Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Érdemes lenne C kategóriás...

Érdemes lenne C kategóriás munkát keresnem?

Figyelt kérdés

Jelenleg B kategóriával vezetek 3.5T furgont, élelmiszert,üdítőket,alkoholt szállítunk, reggel 4 és 9 között szoktam kezdeni (gyakran változik, de jellemzőbb a korai kezdés amit szeretek)

Általában kettőt fordulunk, ami azt jelenti hogy reggel felpakolunk, majd ha az első kanyarnak vége még van egy második.

Súlyra 1-1 tonnát viszünk, emelőhátfalas autóval.

Ha végeztünk lehet hazamenni, az átlag munkaidőm 6 óra, de van hogy több, néha kevesebb.

A lényeg hogy 12 óra fele szinte mindig itthon vagyok, ezt szeretem.

A fizetés a ledolgozott napoktól függ, 230 vagy max 250 ezer ft nettó (január óta teljes fizetésre bejelentve).

Azt nem nézik, hogy mennyi időt dolgozunk, csak a napot számolják, hétvége szabad.

Bár a hátfal miatt nem tűnik nehéznek, azért van ahol pincébe kell levinni olykor 200-300 kilót árut is.

Az esetleges bírságokat nem fizetik, és mivel Budapesten szállítunk azért erre van esély.

Emiatt én gyakran rohanok, és bár 4 éve csinálom, gondolkozom a váltáson.

Tudom, hogy ilyen munkahely nem sok lesz ahol 6 óra alatt végzek teljes fizetésért, de nem zavar a 8-10 óra sem, csak kérdés, hogy mondjuk egy 4 tengelyes billenccsel mennyivel kereshetnék jobban?

Egyrészt a magasabb fizetés miatt szeretnék váltani, másrészt pedig olyat ahol nem kell ennyire komoly fizikai munkát csinálni, szóval unom a pince-padlást, miközben azon gondolkozom, hogy mikor lesz 10-30 ezer bünti a kocsin.

(lekopogom, eddig csak egyszer fogtak meg és az is csak 10k volt)

Magyarul C kategóriával sem csinálnék élelmiszer szállítást.

Nemzetközi munka kizárva, hetelős kizárva.

Szóval kérdés, hogy ha szeretnék mindennap otthon aludni, szeretnék szabad hétvégét, nem akarok fizikailag lerobbanni, és a mostaninál többet keresni akkor van esélyem vagy ez az elképzelés már inkább C+E?


Nyilván nem hiszem azt, hogy csak ülök a fülkében és megraknak A pontban B-ben meg leborítom az árut, és jó napot, de feltételezem egy billencs sofőr nem hord le 400 kiló árut egy pincébe.


Sajnos nem tudok mennyit keresnek, mert minden hirdetésben megegyezést szerint van a fizetés a leírásban.



2021. febr. 28. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
CE-vel javarészt hetelős meló van. Sztem ritka a napi bejárós, de akadhat akár ilyen is.
2021. febr. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

HAHA Kaposváron C jogsival 10 óra melóra ( igen, fogod és kidobod a korongot ha úgy van ) 180 ezret fizetnek. Hátfal nélkül 2 tonnát pakolj le 14 boltba. B jogsira 12 órás munkák vannak 160 ezerért.


Csak ,hogy tegyük tisztába a dolgokat, azért írtam le.


Buricskára meg kukásra itt kihalásos alapon mennek a dolgok, ja és ha újít a cég autókkal akkor kell a tapasztalat, nem csak itt a hírdetésekbe is látom, hogy nyerges tapasztalat kell, sőt még a Wabi is 3 hónap nyerges tapasztalatot kér belföldre. Szóval én innét neked azt mondom, hogy várjál csak a váltással. Itt ha ilyen meló lenne szerintem legyilkolnák az emberek egymást a leírt munkáért.

2021. febr. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2-es


Ez igazából szomorú amit írsz, de ettől függetlenül itt Budapestről van szó, azért nem ugyan az.

Mondhatnám, hogy Ausztriában meg ugyanerre a munkára mennyivel többet kapnék én is, de hát ugye nem ott vagyok, de nem is Kaposváron.

Ettől függetlenül tudom, hogy nem annyira szar ez a munka, de örökké nem csinálhatom mert szeretnék 40 éves koromban is ízületi fájdalmak nélkül élni, meg a stressz ugye, mind vezetés közben, mind a megállásokkal.

Felénk azért rengeteg kavicsozás, építkezéses meló van billencsekkel vagy hasonlókkal, gyakran látok álláshirdetéseket.

2021. febr. 28. 19:30
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz ilyen bajokat akkor ne sofőr legyél.


Mondjuk én ezért csináltam meg a D jogsit, így nem kell emelgetni vagy ugrálni a kamionból :).

2021. febr. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!