Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Érdemes belekezdeni a kamionoz...

Érdemes belekezdeni a kamionozásba?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretek vezetni és úton lenni, el is kezdeném ezt is, de kicsit tartok pár dologtól. Nekem így kívülállóként nagy macerának tűnik a jogosítvány szerzés. PÁV, GKI, BÜ vizsga, stb. mire végeznék én ezzel munka mellett? Csinálta valaki így? Mennyi időbe telt?
2020. szept. 27. 09:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha szeretnéd, nyugodtan vágj bele. Sőt ha érdekel is, simán átmész rajtuk.
2020. szept. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tervezel családot, akkor akár hosszútávon is.

Másképp csak pár évben gondolkodj még jól megszeded magad.

Ne áltasd magad azzal, hogy majd a te feleséged nem.

De, a te feleséged is...

2020. szept. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Sok cég állja a jogosítvány megszerzését. Feltételezem, hogy arra az időre is már jogviszonyban állsz felük, így nem másik munka mellett csinálod. Érdemes ennek utánanézni.

Szerintem a jogosítvány a könnyű része. Sok adminisztratív munkával jár a kamionozás, ami bonyolultabbnak tűnik.

A másik, és szerintem fő nehézség, hogy ha jól akarsz keresni, nemzetközizni kell. Ők meg sokszor hetekig úton vannak. Így nem lehet közösségi hobbid és család is erősen kérdéses.

2020. szept. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hát közösségi hobbi és párkapcsolat így sem nagyon jön össze, úgyhogy ez sajnos nem hátrány, de ez már másik kérdés. :)
2020. szept. 27. 09:30
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha már a papírmunka is ilyen aggályokat ébreszt, akkro szerintem nem.
2020. szept. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
44%

igyekszem segíteni..hány európai nyelvet beszélsz, legalább konyhanyelvi szinten? elegendő, ha németből, angolból van érettségi szintűd. ha nincs idegennyelvi tudásod, ne kezdj kamionos tanfolyamot.


Ha angolból, németből jó vagy, akkor érdemes belevágnod. Nagy előny.

2020. szept. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
45%

Azzal meg főleg ne áltasd magadat hogy megszeded magad, mert ilyen nincs.

De ezt csak akkor tudja meg mindenki amikor benne van.

Ezt a munkát szeretni kell és akkor könnyebb is valamivel.

CSak akkor jó a nyelntudás ha pont arra jársz, amúgy semmit nem ér.

A francia, spanyol , lengyel és a török se tud sehogy csak a saját nyelvén.

Márpedig egy kezdőt biztos nem a legjobb fuvarokba tesznke be, hacsak nincs hátszele.

Teljesen vegyes fuvart kap a kezdő. Ami pedig a legrosszabb hogy rövid fuvarokat.

Ez azért rossz mert minden felrakásnál hülyére kell dolgoznod magad és mire le spaniferezed az árút fél nap is elment vele. Majd elviszed jó esetben 200 km-re és kezdhated előlről a robotolást.

Ráadásul az utóbbi időben megvan hülyülve szinte egész európa, mert csak a büntetéseket osztogatja kegyetlenül. Mindenbe bele tud egy rendőr kötni.

Persze a feltételeket nem biztositja egyik ország sem , de azt elvárja hogy szabályosan vezess és tarts be mindent.

Ami lehetetlen mert amikor lejár a vezetési idő és nincs hely a parkolóban lehet menni a következő parkolóig.

De ez csak egy a sok közül és már ok arra hogy szedjék be a pénzt.

Úgy hogy azt felejtsd el hogy megszeded magad, mert akár több év mulva lehet minuszba leszel.

2020. szept. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

3 hónap alatt csináltam meg, közben karácsonyi ünnepek is voltak. Nem a jogsi megszerzése a legnehezebb. Elkezdeni nehéz, megmaradni benne még nehezebb. Jól csinálni mindent szinte lehetetlen. Legyen nagy szád a cégnél! Csináld meg a munkádat rendesen, és ne idegeskedj semmin! Időben odaérsz, akkor odaérsz, ha nem akkor nem. Úgy ülök be a kamionba, hogy kirándulni megyek, kérem a címeket, árut, többi nem érdekel. Mindenen idegeskedsz nagyon hamar felfogod adni.

Eleinte belföldez utána mehetsz nemzetközibe, ha gondolod. Én a 3 hetet alapból nem vállalom! Legfeljebb 2 hét! 6-8 hétet az ukrán, román, bolgár csinálja. Nyelvtudást itthon nem kérik (nyelvtudással nem magyar cégnek szeretnél dolgozni). Könnyebb ha tudsz angolul, németül, lengyelül, franciául, spanyolul, olaszul. Elég angol, németből pár szó. Sokat nem is engednek beszélni! Ablaknál elkezdesz sokáig trécselni mögötted akkor valaki testtel kilök a sorból. Lehet akkor röviden, táviratosan! 90%-ban beadod a papírt az ablakon, ők már tudják mi a helyzet. Látják külföldi vagy, ritkán szoktak kérdezni.

2020. szept. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Pedig elsősorban az lenne a cél, hogy megszedjem magam. Nem a papírmunka a baj, hanem munka mellett a jogosítvány szerzés. Angol nyelv megy, esetleg pár szó még németül is. Én eléggé stresszes típusú ember vagyok, azzal szerintem nagyobb problémám lenne.
2020. szept. 27. 13:57
 10/16 anonim ***** válasza:

Hát itt nem jó ha ideges tipus vagy. Mert még a haláli nyugodt embert is kikészítik sokszor.

De ha minden jól megy (ami nem létezik), akkor is kikészül az ember csak a távolléttől és a monotóniától.

Hidd el nem tudod megszedni magad, örülnél ha nem sok kárt csinálnál és csak kevés fizetni valód lenne.

Mert bármit csinálsz mindent zsebből kell fizetned.

2020. szept. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!