Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szorul a roller egyik kereke....

Szorul a roller egyik kereke. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

A hátsó kerék. Kézzel megforgatva fél fordulat után megáll.


(Tán jó kategória, de lehet, hogy a Sport, mozgásba való)


Hallani, ahogy csikorog a gumi; hozzáér valamihez, ami nem a sárvédő (elvileg...).

És ha hátrafelé kezdem el forgatni, egy fordulat után olyan szoros lesz, mintha csavarhúzóval szorítanék egy csavart.

Valamint valami, a tengely felől kattog is.

Az első tökéletesen forog, mindket irányba, talán még perceken át is.


Szedjem ki a kereket, és újra vissza? Faragjam le a gumit 😃? (Bár a tengelyes ügyre az sem lenne megoldás) Öntsek bele egy liter csavarlazítót?

Vagy mit csináljak, hogy szerelhetném meg? Köszönöm a segítségeteket!



2021. jún. 10. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
A kérdésből ki derült, hogy mennyire értesz hozzá, így inkább szervízt javasolnék. Vagy legalább egy bringa szervízt.
2021. jún. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első körben ki kéne deríteni, hogy a gumi ér bele valamibe vagy a tengely/csapágy szorul.
2021. jún. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Való igaz. Ez az első rollerem ☺️

Azóta rájöttem, hogy mi ér hozza a kerékhez. Egy szürke fém, ami - mint egy idő után kiderült - maga a fék (rollernél is fékpofának hívják?).

Na és amikor a kéziféket begúzom, de csak egy picit, akkor az eltávolodik a keréktől.

És megpörgettem a kereket - tökéletesen forgott!

Aztán ha jobban behúzom a féket, akkor "annak a fémnek" a másik oldala ér hozzá a kerékhez, és fékez ténylegesen.

De hát ez a baj, hogy ha ki van engedve a fék, akkor is hozzáér a gumihoz (bár nem az a része, mint amikor teljesen behúzom).

Pont akkor jó, amikor egy nagyon picit húzom csak be.

No, ezt hogyan lehet állítani? Azzal a két gyűrűvel a kéziféken, mint amik vannak a biciklin is?

Köszi-köszi!

2021. jún. 10. 19:01
 4/7 A kérdező kommentje:

Megcsináltam!

Tehát ha valakinek szorul a hátsókerék a rollerében, a kéziféknél lévő bigyókat csavargassa!

🤗

2021. jún. 10. 19:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez az !

Tudtam én csak nem jutott eszembe, : bigyók.

2021. jún. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy egyedül sikerült megcsinálnom a rolleremet, ÉS még Neked is segítettem.

Jól van na, azok az izék, amikhez nem kell csavarhúzó, hanem csak kézzel lehet őket tekergetni.

Tehát olyan cuccok. :) A kedvedért megjelöltem kékkel: [link]

2021. jún. 10. 20:14
 7/7 anonim válasza:
Reszelt a rolim . Kaptam igy ossz 8 eves kb . Tehat csapagy csere 5000 ft plussz kinlodas a szerelessel . Ujat elfelejtettem mert min 50000 huf es egy rakas xar .minden jo csak meg mindig reszel egy kicsit . Inkabb jarok az amg mercimmel meg dodge viperemmel .
2023. febr. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!