Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha nem sikerül a...

Mit tegyek ha nem sikerül a forgalmi vizsgám? Szerintetek még nincs minden veszve?

Figyelt kérdés

Nos, lassan egy éve csinálom a jogosítványt. A covid helyzet csúnyán odavágott a vezetésemnek és a vizsgáimnak. Kétszer is maradt el, folyamatosan "szünetelt" a vezetés.

Most tartok 89 óránál, pár napja volt a 3. Sikertelen vizsgám

Szerintem nem vezetek rosszul.. csak nagyon parázok

Az első vizsgámon már visszafelé mentem mikor meghúztak, teljesen jogosan. Második vizsgámat pánikrohammal indítottam, remegett kezem lábam végig, sok apró hibát vétettem sajnos és ott is visszafelé húztak meg. A harmadik vizsgámon hibapont nélkül mentem de elcsesztem a megfordulást és annyira leblokkoltam hogy nem tudtam kijavítani. Egyszerűen már most rettegek a következőtől. Rengeteg pénz van benne, nem szeretném feladni, de a pánik egyszerűen megbénít és átveszi az irányítást, nem tudom mit kellene csinálnom. Szeretnék túl lenni az egészen

Ha van hasonló tapasztalatalatod, sokadjára lett meg, vagy esetleg hasonló cipőben jársz akkor írj kérlek



2021. júl. 9. 10:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szopogassál cukrot közben, legalább az elején. Megnyugtat.
2021. júl. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzet, én is már majdnem egy éve csinálom. Borzasztóan elhúzódik az egész folyamat.. A héten lett sikertelen az első forgalmi vizsgám. Vizsga alatt úgy éreztem szinte 100%ban nyugodt vagyok azonban legbelül úgy passzívan megbújva borzasztó nyomást éreztem. Szinte “vártam az alkalmat a bukásra”. Ha gondolod írj hátha tudjuk egymást biztatni! :)
2021. júl. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Voltam hasonló helyzetben, 5. Alkalommal lett meg a vizsga, a vezetésemmel semmi baj nem volt, inkább a túlzott idegesség és az első 2 vizsgán az oktatómmal való NAGYON rossz viszonyom (konkrétan vizdga előtt mondta nekem, hogy úgysem lesz meg) miatti plusz stressz okozta a bukásaimat.



Az az igazság, hogy Én azt vallom a sikeres vizsgához felkészültnek kell lenni, Én nem voltam, nem autóvezetés szempontjaból, hanem nem alltam készen. Fiatal is voltam, nagyon rossz időszak volt, sokminden összejött.


Azt tanácsolom, hogy mivel lassan egy éve csinálod, ezért eléggé belefásulhattál már, nem tudom mikor jár le a kreszed, de lehet jobb lenne várni most ezzel.

Teszem fel ha 2022. Május 7.-én jár le , akkor kezd újra a vezetést 2022 február 7. Én

3 hónap elég , mert gyakorlatod van, azt mondod azzal nincs gond, 1 hónap visszarázódni elég, 2 hónap 3 vizsgára elég.


Ha pedig akkor úgy érzed, hogy már megsem akarod újra kezdeni, vagy újrakezded és nem sikerül, akkor ne csüggedj a pénz miatt sem. Azt szokták mondani, veszett már több is oda felesleges dolgokra, legalább ezzel tapasztalatot szereztél az meg soha nem baj.



Előbb rakd rendbe az életed!


Ha gimis vagy, beszélj a problémáidról az osztályfőnököddel, igazgatóddal! Segíteni fognak, ez is a dolgok, nem fognak kikacagni, ha azt mondod pánikbeteg vagy.


Ha egyetemista vagy, az egyetemen (legalábbis DE) van mentálhigiénés tanácsadás, ami ingyenes, élj vele! Segíts magadon!



Ha egyik sem vagy keress fel egy szakembert, barátot, bárkit aki segíthet.

Legyél magaddal őszinte, old meg azt ami bánt, valts oktatót ha kell, hagyd félbe ha kell egy időre, koncentrálj magadra kicsit, hiszen az, hogy a forgalmi vizsgán félsz, nem csak egy jogosítványtól foszt meg


Megfoszthat kalandoktól, állastól,nyelvvizsgától, bármitől!


Nekem annó, a forgalmi vizsga megléte nem azt jelentette, hogy vezethetek.(amit amúgy teszek és jól és nem lényeges hanyadjára mész át, mert utána a rutinszerzés sokkal fontosabb)

Nekem azt jelentette, hogy igen képes vagyok legyőzni a pánikot és bármekkora gondot.

Megcsinalhatatlannak tűnt. Én megcsinaltam... Mi baj lehet ezután?



Utóirat, ha szeretnél nyugodtan írj privátot válaszolok szívesen, ha kell egy kis anonim bátorítás

Utóirat 2 , nincs #reménytelenség


Remény mindig van.

2021. júl. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Rágózz vizsga közben. Előtte vegyél be citromfüvet egy órával és reggelről B-komplex vitamint. Én majdnem el is aludtam annyira megnyugodtam tőle. :)
2021. aug. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!