Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Holnap lesz az ötödik forgalmi...

Holnap lesz az ötödik forgalmi vizsgám. Tudtok ajánlani valamit vizsgadrukkra?

Figyelt kérdés

Sajnos az előző 4 bukásomba sokat segített a vizsgadrukk. Alapjáraton suliban is addig izgulok, hogy ájulásig szoktam izgulni. A negyedik vizsgámon 10 perc alatt buktam meg, mert sajnos vezetésképtelen állapotban vezettem, a látásom összeszűkült, nem hallottam semmit, csak a szívem dobogását a torkomban, pedált nem tudtam nyomni és a kormányt is alig tudtam forgatni, a váltóról nem is beszélve, konkrétan halálfélelmem volt egész vizsga alatt. Amint megbuktam és félreálltam, pár másodpercre "pass out"-oltam majd mintha nem történt volna semmi, visszatértem az eredeti állapotomba.

Nem a vezetéstől félek hanem csak a tudattól, hogy vizsga van. Amikor nem vizsgázom, teljesen nyugodtan vezetek órákon és illegálisan is vezettem bevallom (a pénztelenség nagy úr), de sose izgultam. Ugyanez van egyetemen vizsgán is, hiába tudom az összes tételt, ájulásig izgulok és sokszor mentőt akartak hívni hozzám, mert fuldokoltam, remegtem, könnyeztem vizsgán (ötödik féléves vagyok egyetemen). 15 évesen középiskolában addig stresszeltem magam, hogy bélcsavarodásom lett és műteni kellett.

Jártam ezzel pszichológusokhoz, de nem találtak semmit. Kicsi korom óta maximalista szüleim vannak és az vagyok és megfelelési kényszerem van. És mivel ötödik vizsgám, ezért már feleslegesen is ráfeszülök a dologra. Ne mondjátok légyszíves, hogy inkább ne legyen jogsim, vagy inkább örök buszbérletet vegyek és álljak távol a vezetéstől egy életre, mert nem magával a vezetéssel van nagy gondom, hanem hogy vizsgázom és így is nagyon a béka fene alatt van az önbizalmam, nem kéne ennél rosszabb állapotban menni vizsgázni. Tudtok erre a görcsös vizsgadrukkra valami szert? Kialudni kifogom magam, délután lesz csak a vizsga szerencsére.

Csoki, tea, cukorka, rágó, futás, kávé, valami?



2020. aug. 31. 00:49
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja ha ez számít, 20 éves fiú vagyok.
2020. aug. 31. 00:57
 2/14 anonim ***** válasza:
58%
És milyen tök jó lesz az, ha vezetés közben, ki tudja mitől jön rád valamiféle nagy izgalom.....
2020. aug. 31. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ha ilyen történne, a lehető leghamarabbi alkalommal lehúzódnék az útról ahol lehet. Például előző vizsgán el sem indultam volna alapból ha csak sima vezetés lett volna, de ugye ott nem lehet ilyet.
2020. aug. 31. 01:06
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

És mi lesz veled, ha majd élesben kerülsz stressz helyzetbe? Vagy ha a másodperc tört része alatt rossz dontest hozol és az embereleteket károsítasz meg, hogy fogod feldolgozni? Erre is gondolni kell.


Aki már egy vizsgatol osszesza.ja magát, az nem való volán mögé, szerintem...

2020. aug. 31. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
89%

Eleg sulyos allapot, de azert ez megse egy birosagi targyalas ahol 10 evet kaphatsz, vagy egy eletmento mutet a korhazban, szoval ez azert tulelheto meg a legrosszabb esetben is.

Ilyen es hasonlo psziholoigiai trukkokett kene kitalalnod, amivel valahogy becsapod magadat, hogy csokkentsed feszultseget.

Peldaul, nem tudom hogy van-e maximalis vizsgaszam vagy barmennyiszer lehet probalkozni, de valahogy ugy kene oda menned, hogy most igazabol nem akarsz vizsgazni, csak a vizsgaszituaciot gyakorolni. Komolyan engedd el, amennyire tudod, azt hogy most levizsgazol, NE akarj mindenaron levizsgazni. Tet nelkul menj oda, es inkabb, a szamodra megoldhatatlan vizsgahelyzetet gyakoroljad, felmerjed, tudatositsad. Es a vizsgafeladatokat is kezeld gyakorlaskent. A legrosszabb esetben igy sem sikerul a vizsga, de lehet hogyha elmelyedsz a helyzetben, edzed magad a szituaciohoz, akkor a legkozelebb mar sokkal kevesbe fog zavarni. Szoval ha nem sikerul, akkor is egy kicsit elorebb leszel. Vagy ugyis lehetne mondani, ha mar levizsgazni ugysem tudsz, probalj a helyzetbol annyit tanulni amennyit csak lehet.


Vagy probald meg lazan kezelni mintha ez csak egy felesleges formasag lenne, miutan te ugyis tudsz mindent, ezert felesleges a vizsga. Mintha 40 evnyi balesetmentes vezetes utan, egy kamionsofort egy hulye uj szabaly miatt vizsgara kuldenenek. Az is odamenne, es a sajat stilusa, tapasztalata, tudasa alapjan lenyomna a dolgot, es leszarna ki mit gondol a vezeteserol. Oda mesz, es erobol lenyomod, megoldod ahogy tudod, ugy oldod meg ahogy szoktad es leszarod masok velemenyet, akinek nem tetszik kinyalhatja.


Kis tulzassal barmit kitalalhatsz, amivel valahogy jelentosen valtoztatsz a belso mukodeseden, mert a vegeredmeny rosszabb nem lehet.

2020. aug. 31. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Nekem is volt ilyen, de csak vizsga előtt. Gondolj arra, hogy most 2 vizsgabiztos lesz és mind a kettő csak utazni akar szabályosan a felügyelettől 50 percet majd vissza nem akarnak semmit csak szabályszegés nélkül elmenni a vizsgádról. Nekem így lett meg.
2020. aug. 31. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Normális pszichológust kell keresni először. Aztán utána vezetni.

Hogyan képzeled el, hogy félreállsz, ha rosszul vagy? Van egy vészfékezés kzöeli szituáció az autópályán és kb kezelni nem tudod utána az autót a stresztől és kirakod azelakadásjelzőt ott ahol vagy és megállsz. Majd ott halsz meg, mert dugó lesz mögötted, dudálnak, anyáznak? Vagy továbbmész 10 km-t az első pihenőig és reménykedsz, hogy túléled (meg körülötted mindenki más is)?

2020. aug. 31. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
35%

Hát ez tényleg nagyon rossz lehet így, szerintem próbálj valami enyhe nyugtatót/feszültségoldót bevenni (Hova, Positivum), de úgy, hogy ne aznap vegyél be először, hanem már előtte is és nézd, hogy milyen hatással van rád. Mert ha álmosít, vagy szédülsz tőle, akkor pláne nem lesz jó.

De én is úgy gondolom, hogy még ha le is vizsgázol, mielőtt élesben vezetni kezdesz, keress egy igazán jó pszichológust, vagy ha kell pszichiátert is, mert ekkora drukk, ha valahol meg kell felelned, messze nem normális. Valamennyire le kell tudni küzdeni a félelmedet, mert még az életben ebből rengeteg nehézséged, bajod lesz, ha lesz munkahelyed, akkor meg főleg.

2020. aug. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
7. AZ a baj hogy akkor olyan helyzetben megse tud állni ha leblokkol.
2020. aug. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#9: Hát ezt nem mondanám biztosra, de igen, előfordulhat az is jó eséllyel, hogy már az első éles helyzetben blokkol és telibeveri az előtte haladót. De ha mégse akkr jön az amit írtam.


#7

2020. aug. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!