Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Otthoni autómosásnál hogyan...

Otthoni autómosásnál hogyan lehet elkerülni, hogy foltos maradjon az autó?

Figyelt kérdés

Gondolom a csapvízben lévő klór csapódik ki, majd az esetlegesen visszamaradt vízcseppek helyén fehér foltokat hagy.

Hogyan lehet otthon, szépen autót mosni?



2022. márc. 22. 13:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
71%
Minek, ha 2-300 ft-ból le tudod mosni mosóban szépre?? Otthon a csapvíz mindig vízkőves lesz.
2022. márc. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy puha ruhával szárazra letörölgeted amíg még vizes az autó.
2022. márc. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
#1 300 Forintból? Nekem eddig talán 2000 Forintból sikerült, de nem is ez a lényeg, hanem hogy nincs kedvem sorszámot tépni meg 20 perceke várni a sorban a mosónál.
2022. márc. 22. 13:14
 4/21 anonim ***** válasza:
30%
Sorszámot?! Hol vagy te? Picsaröcsögén, ahol csak 1 mosó van az egész faluban? Gőzborotvával pár perc alatt lemosod tisztára 300 forintból.
2022. márc. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
#4 Jó a sorszám irónia volt, közepes méretű város és gyakran 8-10 autó is sorban áll a 4 helyhez. Sima vízzel nem lehet szépen mosni, először aktív hab majd vegyszeres tisztítás majd az öblítés. Nem 300 Forint, annyiból max áztatni lehet.
2022. márc. 22. 13:27
 6/21 anonim ***** válasza:
17%
Pesten nem szokott sor lenni, sőt legutóbb nyáron voltak előttem, pedig pár hetente mosom. Levereted róla a sarat és a koszt az nem elég? Túl sok értelme nincs másnak szerintem. Nem is beszélve arról, hogy otthon a szivaccsal megkarcolgatod, gőzborotva meg nem karcol.
2022. márc. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
93%

Agglomerációban frekventált időben szinte mindig kell várni pár percet...

Egyébként egy ezresből megvan. Más kérdés, hogy akkor is foltos marad, meg sose lesz olyan, mintha otthon elszöszölnél vele.

Lehet kapni direkt erre a célra nedvszívó anyagokat, amikkel könnyen, gyorsan szárazra lehet törölni

2022. márc. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Én az akváriumomhoz vásároltam RO szűrőt, ez egy 120 literes hordóba szűri a vizet, plusz egy olcsó Tescos locsolószivattyú. Ezzel szoktam a kocsit is lemosni, simán elég rá, pedig nem kis autó. Semmi folt, semmi vízkőmaravány az ablakokon, szárazra sem kell törölgetni.
2022. márc. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2000-ből sem sikerül soha lemosni szépen.

A magasnyomású csak a kosz nagyját viszi le. Az aktív hab segít valamit, de az sem csodaszer, érintés nélkül nincs rendes tisztaság.

Sok mosót kipróbáltam.

Nekem egyébként otthoni mosásnál az vált be, hogy nagyon bő vízzel öblítem le, a foltosság nagy része leginkább samponmaradék.

A vízkő nagyon minimális nyomot tud csak hagyni.

2022. márc. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
ja és az kimaradt, az ablakokat lehúzom lehúzóval a végén, mert a vízkő max azon látszik meg
2022. márc. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!