Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 12 éve elvégeztem a kreszt,...

12 éve elvégeztem a kreszt, forgalmi vizsgát, majd 3 évvel később az elsősegélyt. Mindenen átmentem. Egy gyors munkaajánlás miatt kiköltöztem külföldre. Lehetséges hogy megkapjam vagy újra kell vizsgáznom mindenből?

Figyelt kérdés

2022. márc. 16. 04:36
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Mindenből újra kell vizsgáznod, letelt a 2 év.🤷‍♂️ Csak elsősegélyből nem kell, ha megvan még a kis kártya amit kaptál/ nem tudom manapság már mit adnak/
2022. márc. 16. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Ha mindened sikeres lett, akkor a rendszerbe benne vagy. Viszont sok idő telt el, így az akkori orvosi alkalmasságid biztosan lejárt. Szerintem hívd fel az okmányirodát biztos ami biztos alapon, mert ki tudja már, hogy mi minden valtozott azóta.
2022. márc. 16. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%
Nem, az elévülési idő vizsga után 2 év.
2022. márc. 16. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmiből nem kell újra vizsgázni. Minden megvan, csak a jogosítvány maga nem lett kiállítva. Elmész egy orvosi alkalmasságira és utána az okmányirodába, az orvosit és az eü vizsga kártyát vidd magaddal, a többi benne van a rendszerben.
2022. márc. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
17%
Kétlem, hogy a sikeres forgalmi vizsga és a jogosítvány kézhezvétele közötti időben ment ki, szerintem nincs meg a forgalmi vizsgája. Ez esetben a teljes tanfolyamot újra kell kezdeni. Az elsősegély külön van, az nem évül el, azt az OMSZ rendezi.
2022. márc. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#5 azt írja a kérdésben, hogy a forgalmi vizsgán átment.
2022. márc. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Huhh, most látom hpgy mekkora faxságot írtam reggel kómásan...

Ha meg volt a forgalmi is, akkor nem évül el. A 2 év arra vonatkozik, hogy a kreszvizsgától számítva 2 éven belül kell hogy forgalmi vizsgát tegyél.

2022. márc. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A kresz vizsgát, rutint és a forgalmi vizsgát bukás nélkül letudtam egyből, az elsősegélyt csak 3 év múlva tudtam letenni. 1 héttel rá kiköltöztem Hollandiába. Tehát ha most hazamegyek és csinálok alkalmasságit ugyanugy kézbe kapom a jogosítvanyom?
2022. márc. 17. 04:27
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2022. márc. 17. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!