Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Otthoni autómosásnál hogyan...

Otthoni autómosásnál hogyan lehet elkerülni, hogy foltos maradjon az autó?

Figyelt kérdés

Gondolom a csapvízben lévő klór csapódik ki, majd az esetlegesen visszamaradt vízcseppek helyén fehér foltokat hagy.

Hogyan lehet otthon, szépen autót mosni?



2022. márc. 22. 13:06
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
#6 Szerintem autót mosni vagy normálisan vagy sehogyan kell. Ha számomra elég lenne az áztatás nem kérdeztem volna rá az ilyen apróbb foltokra.
2022. márc. 22. 13:59
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

A foltosságot a víz keménysége miatti vízkő adja azokon az autókon, amiknek olyan a színe, hogy a fehér vízkő látszik rajta. Én akár otthon, akár gyorsmosóban mosom, utána félre állva egy-két mikroszálas törlőkendővel szárazra törlöm. Mondjuk az én fehér autómon alig látszana. De a haverom fekete autóján idegesítően feltűnő a visszapillantó tükörből kicsepegő vízcseppek látványa odaszáradva.

(Egyszer vettem egy marha drága sampont otthonra "Foltmentes ragyogás" volt felírva rá nagy piros betűkkel. Azt hittem valami vízlepergető csodaszer. A használati utasítás pici betűkkel volt ráírva, és az utolsó sora az volt, hogy puha ronggyal töröljem szárazra. :-) )

2022. márc. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
a mosóban van cseppmentes öblítés. utána tökéletes a felület, csillog, egy csepp folt sincs.
2022. márc. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 NTBS ***** válasza:
100%
Mosás után áttörlöd száraz ronggyal.
2022. márc. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
36%
Nekünk mindig sikerül lemosni párszáz Ft-ból, de ha órákig simogatod, nyilván 2000-ből sem sikerül. De nyilván olcsóbb, ugye, otthon lemosni 500 liter vízzel, plusz még a talajt is telibe szennyezni... Ja, nem.
2022. márc. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
52%

#15: ha van egy kis agyad akkor otthon a csatornába mosod a kocsit, nem a földbe.

Igen, amúgy meglepő, de 500l vízzel jobban le lehet mosni, mint 50 literrel

2022. márc. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
Akkor most le 500 literrel és amit nem fizetsz ki a mosóban, kifizeted a rezsiben, idióta. Amúgy meg az átlag agyas ember nem a csatornába mossa, ne legyünk már álszentek... :D Ott a mosó, de az emberek annyira lusták, hogy inkább otthon kókányolnak, meg úristen, van rajta 1 folt, nem mintha 2 nap múlva ne esne az eső például...
2022. márc. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Én a leggagyibb saját márkás tesco-s auchan-os szélvédőmosóból teszek a mosóvízbe. Se csík se folt.
2022. márc. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

#17: nem tudom nálatok mennyibe kerül a víz, errefelé kb 500 Ft az 500l csatornadíjjal együtt.

500 Ft-ból a mosóban csak a habozásig jutok.

És a végén még tiszta sem lesz a kocsi

2022. márc. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Én először magasnyomásúval átmegyek rajta, ha nagyon koszos aktív habot kap, majd 2 felmosóvödörbe rakok sima csapvizet, egyik viaszos-teknősös samponos a másik tiszta víz (egyikkel mosok másikba öblítek).

Mikroszálas szivaccsal átmosom, szigorúan egy irányba, nem körkörösen. A felniket egy külön mikroszálas felniszivaccsal mosom, majd az egészet magasnyomásúval öblítem.

A végén egy nagy, francia sportáruházas mikroszálas törölközővel áthúzom, ez felszívja a vizet és nem kell törölgetni.

Az ablakokat lehúzom gumilehúzóval.

Kap egy viaszt amit száradás után polírkendővel törlök le róla.

Se mosási karc, se vízkőfolt, 3 év után is olyan mint az új.

2022. márc. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!