Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, forgalmi...

Kálvin Tamás kérdése:

Mit csináljak, forgalmi vizsgáról van szó?

Figyelt kérdés
Forgalmi vizsgázni fogok nem sokára és elsőre meg buktam, de ha megint meg fogok bukni nem lesz nagyon pénzem egy pár hónapig folytatni.. Ez jelenthet gondot? Mennyi ideig lehet ezt az egészet el húzni? Nem vagyok gazdag, de azért elég csesztető egy dolog mikor az ember x óráért fizet és azaz óra az oktatónak félórát jelent.. Egy pót óra 5000-forint és ha veszek tizet az kb azt jelenti kapok 5 órát, de a pénzem meg ugyan úgy 10 órára ment el.. Lehúzás megy mindenhol és gátolnak a fejlődésemben.Amikor elkezdtem az alap 29-30 órámat is gyakorlatilag 15 órát ha vezettem hivatalosan (papíron) persze 29-30 (pontosan nem jut eszembe mennyi a kötelező) órát írnak be. Tehát nekem mindenért duplán kell fizetnem amiért más a felét fizeti ki hozzám képest ez mi vicc már? 29-30 óra kb 140 ezer huf nekem 280 ezret kellene fizetnem azért hogy ugyan azt meg kapjam amit meg kellene és nekem ég a pofám..A vicc az egészbe ezek az oktatók olyan sok mindent meg engednek maguknak, hogy a pofájuk nem ég le. Más szenved a pénzért ezek meg ülnek egésznap és még be is húznak ráaadásul.Tisztelet a kivételnek, de szégyen egy világban élünk és hihetetlen, hogy ezt képesek meg tenni és még észre se veszik magukat. No de ez a felháborodásom oka, hogy hiába veszek,veszek órát ha gátol a fejlődésembe és mindig le felezi persze én meg fizetek duplán neki.. Így jó, hogy sikertelen lesz mindig a vizsgám és már unom az egészet és amíg nem lesz pénzem azon gondolkozok, hogy pihentessem-e egy kicsit 2-3 hónapot.. (még talán gyüjtök).

2021. szept. 3. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az kreszvizsgád napjától számított 2 éven belül kellene levizsgáznod forgalomból. Ha kicsúszol a 2 évből, akkor az elsősegélyen kívül mindent újra kell kezdened.

Nem tudom miért húznak le. Nekem szuper oktatóm volt. A pót óra is egy normál óra ára volt. Stb.

Én tavaly októberben vizsgáztam le. Márciustól májusig leállás volt a covid miatt. Egyáltalán nem vezettem az idő alatt, tehát 2 hónap kiesett. Utána az első órán a kihagyás után sokkal jobban ment minden. Néha jobb, ha ülepszik.

2 dolgot tehetsz. Vagy oktatót váltassz és másiknál vizsgázol újra, vagy kihagysz egy kis időt, ha belefér a 2 évedbe. Viszont ne hagyd hogy kifuss a 2 évből, mert sok pénzed benne van már. Meg tudod csinálni.

2021. szept. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért beszélsz az oktatókról, lehúzásról, 30 perces órákról úgy mintha mindneki ezt csinálná, mikor te egy konkrét oktatóval találkoztál. Válts oktatót. Komolyan. Nem ez az általános amit leírsz. Persze van ilyen is, az sem kizárt hogy egy másik hasonló oktatót fogsz ki, de a többség nem ilyen.
2021. szept. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Másodiknak írom: Talán azért, mert mindenhol ez van és írtam, hogy tisztelet a kívételnek az a 5-10%-kb.. Mindenhol le húzák az embert és eszméletlen mit meg nem tesznek ezek..
2021. szept. 5. 17:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Figyu nekem pont meglett mire lajart a két év én kicsit elhúztam tanulás meg covid miatt,nekem 3dikra lett meg covid előtt vizsgáztak először, a harmadikra úgy mentem lesz ami lesz persze izgultam mint a fene,és igen az anyagiak tényleg rohadt sok pénz és lehuzasb én is oktatott váltottam és ezerszer nyugodtabban mentem vezetni hogy tudtam hogy ő nem lehuzni akar hanem megtanít közlekedni és vezetni. Úgyhogy ha úgy érzed és még van időd keress olyan oktatót aki nem húz le szimpatikus és pikk pakk meg lesz.
2021. szept. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én első oktatóm is ilyen volt. Sajnos túl sokáig tömtem a zsebét.


Másodjára egy rendes, becsületes embert fogtam ki.

2021. szept. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na ez az.. Annyi a dolguk, hogy ülnek abban az autóban más meg már bocs de szopik a pénzért amiért ezek brutális árakat el kérnek. A vicc ráadásul nekik áll feljebb az egész! Csak egy a gond ha váltok is ha jol tudom egy csomo autósiskolát ismer a környéken és amikor vizsgáztam is dumcsizot velük indulás előtt.. Tehát képes lehet alám tenni ha el mennék máshoz a városon belül és ugy talalkoznek vele tegyük fel vizsgán hogy ott van ő is mert ő is jön vizsgaztatni xy-embert.. De képes lehet igy alám tenni ettől félek.Beszél egy két vb-vel és nekem annyi lesz.
2021. szept. 6. 17:23
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ettől ne félj. Nem te vagy az első szerintem, aki leváltotta, ha tényleg ilyen ember.

Akkor mindenki megbukott volna aki úgymond nála kezdte. Jobb dolguk is van szerintem. Csak oda ment dumálni és kész. A vizsgabiztosokat sem ez érdekli. Nekem az utolsó vizsgámon ugyanaz volt a vizsgabiztos, mint az előzőn. Nem emlékezett rám. Össze is kevert valakivel.

Viszont átengedett... Az én oktatóm ugyanúgy izgult a vizsga előtt mint én. Nem is beszélgetett csak néha egy pár szót más oktatókkal.

2021. szept. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!