Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Balesetet okoztam, mire...

Balesetet okoztam, mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár hete balesetet okoztam (ne savazzatok légyszi azóta is rosszul érzem magam) mentem haza és a kereszteződésnél megálltam, elsőbbségadás tábla volt. Körülnéztem, láttam hogy jön egy motoros, de úgy mértem fel hogy messzebb van és kikanyarodtam. Ahogy kikanyarodtam belém csapódott. Rögtön kiszálltam megkérdeztem mit segítsek és hívtam is a 112-őt. Tisztában vagyok vele, hogy én hibás vagyok, de a motor féknyoma 15 méter volt, ami mindenkinek elég gyanús (simson motor) ő allítja hogy nem ment negyvennél többel és az anyja is azt mondta hogy a motor le van fokozva és nem tud annál többel menni. Behorpadt az autóajtó elég rendesen és még vissza is pattant a srác. A fiúnak nem lett komoly baja, megzúzódott a térde, 8 napon belül gyógyuló. A kérdésem az lenne

hogy ilyen van-e hogy lefokoznak egy motort és mire számítsak? (Friss a jogosítványom, majdnem fél éves) mennyi idő mire egyáltalán kapok valamit a pénzbírságról meg hogy bevonják-e a jogsimat és mennyi időre?



2021. febr. 15. 17:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
A helyszínelő rendőr nem mondta hogy kb mire számíthatsz? Általában emberségesek a rendőrök ilyen esetben a vétkessel szemben is, szóval tuti mondott valamit. De lehet hogy simán lesz fél év is a büntiig, a biztosítás az meg más történet, az külön fog jönni.
2021. febr. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Rendesek voltak, a helyszínelő annyit mondott hogy mivel friss jogsi számítsák rá hogy valószínű elveszik meg ugye pénzbírság lesz.
2021. febr. 15. 20:36
 13/14 anonim ***** válasza:
Hát ő biztosan jobban tudja mint mi, hisz ő már sokadjára helyszínelt valószínű és tudja kb mi lesz.
2021. febr. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ez van mikor szakadéknak hátszélben beleszalad a simson a 70-be. Örül a gyerek mert azt hiszi menő, majd rájön hogy az első-hátsó dobfék hatástalan..
2021. febr. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!