Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen esetben szoktatok...

Milyen esetben szoktatok ledudálni valakit?

Figyelt kérdés

Például én szinte soha nem szoktam, mivel belátom, hogy kisebb hibákat véteni emberi dolog, ha nem nagy dolgot csinál az illető, akkor fel sem veszem annyira sem, hogy akár a kürthöz érjek.

Viszont ma munkából hazafelé jövet (lakott terület már) egy mellékútról láttam, hogy közeledik lassan a főút a felé (amin én haladtam) egy nyerges vontató. Láttam a kabinban a sofőrt tisztán, hogy néz néz, de nem igazán fékez és már kanyarodik is elém a nagy szerelvénnyel, úgy, hogy én majdnem meg kellett álljak, holott neki van ott stopja. Szerencsénkre alig 50-55-tél mentem úgyhogy lazán le tudtam lassítani. Szerintem ez már oltári nagy taplóság, ideges lettem és ezúttal jó hosszasan nyomtam a dudát.

Szerintem ehhez már azért pofa kell.



2021. dec. 8. 16:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Életemben kétszer használtam a dudát "normális" közúti körülmények között, két ugyanolyan esetben, ráadásul mindkétszer ugyanott, majdnem méterre pontosan: külső sávban mentem és a belsőből valaki rám akart sorolni, tükröt meg baszott nézni. Ezt mindkétszer egy fék-kitérés-duda triplával konstatáltam és szerintem a duda rész mindkettőnél nagy szerepet játszott, hogy visszahúzták a kormányt. Anélkül nem biztos, hogy időben el tudtam volna tűnni az útból.
2021. dec. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Én a nyilvánvalóan parasztságból elkövetett hibák miatt, no meg a balesetek elhárítása érdekében. Például egy tök jól belátható jobbkezesnél észrevesz, de gázt nyom, én meg satuzhatok. Na ne! Vagy mondjuk takarásból tolatna ki elém, de mögöttem jönnek , így megállni sem biztos, hogy jó ötlet, ilyen esetben is dudálok.
2021. dec. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kivilágítatlan biciklist rendszeresen ledudálom.

Ha egyirányú utcában szembe jönnek azokat is.

Egy időben Tökölön a Tesco előtt a körforgalom behajtásnál elég széles volt az út és tök jól működött, hogy jobbra húzódott aki egyből az első kihajtón ment ki és balra aki meg nem. És még ha mentő is jött az is elfért, szóval tök jó volt, DE mindig volt egy gyökér aki csak azért is úgy állt oda, hogy nem lehetett tőle gyorsan bemenni és az első kihajtón kihajtani. Na ott azokat néha napján "félredudáltam" az útból.

2021. dec. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Csak baleset elhárítása miatt, leggyakrabban, ha enyhe lejtőn kell megállnunk és elkezd "visszacsorogni"
2021. dec. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Keresztben piroson átmenő autóst biciklist ledudálom.

Ha nem adja meg valaki az elsőbbséget, ledudálom.

Ha rámhúzza a kormányt ledudálom.

2021. dec. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem a duda utolsó szokott lenni, előbb eltűnök onnan (fék, kitérés, stb., és utána duda). Persze ezt se mindig, csak ha már tényleg necces volt a szitu. Mindenki követhet el hibákat. Volt, hogy dugóban ültem, valaki meg egy parkolóból majdnem rámtolatott. Én nem tudtam sehova menni, mert közre voltam fogva. Na ott keményen rátenyereltem a dudára, mert az ember megállás nélkül tolatott, a végén kb 30 centire állt meg tőlem.
2021. dec. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Semmilyen esetben sem.
2021. dec. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Csak baleset elhárítása, figyelemfelkeltés céljából szoktam használni. Pl. nem veszi észre hogy ott vagyok, akkor duda.
2021. dec. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Dudálni csak olyan esetben, a valaki balesetveszélyes dolgot csinál, pl. elkezd sodródni a sávomba, hogy vegye észre magát. Ha mondjuk előttem tötymörög, akkor inkább lefénykürtölöm.
2021. dec. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 bazaltkaroly ***** válasza:
Általában akkor, ha valaki baleset közelbe kerül, és én nem tudom elhárítani. Illetve az idegbetegeknek szoktam visszadudálni, ha különösebb ok nélkül teszik.
2021. dec. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!