Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a kamionoso...

Miért van az, hogy a kamionosok nagy része rettentően agresszív?

Figyelt kérdés

Azt tapasztalom, hogy a kamionosok nagyon agresszívak. Konkrétan nekik áll följebb amikro a belső sávban kivágnak elém és 1km/h különbséggel előzni kezdenek és meg dudálok.


Kétsávos út, 90-es tábla, én 88-al megyek tempomattal a belső sávban, mögöttem senki, külső sávban lassabban haladók. Erre nekiáll előzni egy kamion. én meg ráállok a fékre keményen, lefékezek 50-re és jó hosszan dudálok. majd amikor 3 perc múlva befejezi az előzést még ő mutogat. Egyetlenegy dolgot csinált szabályosan, hogy indexelt. Sokan még arra sem képesek csak kivágnak elém még autópályánis


2021. máj. 24. 15:01
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Én értem, hogy ha megelőzi és akár 3 km/h-val többet megy az évi 4-500km úttal több, de basszus legaláb indexeljenek amikor kivágnak csak úgy.

Azt is értem, hogy 60-70-el menve elég nehéz besorolni a 130-al jövők sávjába, de akkor meg nem kell előzni. Ha nem tud besorolni nem az a megoldás, hogy két autó közé bevágja a kamiont.

2021. máj. 24. 15:09
 2/18 anonim ***** válasza:
89%

Fura, nekem nem annyira tűnt fel, hogy "nagy részük" "rettentően agresszív". Mondjuk én nem szoktam ilyenéet feleslegesen ledudálni őket, lehet ezért velem szemben nem ilyenek. A duda az balesetveszélyes helyzetekre van, nem amikor már lefékeztél és az elégedetlenségedet akarod kommunikálni. Ez csak tipp és amúgy lehet csak nekem van mázlim miközben amúgy neked van igazad.

Másrészt meg 1-2 eset alapján talán nem kéne általánosítanod.

2021. máj. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

1-2 legyen 10-20 ;) Sokat vezetek az m2-esen.

igen, az elégedetlenségből fakadó dudálgatás felesleges, de amit én csinálok az csak annyi, hogy épp lefékeztem mögötte egy méterrel és akkor nyomok neki egyet.

2021. máj. 24. 15:14
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
A kérdésed leírásában az agresszív viselkedésre vonatkozó jelzők a te manővereid előtt állnak (dudálsz, keményen fékezel, tovább dudálsz), nem a kamionos előtt. A kamionos különben sem teheti meg, hogy olyan rámenős legyen, mint az úrvezetők, figyelnie kell a rakományára, tachográfra és amúgy is elvinné az idegbaj 2 év után őket, ha egész nap idegeskednének.
2021. máj. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
58%

De eleve miért mész 88-cal belső sávban?

90-es táblánál nyugodtan mehetsz 95-100-al, a trafi nem fog bemérni, a kamion meg nem tud megelőzni, mert max. 90-nel tud menni.

Ennyi a megoldás.

2021. máj. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

5: AKkor fogyaszt a legjobban. Mutatja a monitor, hogy 2.3 88-nál, ha tartom a sebességet. ha gyorsítok lassan akkor 15l/100


"nyugodtan mehetsz 95-100-al" hát de. nagyon is bemér. 62-nél kaptam egy 30.000res csekket. és trafi volt, mármint hídon lévő trafi.

2021. máj. 24. 15:25
 7/18 anonim ***** válasza:
68%

Hagyjuk már ezt az "akkor fogyaszt a legjobban" dumát. Én igyekszem úgy haladni, hogy másokat ne tartsak fel.

És igen, az M2-esen szoktam 120 körül is lépni, pont azért, hogy az öreguras szütymörgéssel ne tartsak be azoknak, akik max. 90-et tudnak menni.

És roppantul nem érdekel, hogy az "1.4 ideges" nem 6,9 -et, hanem 7,3 -at eszik 100-on.

2021. máj. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%
Szóval a kamionosok a bunkók mert a belső sáv bérletes nyomorékot, aki 88-al szüttyög, feltartja. Mesélj még. Aki az M2-őn 88-al megy a belsőben, instant megérdemelné, hogy elvegyék a jogosítványát.
2021. máj. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
68%

Eleve lakott területen kívül mit keresel a belső sávban? Receptre felírta az orvos?

És minek dudálsz?

Te vagy az agresszív önző állat, nem ő.


Egyébként nekem sosincs bajom a kamionosokkal. Igaz, én a "haladni és haladni hagyni" elv jegyében közlekedek.

2021. máj. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
86%

#6 hagyjuk már ezt a fogyasztást. Ezért örülök, hogy nincs az enyémben ilyen fogyasztás mérő, mert a körülményeknek megfelelő kell közlekedni, nem fogyasztás szerint. Ilyen fokú spórolásokkal inkább ne is legyen autód…


62-nél kaptál csekket, biztos 40-es tábla volt, mert +15 +3%-tól büntet a trafi.

2021. máj. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!