Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogositvány idősebb korban....

Jogositvány idősebb korban. Nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

39 éves vagyok. Párom azt szeretné hogy csináljak jogositványt. De szerintem ebben a korban már veszélyes mert az ember reflexei, látása sokkal rosszab mint egy fiatalnak.

Ebben korban már 15-20 éves rutinnal vezetnek emberek, ami nekem nem lenne meg és ezért szerintem csak veszélyt jelentenék magamra és a közlekedésre, másokra.



2021. nov. 24. 18:20
1 2
 1/16 L.. István ***** válasza:
100%
Dehogy veszélyes. A tizenéves srácok, na azok veszélyesek.
2021. nov. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
miért lenne veszélyes? Túlgondolod....láss neki!
2021. nov. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes megközelítés, de szerintem inkább arról van szó, hogy nem szeretsz, és nem is szeretnél vezetni.

Nincs ezzel semmi baj, de 39 évesen ne a romló látásra, és a tompuló reflexekre akard fogni.

Arra rá érsz 30 év múlva.

Mondd meg a párodnak, hogy ez nem a te világod, teljesen hidegen hagy a vezetés, és nem is akarsz megtanulni.

2021. nov. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

39 évesen még semmigond a reflex-el egy egészséges embert tekintve, lehet vadászpilóta jelentkezőként néznének kicsit, de a vezetés nem erről szól.

Tisztában legyél a kresz-el amennyire csak lehet, és ne félj a járműtől, gyakori probléma hogy valaki okos mint a fene, de fél vezetni túl óvatos, nem meri kihúzatni azt a k____a autót, és emiatt bárhol feltartja a sort, mert a saját képességeihez mérten közlekedik, ez a veszélyesebb mert ha történne egy kivédésre váró helyzet azt sem tudná mit csináljon és abból karambol is lehet.


Úgy ne alkoss magadról semmit hogy el sem kezdted, és benne sem vagy. Láss neki, lesznek mogorva percek erre nem árt felkészülni, de később ebből tanulsz.

Ha 4-5 alkalom után is gond lenne, én akkor kezdenék el agyalni. Sok sikert.

2021. nov. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én pont 39 évesen csináltam meg, elméleti, rutin, gyakorlati is elsőre sikerült.

Nem családi nyomásra, előtte én úgy éreztem, hogy nekem nincs szükségem rá. Aztán rájöttem, hogy mégis jó lenne...


A legelső naptól kezdve rendszeresen vezetek, nagyon sok örömet adott főleg az elején. Most meg már a napi rutinom...

2021. nov. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
2 éve 41 évesen, meló, család, gyerekek mellett, probléma nélkül megcsináltam mindent elsőre,előtte sose vezettem, nem is érdekelt. Ne kifogásokat keress, hanem lás neki.
2021. nov. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Apum is 30 felett csinálta meg a jogsiját, és most 70 felett is aktívan vezet, szóval ez nem lehet kifogás. Viszont ahogy előttem is írták, ha nem akarod, akkor ne is fogj bele. Viszont ha megvan akkor közelekedés szempontjából mindkettőtöknek sokkal könnyebb lesz az élete.
2021. nov. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy "ebben a korban"?


39 évesen még mondhatni fiatal az ember, van még 30-40 éve hátra. Én 28-29 évesen csináltam, most van 3. éve jogsim, de már olyan érzés, mintha mindig is lett volna, nem is értem eddig hogy voltam meg nélküle.

2021. nov. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"az ember reflexei, látása sokkal rosszab"


Milyen reflexekről beszélünk? Értelmes ember nem reflexekből vezet. Ha odafigyelsz és biztonságosan vezetsz akkor eleve kiszűröd az olyan esetek 99%-át amiben reflexeket kellene használni.


Szerintem sokkal veszélyesebbek akik rutinosan hiszik azt, hogy ők a Fittipaldi, vagy azok akik már rutin nélkül is versenyzőnek érzik magukat.

2021. nov. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Aztán miért nem a párod megy el levizsgázni.
2021. nov. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!