Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autóvezetőként a gyalogosátkel...

Autóvezetőként a gyalogosátkelőhelynél várva melyiket választod?

Figyelt kérdés

2022. aug. 31. 16:12
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
100%

#40

Szerintem zebra amire mi gondolunk = kijelölt gyalogosátkelőhely.

Zebra amire te gondolsz = kerékpárút átvezetés.

2022. szept. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:

[link]

ez pl nekem nem zebra.

2022. szept. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Alex Fly! Sokan arrogansak sajnos a közlekedés során, te is. De aki az autoban ül és nem adja meg az elsőbbséget neked akar veletlenül, akár mert bunkó, annak semmi baja nem lesz, te meg egy nagyobb csattanas utan leszel eleget korhazban... ez ugyan az, mint a zebrán szemellenzővel közlekedő gyalogos.
2022. szept. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
100%
A kerékpáros mit keres a zebrán? Járdán közlekednie csak bizonyos esetekben szabad. Elég jól mag van határozva, hogy mikor és hogyan. Arról valóban nem rendelkezik, hogy mit kell tennie akkor, ha azok a feltételek, amelyek alapján a kereszteződésig szabad volt ott menni, mindazok a kereszteződés után fennállnak. Ha előtti is, utána is szabályosan gurulhat, akkor a zebrán is, de elsőbbsége nincs. Mivel a rendelet nem tiltja, azért nyilván szabad.
2022. szept. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
82%

42! Sokan tévesen értelmezik ezt a jelet bringások közül. De nem az. És még ha nem így, hanem kijelölt gyalogos-átkelőhely mellett lenne, akkor sem jelenten egyenlőséget a zebrával. Pl. az oda érkező autóssal szemben nincs elsőbbsége, kivéve ha táblák másképpen nem rendelkeznek.

Szóval ott a gyalogos átkelőhely. Leszállok és áttolom: gyalogos vagyok, elsőbbségem van. Ha nyeregben maradok, akkor járművezető vagyok, nincs elsőbbségem. Persze vannak helyek, ahol igen, de azt tábla mutatja az autósnak.

2022. szept. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 Alex Fly ***** válasza:
@41: amire én gondolok,az az úttest táblával/felfestéssel jelölt azon pontja, ahol a gyalogosoknak abszolút elsőbbségük van. És ezt semmiben nem befolyásolja az,ha ugyanezen ponton a ker~kpáros forgalom is keresztezi az úttestet...
2022. szept. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
55%

#45 miről beszélsz, elsőbbségadás kötelező táblája van, plusz a kiegészítő tábla ami a keresztező bringaútra figyelmeztet :D

"De nem az." Nem mi?

2022. szept. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
100%
47. A JELÖLÉS nem zebra. Táblától függően lehet elsőbbsége ott a bringásnak.
2022. szept. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
100%
#48 okés, akkor ugyanazt mondjuk :D
2022. szept. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!