Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nègykezes kamionozás a páromma...

Nègykezes kamionozás a párommal? Mit gondoltok erről,mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Páromnak van tapasztalata, 5 éve vezet kamiont, jelenleg csak országon belül. Mèg az èn fizetèsemmel sem tudunk rendesen fèlretenni, hitelbe nem szeretnènk belemászni, és sajnos egyikünk sem olyan szerencsès, hogy bármit is örököljön. Szóval ha szeretnènk házat muszáj tovább lépnünk és a külföldi munkák mellett feljött az is, hogy megszerzem a jogsit és kamionoznánk ketten. Páromnak kètsègei vannak, szerinte nehèz èletforma és megterhelő lenne nekem. Viszont én egyre több ilyenről olvasok és távoli pár ismerősök is így dolgoznak,én motivált lennèk.

De kíváncsi lennèk konkrèt tapasztalatokra is. Ismertek ilyet? Nőként mennyire nehéz ez?

Nem vagyok kènyes, S nem is úri körülmények közt nőttem fel.

Erdèlyiek vagyunk, de Mo-i cèghez is jelentkeznènk, ismertek olyat, akik szoktak alkalmazni nègykezesbe?

23n


2021. márc. 10. 18:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy nem könnyű életforma, de azt neked kell sejteni, hogy mennyire viseled el azt a vándorló életstílust.

A másik kérdés meg az, hogy mennyiből, és mikor lesz meg a jogosítványod, hisz még az sincs, jelen helyzetben még azt sem egyszerű megszerezni, és az is kiadásokkal jár.

2021. márc. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
ha megcsinálod a jogsit és nem megy a 4 kéz, még mindig mehetsz egyedül.
2021. márc. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A vándorló életmóddal nem lenne gond, szeretek utazni és már voltam több hétig a párommal így. Illetve mèg így is többször lennènk itthon, mintha külföldön vállalnánk munkát, ahol egy évben 1-2x jöhetnénk haza. Plusz ebben a helyzetben az is kètsèges, hogy bármi más munkát találnánk-e kint.


A fèlelmem inkább abban rejlik, hogy egy akkora gèpet kell vezetnem és eljutnom idegen helyekre, de lehet ez mèg csak a tapasztalat hiánya miatt van bennem, és simán tanulható, belejönnèk. Illetve persze a balesetek is felvillannak a szemem előtt, hogy nehogy èn okozzak majd valamit, mennyire tudnèk 9-10 órában teljesen koncentrálni...

Van félretett pénzünk, tehát ez nem lenne akadály, ha elhatározzuk magunkat akár holnap is nekifoghatok. Párom ismerőse a tanár, vele talán nem húzódik nagyon el, max a vizsgák miatt.

2021. márc. 10. 19:35
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

"A fèlelmem inkább abban rejlik, hogy egy akkora gèpet kell vezetnem és eljutnom idegen helyekre"


akkor meg tudod érteni milyen egy full kezdő kamionosnak EGYEDÜL!

Neked sokkal könnyebb lesz a betanulás, mert nem egy idegennel kell vesződnök aki vagy elmond valamit vagy nem. És a betanulás sem 1-2-3-4 hétig tart hanem az embered még akár 1 év múlva is tud még oktatni.


én mindenképpen belevágnék a helyedben! ebből csak jól jöhetsze ki!

2021. márc. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Annyiban jó hogy tudna segíteni, nem csak egy fárasztó kolléga lennél, de nem gondolom hogy az évszázad ötlete lenne.


Ha te otthon maradsz ő pedig kamionozik az nem túl jó, nem egészséges a párkapcsolatnak. Mindkettőtöknek meglesz a maga élete, pár hetente pedig 1 hetet kibírtok együtt.


Ha 4kézben mentek akkor viszont egy percetek sem lesz egyedül, folyamatosan össze lesztek zárva a másikkal, ez sem egészséges.

2021. márc. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
Számomra nem derült ki egyértelműen, hogy egy leendő női kamionsofőrről, vagy egy meleg pár egyik -még nem kamionos - tagjáról van-e szó. Kamipnsofőr nőt még nem nagyon láttam...
2021. márc. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

sokkal több noi kamionsofőr van mint hinnéd.

gondolom biciklibelsőben élsz, ezért vagy ennyire tudatlan :D

2021. márc. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt cigányélet, másrészt csinálni ezt évekig kicsit más életmód mint napi hazajárósba beülni valaki mellé párszor. Harmadrészt nálunk nagyjából 1 millió mire minden papírod megvan. Negyedrészt, nem tudom mennyire kapkodnak most a cégek egy friss jogsis nőért, pláne, ha csak 4kezesbe hajlandó menni a nemzetközi rutin nélküli párjával.

Ettől még ez lehet opció, igazából semmi nélkül relatív nagy pénzeket lehet keresni, de én túl sok buktatót látok benne. Különösen a jelenlegi helyzetben, amikor mindenki sofőr, szexmunkás vagy otthonról dolgozó semmihez nem értő akar lenni.

2021. márc. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nő vagyok, de úgy látom a kèrdèsem vègère is oda írtam!:))

Eredetileg óvodapedagógusi diplomám van, de semmit nem èr és ez sem az a szakma, amivel normálisan tudnèk gyűjteni a jövőre nèzve. Szóval nem akarok egy "semmihez nem èrtő" lenni,hanem az opciókat keresem és feláldoznèk pár évet nyomorogva, ahelyett hogy egész életemben számoljam, hogy vajon jut-e másra is pénz a lakbèren kívül.

Párom nem napi hazajárós volt, hanem 1-2 hetekre ment el, csak hètvègèken jött haza ha úgy esett, szóval több hetet töltöttem vele összezárva, 6èves kapcsolatban pedig elèggè össze szoktunk már, mint említettem ez az oldala nem gond.

Most mèg van kereslet, ahogy láttam a hirdetèsek között, és a virushelyzet vège sincs más olyan messze.

2021. márc. 11. 10:05
 10/13 anonim ***** válasza:

Láttam, hogy te vagy a nő.

Félreértetted, nem te vagy semmihez nem értő, hanem számtalan ember akar most otthonról számítógépes munkát végezni, úgy, hogy egy összeadást nem tud excelben csinálni. Ugyanez Ezek azok a területek, ahova áramlik az ember most.

Persze, össze vagytok szokva magánéletileg. De hidd el nem ugyanaz, beülni mellé kicsit, vagy ezt csinálni egész évben.

Csak olyan dolgokra gondolok, hogy ha ketten mentek, akkor 1 hét után egy halom szennyessel hazaértek az egy hete nem szellőztetett üres hűtős lakásba. Erre az oldálra is gondolj, ne csak arra, hogy mennyire bírod az út széli wc-ket, meg a tábori konyhát, amikor azt az oldalát nézed, hogy nem taszít ez az életmód.

Egyébként nem lebeszélni akarlak, csak számolj mással is.


#8

2021. márc. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!