Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Gyakorlati oktatás milyen...

Gyakorlati oktatás milyen tempóba halad?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az érdekelne hogy milyen ütembe halad a vezetés gyakorlati része!?

A kresz egyszerű volt, elsőre átmentem 2 hibával, nem is tudom miért mondják sokan, hogy nehéz.

Az igazi küzdelem, most indult, a gyakorlati oktatással és eléggé meglepett.

Első 2 órában egy nagyobb üres parkolóban, történt, ahol lassú (20~25km/h) tempóban megismertem az autó irányítását, kanyarodás, fékezés, tolatás... mivel nem száguldottunk, a 2. sebesség fokozatig váltottunk.

Most volt a második alkalom, az újabb 2 óra, első órában és a második első felében, város külső faluijait jártuk körbe 50-60km/h -val, nem volt nagy forgalom, folyamatosan mondta mit csináljak, váltsak, gyorsítsak, fékezzek ... majd az utolsó fél órába be a belvárosba, és ott a rendes forgalomba kellet ugyan így vezetnem.


Mivel még életembe nem ültem autó kormánya előtt, és csak elméletben tudtam hogy működik a sebváltó, fék, gáz... de most elég tempósan bele kellet tanulnom.


Amikor ti tanultátok, tanuljátok, akkor is ilyen tempóba haladtatok?

Értem, hogy elvileg 30 órában meg kell tanulnom, és max gyakorolni vehetek plusz órákat, ha nem megy, de ez tényleg ilyen gyorsan megy?


Az oktatót kérdeztem, azt mondta, van akivel csak a 4 - 5. alkalommal megy ki a forgalomba, de ő úgy látta hogy képes vagyok rá.


Azon gondolkodom, mire számítsak a következő órákon.



2020. okt. 27. 13:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tévedés, hogy 30 órában meg KELL tanulni, vannak, akik 60-70 órát is gyakorolnak.

Tehát örülj, ha neked ilyen jó ütemben mennek a leckék.

Lehet később lassulni fog, az sem probléma.

2020. okt. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, mondta az oktató hogy van aki 70 órán is túl van, de legtöbbeknek 50 órából meg van.

Jó ütem meg van, de annyira stresszes, de muszáj megtanulnom 33 évesen.

2020. okt. 27. 13:30
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

#2 Amúgy 33 évesen nyilván egyszerűbb volt letenned a kreszt, mint egy 17-18 évesnek. Én 23 éves vagyok, nincs jogsim, nem is szeretnék, de sokkal jobban ismerem a kreszt, mint pár éve, pedig nem tanultam.


A gyakorlattal viszont tényleg szépen haladsz, ha az első óra előtt nem vezettél. Így többet vezethetsz forgalomban, és több rutinod lesz mire vizsgáznod kell, ami mindenképpen pozitív.

2020. okt. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3: én se szerettem volna, de vidékre költöztünk.

Míg a városba laktunk, nem volt értelme, tömegközlekedéssel bárhova pillanatok alatt eljutottunk, nem kellet parkolóhelyet vadászni, fizetni, autót fenntartani...

De vidéken vettünk házat, és már nem csak leliftezek a földszinti Coop -ba, ha vásárolni akarok.

Plusz annyira időhöz köt, ami nevetséges, pl. szombat -on 18:20 az utolsó busz, ha van valami rendezvény a városba akkor max Taxival jöhetünk haza 20km -re.

2020. okt. 27. 15:30
 5/9 A kérdező kommentje:

Az elméleti résznél azért gondoltam nehezebbnek, mert környezetembe mindenhonnan azt halottam hogy 3-5. alkalomra sikerült csak.


A vezetés viszont tényleg nehéz, és első óra előtt soha nem vezettem, legközelebb a kormányhoz, az anyós ülésen ülve voltam.

Szóval remélem hogy ügyes vagyok, és nem csak erőltetett menet.


De érdekelne, hogy nektek hogy ment, milyen tempóban, mi követett mit.

Pl. azt hittem, a 2. alkalommal, ha már lassan tudok haladni, tolatni, akkor parkolást fogom megtanulni.

2020. okt. 27. 15:35
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdemes másokhoz hasonlítani a tanulás menetét, nem is lehet.

Említetted pl a parkolást, azt sok oktató a tanítás végére hagyja, amikor a tanuló már nem az autó kezelésével van elfoglalva, de vannak oktatók, akik a parkolásokat már az oktatás elején elkezdik tanítani..

Az se mindegy, hogy egy kis csendes városról van szó, vagy Szeged, Debrecen, netalán Budapest belvárosában kell vizsgázni.

Örülj, hogy jól megy a tanulás, az majd kiderül, végig úgy lesz-e, vagy lesznek megtorpanások.

2020. okt. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szerintem itt is a végére marad a parkolás.

A város amúgy Zalaegerszeg, nem egy Budapest, de azért van forgalom itt is rendesen... főleg 2-4 óra környékén meg reggel 7-9 órakkor.

2020. okt. 27. 17:33
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, nekem is így volt, első dupla óra autó kezelése (elindulás, megállás, kuplung, stb), második dupla órán már forgalomba mentünk, kis forgalmú úton, városban és azon kívül is. Nekem az oktatóm megmutatta a rutin pályán a parkolásokat az első 10 órában kb, de aztán rájött, hogy korai volt még. Ez mindenkinél egyéni szerintem, szerencsére az én oktatóm amúgy normális, próbál segíteni, kicsit személyre szabni, mert nem vagyok könnyű eset.

Sajnos én is először ültem volán mögött, és nagyon nehezen rázódtam bele. Vagy 20 órát "csak úgy mentünk" a városban, csomószor bele kellett nyúlnia, meg persze folyamatosan mondani, mit csináljak, mire kicsit jobban ment, és elkezdhettünk feladatokat csinálni (y, egyíven megfordulás), még a parkolások nem igazán mennek most se, majd azokat kell még gyakorolnom sokat. Most így a 40. óra után kezd alakulni a dolog, de még vagy 20 biztos kell. Szóval nem lehet tényleg másokhoz hasonlítani magad, de ha azt mondta az oktató, hogy ügyes vagy az jó, örülj neki.

(A kresz meg az elsősegély semmi volt nekem is, na a vezetéssel szívok rendesen. Harmincon túl vagyok én is, belvárosból költözünk ki, plusz lassan gyerekvállalás, szóval jó lenne ha lenne jogsim, de nem megy könnyen.)

2020. okt. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én most tartok kb. 10 óránál, nem olyan vészes dolog. A kresz elsőre meglett, én sem értem, hogy tudnak sokan többször is megbukni. Az első óra elején elmondta az oktató, hogy látja, nem először ülök autóban, úgyhogy mentünk két kört a pályán, aztán irány a forgalomba délután 4-kor a legnagyobb csúcsban. :D
2020. okt. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!