Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ebben a helyzetben ki lenne a...

Ebben a helyzetben ki lenne a hibás?

Figyelt kérdés

[link]


Ez egy jobbkezes utca, jobb oldalt az egy parkoló autó, és a nyilak 1-1 közlekedő autó. Az egyes éppen kerüli ki a parkoló autót, a kettes pedig jobbra kanyarodna kis ívben, nem férnek el egymás mellett. Szabályok szerint ki a hibás ha itt baleset van?(Tudom, nagyon szépen rajzolok xd)


2021. ápr. 15. 22:49
 1/8 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem az 1-ea a hibás. A parkoló autó útszűkületet okoz az 1-es számú közlekedőnek. Útszűkület miatt az 1-es autónak meg kell várnia amíg a 2-es számú jármű elhalad.

Legalább is szerintem.

2021. ápr. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
aki átment a másik sávjába
2021. ápr. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Megjegyzem beláthatatlan a parkoló autó mögül az utca, tehát nincs az, hogy átlátszó kerítés és be tudsz nézni balra(jobbkezes utcánál wtf). Amint látszik, az egyes már kerüli ki a parkoló autót, ez változtat valamit a helyzeten?
2021. ápr. 15. 23:07
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Teljesen 😃 megváltozik minden.

Bár nekem a rajzból nem derül ki egyértelműen. Mivel az autók nincsenek felrajzolva, hogy éppen hogy állnak. A számból és a nyílból csak a közlekedés iránya látszik és ha nem mondtad volna, hogy a parkoló autót kikerüli, akkor a nyíl alapján sosem jöttem volna rá.

Jobbkéz szabály... A 2. A hibás. Haár a parkoló autó előzését az 1. Számú autó megkezdte, akkor a 2. Számú autónak mindenképpen várnia kell.

2021. ápr. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem véletlenül adtam leírást is, de szerintem egyértelmű egy nyílból hogy hogy áll az autó. Mindenképpen jobb szélről kell kanyarodni jobbra és ha nem férnek el akkor valószínűleg bal oldalon van a másik, nem is beszélve arról, hogy hol vannak a nyilak és az út széle. Na mind1, köszi a választ.
2021. ápr. 15. 23:27
 6/8 anonim ***** válasza:
33%

A jobbról érkezőnek elsőbbséget kell adni, függetlenül attól, hogy kerüli-e a parkoló autót vagy sem.


Nyilván ez egy picit faramuci helyzet, hiszen a jobbra kanyarodó nem számít arra, hogy bárki keresztezné az útját. De ha látja, hogy a túloldalon parkolnak, akkor mégis csak figyelnie kell erre is.


Ilyen jobbkezes, parkoló autó kerülgetős helyzetek általában lakó-pihenő övezetek környékén szoktak lenni, ott meg úgy alapvetően illik odafigyelni is lassan, előrelátóan közlekedni.

2021. ápr. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

A kreszben az van leírva, hogy jobbkéz szabály esetén a jobbról érkezőnek van elsőbbsége. Nem az, hogy a jobbról az úttest menetiránynak megfelelő oldalán, vagy a jobbról szabályosan érkezőnek. A jobbról érkezőnek, és kész.

Az hogy kikerüléskor elsőbbséget kell adni a szembejövőnek nem számít, mert az ábrán látható, hogy az 1-es már bőven az álló autó mellet van, tehát már akkor a szembe sávban volt, amikor még a 2-es nem kanyorodott ki, tehát nem szembe jött.

2021. ápr. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
95%
Jobbkézszabály van, a jobbról jövőnek van elsőbbsége. Azonban ez tipikusan az a helyzet, ahol jobb udvariasnak lenni. Én ilyen környéken lakom, és nem mindenkinek egyértelmű, hogy mit is kell csinálni. Rendszeresek az ilyen beszélgetések: Miért jöttél ki elém? Mert elsőbbségem van. Akkor menjél. De nem férek el. Akkor miért nem engedtél el? Mert elsőbbségem van. Akkor menjél. De nem férek el. Ez addig tart, amíg valaki meg nem unja, és visszatolat. Szóval egyszerűbb elengedni azt, akinek ugyan nincs elsőbbsége, de elfér.
2021. ápr. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!