Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autóvezetőként a gyalogosátkel...

Autóvezetőként a gyalogosátkelőhelynél várva melyiket választod?

Figyelt kérdés

2022. aug. 31. 16:12
A kérdező szavazást indított:
kerékpáros szabályosan szálljon le és gyalogoljon át akkor is ha többet kel várnom
kerékpáros guruljon át minél gyorsabban hogy mehessek a dolgomra
25 szavazat
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
100%
Emberből vagyok, és nekem mindkettő megfelel, ha nem veszélyesen teszi. Nincsenek elvárásaim. Ha látom, menni akar, segítem.
2022. aug. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
30%
Szálljon csak le szépen, elegem van az agyhalott, pofátlan biciklisekből (nyilván elütni nem fogom). Autósként és gyalogosként is, mikor pl az említett helyzetben kis híján fellök a szarjával a zebrán meg én menjek odébb a JÁRDÁN, mert ő nem fér el, netán még rám is csenget.
2022. aug. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
100%
Hogyhogy melyiket választom? Nem én választok. Ha négykézláb megy, akkor azt kell megvárnom.
2022. aug. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:

# 2


amúgy valójában a kresz nem tiltja


[link]

2022. aug. 31. 16:40
 5/49 anonim ***** válasza:
62%
Tolja. Nagyon veszélyes, amikor ezerrel áthajtanak. Nem zavar, ha várni kell, de ne ugorjon ki elém senki.
2022. aug. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
100%
Szálljon le. Nem azért, mert ez volna a szabály, hanem azért, mert lendületből átgurulva semmi garancia nincs arra, hogy számítanak az érkezésére.
2022. aug. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
74%

Ha nem száll le a bicikliről, meg sem állok neki. Ennyi. Gyalogoltam én is gyerekkoromban eleget és tudom nagyon jól, hogy milyen figyelmetlenek az autósok. Tudom milyen az, amikor az egyik elenged, elindulok és hirtelen meg kell torpannom, mert a belső sávban meg ugyanúgy keresztül megy a gyökér 60-nal. Biciklivel nem tud úgy megállni, mint gyalogolva, úgyhogy ha nem száll le, akkor inkább én sem állok meg és akkor el sem tud indulni.


Persze azért figyelek, hogy ha más megáll, akkor én is, mert ha én nem, akkor ebben a helyzetben én leszek az a fasz, aki átszáll a zebrán 60-nal, azt meg inkább nem vállalom.

2022. aug. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
100%

A kerékpáros áll a bicikli mellett vagy rajta ül?


Ha áll mellette, akkor elsőbbsége van, nyilván megállok és átengedem.


Ha rajta ül, akkor nekem van elsőbbségem, nem is lassítok (nyilván fékezek, ha legurul elém és arra van szükség a baleset elkerüléséhez).

2022. aug. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
78%
A kerékpáros választ. A KRESZ szerint gyalogosként, tolva elsőbbsége van. Kerékpárosként nincs, mert a kijelölt gyalogosátkelőhelyen csak a gyalogosoknak van elsőbbsége. Ha nem száll le, biztos azért van, mert szereti mindig kicentizni a féktávolságot, és meg fog állni a járda szélén, és megadja az elsőbbségemet (mivel én nem fogok megállni).
2022. aug. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
100%
Gelyzetfüggő. Forgalmas, soksávos veszelyes zebranál szálljon le, de ha rendes lampás a zebra akkor nekem mindegy.
2022. aug. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!