Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van aki átfog állni tömegközle...

Van aki átfog állni tömegközlekedésre a benzin ár miatt?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy átállnak. Én most kezdtem el kocsival járni, és nagyon nem szeretnék újra fél 3-kor kelni, hogy beérjek dolgozni, a többiről ne is beszéljünk, a téli fagyhalálról, a testvérekről akik felállítanak, hogy a babakocsi elférjen az ülés mellett, sorolhatnám még...
2022. aug. 2. 08:22
1 2
 11/20 Beviz Elek ***** válasza:
25%
És miért kell a mi megerősítésünk ha eldöntötted hogy neked ennyi pénzt megér az autó által nyújtott kényelem? Ha az én munkahelyem közelebb van és esetleg biciklire tudnék váltani akkor a Borsod Volánon melegebb lenne?
2022. aug. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
96%
Biztos lesz olyan, de nem sokan.
2022. aug. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
85%

Hát, jelen állás szerint nem az áremelkedés, hanem a dízelhiány fogja az embereket tömegközlekedésre terelni.


Annak pedig a kûrva anyját, aki leprolizza a közösségi közlekedést használókat. Amerre én élek, mindent lehet mondani a tömegközlekedést választók többségére, csak azt nem, hogy lecsúszott munkásosztálybeli lenne.


Én a magam részéről nyitott vagyok az autózást gyakrabban kiváltani más módokkal, de tény, hogy egy kedvezményesebb viteldíjrendszer (német mintára) sokat segítene .

2022. aug. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. aug. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
93%

2 honapig eljarok egy tank benzinnel.

Ez jelenleg piaci aron ha minden igaz 27-28 ezer ft.

Havi 14 ezer ft korul lesz ha autonal maradok,a berletet is emelni fogjak elobb utobb,az sem lesz annyival olcsobb,hogy megerje a kellemetlenseget ami vele jar.

En maradok az autonal

2022. aug. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

#13 aha, a dízelhiány. És a busz mivel megy? Naugye...

És a Volán ha jól tudom cég. Ami már piaci áron veszi a gázolajat, és ez be fog épülni a viteldíjba is előbb-utóbb. Így hiába drágul az autózás, vele fog drágulni a tömeközlekedés is.

Sajnos az elmúlt 12 év töketlenkedését most fogjuk aratni. De még így is megéri, mert ha nem omlik rájuk a gazdaság, és nem lesz államcsőd, itt maradnak három évtizedre a nyakunkon, mint Kádárék.

2022. aug. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
#16 Ha elfogy a dízel, vagy irreálisan drága lesz, akkor visszajönnek az Ikaruszok és töltenek bele kerozint, mert szerintem azzal is elmegy amilyen hangja van 😁
2022. aug. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

#17 Kerozint. Ami egy jóval finomabb (és drágább) párlat mint a gázolaj. Ésszerű...


Azt várom mikor fog a kutakon újra megjelenni a bioetanol, ilyen benzinárak mellett már vállalható lenne a többletfogyasztás.

2022. aug. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
24%
Nem érdekel más. Olyan sipákol, aki vécére is autóval jár és csak les, amikor mondom, hogy mi gyalog járunk a városban. Amikor meg kell az autó, akkor használom. Azért van. Milyen dízelhiány? Ez olyan, mint a vécépapírhiány? Érdekes módon szomszéd országban nincs hiány, igaz, drágább.
2022. aug. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem nem lesz jelentős az átállás az autóról a tömegközlekedésre, legfeljebb majd az emberek gondosabban tervezik az utat.

Ami az IKARUS-okat illeti, ne kezeljétek őket lenézően. A ma is közlekedő példányok már többnyire 30év fölötti járművek, a maguk idejében nagyon korszerűnek számítottak és nem lenne igazságos velük szemben támasztani a mai kor komfortigényeit. Az Ikarus valódi legenda, ezeknek lelkük van és még több évtized távlatában is működnek, sőt jónéhány újabb gyártmányú pl. bkv tulajdonában lévő autóbuszhoz képest kevesebbet is fogyasztanak. A bőrülések meg egyszerűen tisztíthatóak, ezzel szemben a mai modern buszok ülései magukba szívnak minden szennyeződést. Szóval igazából nem is minden rossz ami régi, csak valahogy a jót átemelni elfelejtjük, egyébként az élet más területein is...


#18 A mostani üzemanyagokban is van bioetanol kb. 7-8%. Egyébként ez az adagolás én úgy tudom növeli az üzemanyag előállítási költségét, miután maga a technológia is összetettebb.

Nem az lenne a logikus, hogy abbahagyjuk a bioetanolos adagolást?

2022. aug. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!