk mondjuk a várost:

Legutóbbi ilyen eset, a belsőben megy az illető 50-el, én a középsőben, persze 70-es tábla van.

A belsőben haladó előtt a középső sávban egy kamionhosszra megy csak a következő autó.

Én a középsőben gyorsítok, a belsőben haladó mellé érek, érzékeli,hogy talán jobbról fogom megelőzni, és azon nyomban elkezdi nyomni a gázt, és amint utolérjük a középsőben haladót ő el is engedi a gázt, hirtelen nem siet, de megakadályoz abban,hogy jobbról megelőzzem.

Kimegyek még egy sávot, és onnét megelőzöm mindkettőt, visszamegyek a középsőbe, mert a legszélső kanyarodó sáv lesz később.

A belsőben hirtelen "siető" látván,hogy nem tudott megakadályozni, ismét felveszi a számára kényelmes tempót, megint nem siet.

Semmi sztereotípia nem illik erre az emberre, se nem szandál zoknis Suzukis, se nem tahó BMW-s, az autójának van értéke, de nem státuszszimbólum, van erő is az autóban, de nem erősebb az átlagnál.

Kizárnám a kivagyiságot és a kisebbségi komplexust, persze csak az autó, alapján.

Rendszeresen tapasztalom ezt, mindenféle autótól.

Városban nem hiszem,hogy illik villogni,kidudálni valakit a belsőből, én nem akarok konfliktust meg agresszív közlekedést, ezért mindig megpróbálok jobbról elhaladni mellettük ha lehet.Csak hát sokan ezt valamiért sértésnek veszik holott a sebességük alapján azt is megérdemelnék,hogy egy tolólapos Kraz tüntesse el őket a belsőből.


2020. febr. 29. 06:43
 1/2 anonim ***** válasza:
43%
Fogalmam sincs, mit csinálsz rosszul. Olyat szoktam tapasztalni, hogy egy-két autónyi helyre be akarnék sorolni, indexelek, erre segítség helyett rátapad a masik sávban hátrébb lévő az előtte haladóra, nehogy bejöjjek elé. De olyat, amit leírtál, én nem tapasztaltam, nálam mindig az index váltja ki ezt a reakciót, nem maga az elhaladás.
2020. febr. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Jogsi megszerzzése után 3 évig nem vezettem, utána elmentrm vettem mèg pàr órát, mielőtt a vásárolt kocsimmal kimerészkedt volna forgalomba. Terv 5*2 óra volt, a 3. óra után befejeztem az ipsével, amikor beletaposott a gázba, amikor 55tel mentem kb a 60 as táblánál, mindván : “ nem látja, hogy előzik, menjen gyorsabban!”
2020. febr. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!