Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Biciklisektől kérdeznék, ha a...

Biciklisektől kérdeznék, ha a bicikliút és a gyalogosút egyben van és én a jobb oldalon haladok mint gyalogos, de mögöttem csöngetnek a biciklivel, akkor nekem balra kell húzódnom? Nem nekik kell kikerülniük engem?

Figyelt kérdés

2020. szept. 17. 14:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs szembejövő forgalom, akkor simán kikerül téged a másik sávban. Szerintem semmiképp se balra húzódj, mert az nagyon zavaró. Jobbszélen igyekezz maradni.

Lehet, hogy csak figyelmeztető csöngetés, hogy ne ijedj meg, ha elsuhan melletted.

2020. szept. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a kérdés, hogy osztott, vagy osztatlan. Ha fel van festve, akkor annak ellenére hogy egy területen van, külön sáv van mindenkinek. Lehet hogy pont a bringások helyén mentél.

Ha osztatlan, én nem szoktam a gyalogosra csengetni, hanem kikerülöm.

2020. szept. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is csak figyelmeztető jelzés, hogy tudd, hogy jön és ne menj át a bal oldalra, meg ne ijedj meg, hogy egyszer csak ott van valaki.
2020. szept. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A KRESZ oda-vissza előírja az akadályozás és veszélyeztetés tilalmát a gyalogosoknak és kerékpárosoknak is egymás irányában. Nem határozza meg, ki hol kozlekedjen, ha a táblából, felfestésből nem derül ez ki. Így kölcsönösen kell egymásra figyelni.


Azt javaslom, hogy jelezd, ha észlelted az érkező bringást, pl. kézfeltartással vagy hátrafordulással. Ez elég biztonságot ad a kerékpárosnak affelől, hogy nem fogsz elélépni. Ha elkezdesz jobbra vagy balra táncolni, az a legveszélyesebb.

2020. szept. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

szerintem is csak azért csenget, hogy jelezzen, bizonytalan mozgású gyalogos esetén én is szoktam egyet csengetni még messziről.

Meg ha kisgyerekes megy, akkor is csengetek előre, akkor figyelnek, volt már hogy utolsó pillanatban elémugrott a kisgyerek, első keréken álltam meg :)

2020. szept. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
5: én is nyomtam már satuféket, amikor a látszólag békésen nyuszimotorozó gyerek egy szemvillantás alatt keresztbefordult előttem 1-2 méterrel... :(((((
2020. szept. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Csak mert folyamatosan beszologatnak, meg rázzák a fejüket ugy h nem is jott szemből semmi tehat siman kikerulhetnekek gondoltam en csinalok valamit rosszul....
2020. szept. 17. 15:37
 8/12 anonim ***** válasza:
biztos hogy osztatlan gyalog ÉS kerékpárút?
2020. szept. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ezt kérdeztem én is.

(#2)

2020. szept. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdező: írd már le, hogy hol van ez az út, ill. hogyan néz ki...

Fel van festve elválasztó sáv, bicikli/gyalogos ábra, van-e tábla az elején/végén.. stb. stb.????

2020. szept. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!