Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nem veszélyes tükörből tolatni?

Nem veszélyes tükörből tolatni?

Figyelt kérdés
Most csinálom a jogsit és az oktató úgy tanította, hogy mindig nézzek hátra a hátsó ablakon át. Érdekes módon apát soha nem láttam hátranézni, mindig a tükörből manőverezik, és mikor kérdeztem tőle, hogy miért így csinálja azt válaszolta, hogy kamionon így szokta meg és már kisautóval is így vezet.

2022. jún. 5. 14:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
73%
A királyok tükörből tolatnak, a majrésok hátra fordulnak, a logikusan gondolkodó pedig kiszáll és megnézi, hogy nincs-e mögötte egy 3 éves gyerek a biciklijével. Te melyik vagy?
2022. jún. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Víctor Orbanescu ***** válasza:
100%

Beszállás előtt körbenézek, van-e valami veszély (gyerekek játszanak 10 méterre, nénike banyatankkal kóvályog)

Tolatás megkezdése előtt hátrafordulok, még egyszer megnézem, tiszta-e a terep.

Utána a finom manővereket már a 3 tükörből, nagyon lassan. Dobozosat még soha nem vezettem, ott nyilván hiába forogsz, vagy kérsz egy segítőt, vagy rizikózol.

2022. jún. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
11%
jól mutatja a "hozzáértést", amikor tagadjátok holttér létét... remélem nem találkozunk forgalomban!
2022. jún. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
80%

Már miért lenne veszélyes, sőt sokall biztonságosabb mint hátra forogni.

A két tükörből pedig lehet mind a két oldalt tisztán látni .

A teherautók és kamionok hogy tudnának tolatni tükör nélkül?

2022. jún. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
65%
13-as: a két külsö meg a belsö tükör használata esetén nincs holttér, illetve nem több, mintha valaki EGY oldalra hátafordulva próbál tolatni - akkor csak az egyik oldalra lát, tehát sokkal több holttere van, mint három tükörrel!
2022. jún. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
60%

Nem veszélyes, sőt...


Az oktatáson sajnos ilyen hülyén tanítják, hogy mindig nézegessél hátra. Annyira néztem hátra, hogy szépen letörtem apám kocsiján a tükröt... 😣 Akkor azt mondta apám, mégis mi ez a baromság, hogy hátrafelé nézegetsz, mikor a tükörből látod, hová kell menned...

Azóta soha többé nem nézegetek hátra tolatás közben, és egy tükör sem bánta, hogy leszoktam róla. 😅 A három tükröt használom tolatáshoz, ha meg csekkolom egy pillanatra a holttereket, megállok.

2022. jún. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
74%

Ez a "módszer" onnan ered, hogy régesrégen az autókon EGY tükör volt a vezetö oldalán, ezért akkor nem lehetett mindenhová látni belöle, ezért a hátranézés jobb volt, mint a teljesen vakon tolatás.

Idöközben több a tükör, nagyobb a látóterük, az oktatás meg maradt a középkorban

2022. jún. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
69%
Kifejezetten rossz hátrafelé nézni, hiszen akkor nem látod a tükörből a kocsi oldalait. Mielőtt beszállok az autóba, felmérem a terepet. Ha a 200 méteres körzetben kutya sincs, akkor nem fogok feleslegesen hátrakukkangatni, hogy aztán nekimenjek az oldalával valaminek. Megint más, ha hatalmas a forgalom.
2022. jún. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
#11 Én teherautóval mindig kiszállok és megnézem, még ha csak egy 2 perce ültem be, akkor is. Jó mondjuk leginkább azért, mert képes a targoncás lerakni mögém a raklapot, hiába tudja hogy lassan indulok... Olyankor úgy csinálok, mintha a világítást nézném meg, de így legalább valóban körbejárom a kocsit elindulás előtt🤷‍♂️
2022. júl. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
26%
na az ilyen emberek miatt kell 360 fokos kamera és automata parkoló asszisztens az autókba. Tükörből nincs holttér? Ilyet leírni, mint érv. Te jó ég
2022. júl. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!