Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Otthoni autómosásnál hogyan...

Otthoni autómosásnál hogyan lehet elkerülni, hogy foltos maradjon az autó?

Figyelt kérdés

Gondolom a csapvízben lévő klór csapódik ki, majd az esetlegesen visszamaradt vízcseppek helyén fehér foltokat hagy.

Hogyan lehet otthon, szépen autót mosni?



2022. márc. 22. 13:06
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Két vödör kell otthoni mosáshoz:

- a samponos

- az öblítővizes


A mosást igyekszem úgy intézni, hogy ne tűző napsütés legyen illetve a kocsi karosszériája se legyen forró. Ezt igazából nyáron simán megtudom oldani 18 óra körül már, ahogy megy le a nap, a ház árnyékot vet az udvarra, legalábbis arra a részre, ahol a kocsit mosom. Kiállok a garázsból majd indul. Környezetvédőket megnyugtatom, ez a rész betonozott és a kőműves rendesen tett bele lejtést ami egy rácsos összefolyóban végződik és a csatornába vezet.


A kocsit kúti vízzel alaposan leslagozom. Vödrökben is kúti víz van, két 50 literes vödör - de nem teszem tele teljesen egyiket sem. A mosást mikroszálas mosókesztyűvel végzem, ez nem karcol (csak a beleragadt kvarc - ezért kell az öblítővíz) KÖRKÖRÖS MOZDULATOKAT KERÜLNI! Csak vízszintes mozdulattal dolgozok. Gyakran öblítek az öblítő vízben, így a samponosba nem kerül kosz. Kocsit általában minden oldal lemosása után leslagozom. Felniket (acél + dísztárcsa) sima autómosó szivaccsal. Magát a mosást fentről lefelé végzem, kerekeket utoljára hagyva, hogy a samponos víz tiszta maradjon, a szivacs annyira nem jól öblíthető. Alaposan leslagozom a kocsit.


Lehet vásárolni mikroszálas törlőkendőt, ami inkább törölköző méretű, nekem 80*60 cm-es. Mosás után ezzel áttörlöd, ami úgy néz ki, hogy telibe ráteríted majd lehúzod. A kocsi oldalán KERÜLVE A KÖRKÖRÖS MOZDULATOKAT szintén egy irányba lehúzom ezzel a törülközővel. Kerekeket hagyom száradni. Ablakokat is foltok nélkül leszárítja. De régen mikor nem volt ilyen törölközőm hagytam száradni a kocsit, az ablakok itt-ott foltosak voltak, de nem volt vészes. A kocsi hálás színű, nem igen látszik rajta a kosz, onnan tudom, hogy ideje mosni, hogy nem tükröződik semmi az oldalán. Amúgy ki minek látja, forgalmiban barna, kódja 68U, de mondták már rá az arany színt, meg a "Törley pezsgő" (komolyan mondott hozzá márkát), meg bézs, pasztell, én kosz színnek mondom.

[link]


Pont ez a szín, meg a kocsi is, de a képen nem az enyém van. Téli időszakban azért szokott durván festeni néha. Akkor kézi mosóban szoktam, 1500 alsó hangon, de 2000 sose volt egy mosás még. Ha gyakrabban mosom, akkor olcsóbb, ha ritkábban akkor drágább. A végén ha nincs váró vagy van szabad hely, a törölközővel leszárítom mint otthon, mert hamar megvan, ha vannak akik várnak - majd a menetszél megoldja.


Samponnak mikor mit használok, Turtle + Wax vagy mit tudom én mi van most tavalyról, meg kaptam névnapomra is valami más márkát meg wax-ot.

2022. márc. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!