Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Városok melletti autópálya...

Városok melletti autópálya szakaszokat miért nem teszik ingyenessé?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy amikor a rendszerváltás idején be akarták vezetni a díjhasználatot, nagy felháborodást keltett autópálya mellett fekvő városok körében. Most meg... Ott van Siófok pl. Nyáron hatalmas a dugó a városban, ami kifejezetten egészségtelen, s zavaró is, szerintem. A Sóstó-Zamárdi közötti szakasz nyugodtan lehetne indokolt időszakokban ingyenes, kikerülve ezzel a várost, akinek nincs dolga bent a városban, s nem akar mindennap nyáron dugóban ülni.
2021. ápr. 18. 05:01
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:

#10: Egyszeri útra megértem, ha valakinek soknak tűnik, de én azt mondom, akinek futja autóra annak ez nem olyan angy összeg. Ki kell tudja fizetni.

Az már egy másik kérdés, hogy ezért a pénzért milyen színvonalat kapsz, azt nem keverném ide.

2021. ápr. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
Milyen színvonalat kapsz? Az emlitett Pécs-Budapest pl abszolút kiváló végig. Egyedül az M1 problémás az egész országban, de az is inkább javul mostanában, nem romlik. Tatabánya után egyébként kiváló minőségű az M1 is végig.
2021. ápr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
#12: Igen, Budapest - Tatabánya rész most kátyúmentes, de legalább hullámzik és még mindig csak 2x2 sávos. Tatabányától elég gatya megint. M7 Pest megyei szakasza is olyan, mint egy német 4számjegyű út. Azért én nem esnék hasra tőle. Persze van szuper tök üres M6 és M86 meg hasonlók, közben az M0 katasztrofális még mindig (tudom nem fizetős, de része a gyorsforgalmi úthálózatnak) Aztán a felhajtóágak, benzinkutak, parkolók mennyisége, állapota meg kritikán aluli országosan.
2021. ápr. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
Na az M0-val mi a gond? Parkoló sűrűbben van, mint Németországban, a benzinkutakon is nagyobb a tisztaság sokkal, mint náluk. Ezt komolyan írom.
2021. ápr. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
Igen, tény, hogy a régi (M1, M3, M5 és M7, 20 évnél régebbi) pihenők katasztrofális állapotban vannak, viszont kezdik őket felújítani, ráadásul egy M4, M44 vagy M86 pihenő meg...leírhatatlanul király.
2021. ápr. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

#14: Ha a Duna hidat mondom, az elég?

Parkolókhoz meg, lehet az én szépérzékem túl éles, de ahol nem csak a fű, hanem konkrétan a szegélyek is ki vannak taposva, mert annyira nincs hely parkolni, vagy kátyúsabb a pakoló körüli úthálózat, vagy a felhajtóág, mint egy átlag főút, az szerintem nem éppen kielégítő

2021. ápr. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
5. Én megértem, hogy te így állsz hozzá. De így is annyi bőrt lehúznak az autósokról, hogy az valami nonszensz. Az utak állapotáról meg ne is beszéljünk. S úgy, ahogy mondja itt valaki, a németnél meg ingyenes, s tökéletesek a pályák, az itthoniakról egy-két kivétellel ez nem mondható el. S igen, ezért az 5000 is sok.
2021. ápr. 18. 15:17
 18/37 A kérdező kommentje:
3. Nem a kormányt védve, de pont a baloldali kormányok kezdeményezték, vezették be a díjhasználatot, az M7 2003-ig ingyenes volt.
2021. ápr. 18. 15:37
 19/37 A kérdező kommentje:
13. Na igen. A felhajtók mennyisége is egy nonszensz. Ha fel akarok menni a pályára, a faluba vezető bekötő út felett átmegy amúgy a pálya, viszont vagy 15, vagy 20 km-es kitérőt kell tenni, ami megint csak felesleges költség. A 2x2 pályák meg... Na, mindegy.
2021. ápr. 18. 15:44
 20/37 anonim ***** válasza:
Látom a lepontozàs megy, az érvelés kurvãra nem. Elegáns.
2021. ápr. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!