Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Féltél mikor friss jogsis...

Féltél mikor friss jogsis voltál? Hogyan küzdötted le?

Figyelt kérdés
Egy kis bátorítás kellene, de nagyon. Apám gyerekkorom óta azt pumpálta az agyamba, hogy nekem aztán biztos nem lesz való a vezetés, felesleges pénzkidobás lenne, mert eltévedek mindenhol, semmi tájékozódóképességem, ha valaki szembejönne, eltakarnám a szemem stb. Felnőttként viszont rájöttem, hogy nem halogathatom tovább a jogsit, munka miatt is kellene és amúgy sem ártana. Egyrészt a tájékozódóképességem - mint az utóbbi pár évben kiderült - egyáltalán nem vészes, de attól még mindig félek. Nagyon félek, hogy hülyének néz az oktató, valaminek nekimegyek, nem tudom hogy mire kell figyelni, ledudálnak, idióta leszek és ordibálni fognak velem és ott sírom el magam. Tudom, nevetséges, de jól esne pár történet, hogy te is féltél, mégis vezetsz azóta rendszeresen.
2020. aug. 6. 10:27
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Csinálni kell nem pedig rinyálni.. mutasd meg hogy csak azert is megtudod csinalni.
2020. aug. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Először nagyon sokat rinyáltam, hogy én egyedül akarok menni, mert idegesített, hogy valaki állandóan mondja-mondja mellettem, aztán végül rájöttem, hogy én nem mernék még egyedül menni és végülis örültem neki, hogy vagy anya, vagy a párja, vagy apukám ott van velem és segít. A vezetési órákon szinte nem is előztem, csak álló autót, így előzni sem tudtam, abban is ők segítettek, hogy milyen távolságból kell megkezdeni, mikor kell visszamenni, stb. Ajánlom, hogy az első néhány hónapban veled is legyen ott valaki, aki néha beleszól, hogyha valamit nem jónak gondol, nyilván itt egy tapasztaltabb sofőrre gondolok és az sem utolsó, hogy az a valaki bátorítson sokat, tehát ne a legnegatívabb családtagodat kérd meg erre, mert csak lehúzna.
2020. aug. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én az első alkalommal sikítoztam, mikor kimentünk a forgalomba (oktatóval tanulóként).

Friss jogsival az első utat, amikor egyedül voltam, végigparáztam, eszméletlenül dolgozott bennem az adrenalin. Azóta 5 éves a jogsim, balesetmentesen vezetek (szinte minden nap megyek autóval) és imádom.

Nyilván az elején még lesznek kisebb nagyobb bakik (életem első tankolásánál a kutas megkért, hogy húzzam már be a kéziféket és akkor nem kell a lábával tartania a kocsim :D ), de bele fogsz szokni. Gyakorolni kell nagyon sokat, ez a titka és az alázat.

2020. aug. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én nem féltem, inkább roppant izgalmasnak találtam az egészet. De meg tudom érteni, hogy más lelki alkatú embereknek ez egy félelmetes dolog.
2020. aug. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!