Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szoktátok vinni ide-oda az...

Szoktátok vinni ide-oda az ismerőseiteket a kocsitokkal? Nem esik nehezedre?

Figyelt kérdés

Én úgy érzem már taxinak nézik az enyémet, mert a közeli nagyvárosba járok be dolgozni vele. Van olyan, hogy tele kocsival indulok reggel és senki nem kérdezi meg adjon-e a benzinbe esetleg. (tény, hogy legelőször elutasítottam, de azóta egy pici kérdés sincs róla)

Az alap, hogy családtagot szívesen elviszek, de komolyan olyan ember is rámír akivel amúgy nem beszélek, csak emiatt keres. És nem is csak a benzináron van a hangsúly hanem, hogyha viszek valakit az nekem minimum fél órás kitérő meló előtt. Arról nem is beszélve ha többen is lennének.

Autót meg egyébként azért vettem, hogy kitérők nélkül, gyorsabban bejussak dolgozni vállalva a sok költséget ami ezzel jár, ami nem csak a benzin.

Hogyan lehet lerázni ezeket az embereket?

Látni fogják, hogy megyek reggel, mert a buszmegálló útba esik mindenképp vagy pedig saját kocsival mennek előttem /mögöttem azon az úton.

Igen, van jogsijuk...



2021. aug. 30. 23:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

A tömegközlekedés valóban rossz, de én is megoldottam mindent addig is amíg nem volt autóm.

Ha meg nemet merek mondani akkor én vagyok a fa**.

2021. aug. 30. 23:56
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én alapból úgy indítottam autó vásárlása után, amikor megtaláltak ilyen kívánságokkal, hogy X-ből indulok ekkor, előreláthatólag akkor érkezek Y-ba, nem állok meg közte, nem teszek kitérőt. Ha megfelel így, akkor utazhatsz velem, ha meg nem, akkor hívj taxit.
2021. aug. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles senkit furikázni, főleg nem ingyen, főleg nem úgy, hogy az neked plussz kitérő. Márpedig tudj nemet mondani, és ne érdekeljen, hogy mit gondolnak rólad. Ha van jogsijuk, akkor meg nem is értem, hogy miért mással furikáztatják magukat. Jó, egyszer-egyszer azt mondom belefér elvinni 1 vagy 2 embert, de az, hogy minden nap tele kocsival indulsz el a saját károdra, azért az már túlzás. Vagy adjanak az üzemanyagba, vagy ne akarják mással kocsikáztatni magukat. A Taxi sem visz ingyen. Mondjuk ezt az elején kellett volna tisztázni, így már nehezebb. Én a helyedben megmondanám nekik kerek perec, hogy adjanak benzin pénzt, mert az autó nem barátsággal megy. Vagy ha ezt nem akarod, akkor találj ki valamit, hogy van más elintézni valód, ami miatt nem tudod elvinni. Aztán gondoljanak amit akarnak, hol érdekelne..:D
2021. aug. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kell rá várnom és 1-2 percnél nagyobb kitérőt tennem miatta, akkor gond nélkül.

De ha ez rendszeres lenne, akkor kérném, hogy adjon bele a benzinpénzbe.

2021. aug. 31. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27%
Felesègemet napi szinten viszem, ha nővèrem jön fel akkor ha tudom akkor őt is....nekem nem nyűg...
2021. aug. 31. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak családtagot (feleség, gyerekek) szoktam vinni. Mások nem is szoktam kérni rá.

Esetleg, ha anyukám nálunk vigyázott a gyerekekre (tehát szívességet tett nekünk), akkor viszonzásképpen haza szoktam vinni.


Kérdező, fel kell vállalni, hogy morogni fognak miatta, de mondd meg, hogy nem viszed el őket és kész. Miért nem? Mert nem vagy taxi.

2021. aug. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor bizony kérni kell a benzinpénzt.
2021. aug. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Le kell rázni az érdek haverokat.

Semmit sem vesztesz vele.


Én biztosan nem indulnék fél órával korábban melóba emiatt!


Legyenek ott nálad akkor, mikor neked jó az időpont, benzinpénzzel a kezükben.

2021. aug. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél már balek, ha útba esik, felveszed, de fizesse az üzemanyagot, fél órás kitérőt meg ne tegyél, jöjjön oda ő biciklivel vagy gyalog.
2021. aug. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Szoktam
2021. szept. 2. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!