Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért nem szabad egy kerékpáro...

Miért nem szabad egy kerékpárosnak átmennie a piros lámpán, ha ott csak egy zebra van, és a zebra 10 méteres körzetében egy ember se áll?

Figyelt kérdés
Miért jobb az, ha a biciklis leszáll, tolja a járdán 3 métert, majd visszaszáll?
2021. okt. 7. 16:15
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

Miért nem szabad akárkinek átmennie a piros lámpán?


Amúgy is bírom ezeket a 10 méteres körzetben nem volt pont ember. Tekerés közben te kiszámolod hogy 9, 10, vagy 10,5 méterre van e valaki? Gyököket nem vonsz közben?

2021. okt. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Ha közel s távol nincs senki, akkor egészen biztos, hogy a 10 méteres körzetben sincs senki.
2021. okt. 7. 16:22
 3/31 anonim ***** válasza:

Értem én.

Gondolom ezt a logikát követve akkor az autós is átmehet. Meg a buszok, kamionok. Gyalogosok.

2021. okt. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
Mert a piros lámpa azt jelzi, hogy állj meg, nem azt hogy akkor menj, ha nincs a közelben senki. És ezt jelzi autósnak, kamionosnak, gyalogosnak, biciklisnek is.
2021. okt. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

#3

Nekem mindegy, hogy mi van a KRESZ-be írva, csak azt akarom rajtatok számonkérni, hogy miért fikázzátok a bicikliseket állandóan a szabályok megsértése miatt, ha ti magatok se tudjátok megindokolni, hogy az egyes szabályok mire jók.

2021. okt. 7. 16:29
 6/31 anonim ***** válasza:

"hogy miért fikázzátok a bicikliseket állandóan a szabályok megsértése miatt"

Mert a tapasztalat azt mutatja, hogy a biciklisek feltűnően sokszor vesznek semmibe szabályokat.

Az pedig nem érv, hogy ha te nem látod értelmét egy szabálynak, akkor nem tartod be. Lényegében pont ezzel az ostoba és egoista hozzáállással váltod ki másokból a fikázást.

2021. okt. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

"Az pedig nem érv, hogy ha te nem látod értelmét egy szabálynak, akkor nem tartod be."


Az érvem az, hogy TI SEM látjátok értelmét (legalábbis nem tudjátok megmondani mi az értelme).

2021. okt. 7. 16:35
 8/31 anonim ***** válasza:

Mert nem kell megindokolni, hogy egy szabály mire jó.

Amúgy az esetek 99%-ban teljesen logikus egy adott helyen, hogy miért van lámpa. Sőt, kevesebb helyen van mint kéne. Gondolom mint biciklis jobban tetszene ha minden utca jobb kezes lenne? 2 naponta elbaszhatnék egyet nyugodtak, mert nekem lenne elsőbbségem, csak jófej vagyok.

2021. okt. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

"Sőt, kevesebb helyen van mint kéne."


Ülj biciklire, és meglátod, hogy mennyi lámpa van. Egy kereszteződésen belül néha 3-4 lámpája van a gyalogosoknak és bicikliseknek. Persze erről egy autósnak fogalma sincs, mert nekik csak egy lámpájuk van egy kereszteződésnél.

2021. okt. 7. 16:40
 10/31 anonim ***** válasza:
Azért, mert hülye vagy, mert hülyék vagyunk, emberek vagyunk. Nem lehet az egyénre bízni, hogy saját megítélésünk szerint közlekedjünk. A lámpák leveszik rólad a felelősséget, hogy ne neked kelljen megítélni, hogy átférsz-e a másik előtt vagy nem, mert az emberi tényező nagy hiba. Nem véletlenül van ott lámpa, a szabályok betartása csökkenti a balesetek számát.
2021. okt. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!