Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Félelem legyőzése a vezetéstől...

Félelem legyőzése a vezetéstől az alábbi esetben?

Figyelt kérdés
Pár hete lett meg a jogsim,elsőre.Viszont azóta nem vezettem,pedig lenne mit,van családi kocsink. Illetve egyszer vezettem,de olyan félelem jött rám,hogy most nincs, aki közbe avatkozna,ha bármi van,hogy nagyon bepánikoltam. Biztos közrejátszik,hogy 7 hónapos terhes vagyok, és az is,hogy egy autónk van,amire nagyon akarok és kell is vigyázni. Márpedig bele kellene jönnöm, még van egy kis időm gyakorolni amíg a baba jön. Több órát nem akarok már venni,úgy érzem az az én problémámon nem segít. Egyébként nagyon jó fej türelmes oktatóm volt,aki mellett mindig jól éreztem magam,mert sosem üvöltött,mindig mindent elmondott,és kis túlzással csukott szemmel is mertem volna vezetni mellette,annyira megbíztam benne. A férjem be tud ülni mellém, de ő mégsem oktató,és a kocsinkon sincsen plusz pedál az anyósülésnél. Nem akarok úgy járni mint a sógornőm,akinek lassan 10 éve van jogsija,de azóta nem vezetett.

2022. nov. 24. 10:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom, hogy általános, de amikor első alkalommal mentem Budapest családi házas külső kerületéből beljebb (de nem a lesűrűjébe), azon csodálkoztam, hogy senkit nem öltem meg. Teljesen kába voltam. Nem velem történtek a dolgok, hanem körülöttem. Csőlátásom volt, de előttem levő dolgokat sem érzékeltem. Éreztem, félre kellene állnom, de az sem ment. Nem tudtam helyesen dönteni.

Másnap meg úgy elkevertem, hogy 4-5 km kerülőt tettem. Egyszerűen nem tudtam sehol visszakeverni, mert rendre túlmentem azokon a kereszteződéseken, amelyeken egy jobb/jobb/jobb/bal irányváltoztatással visszafelé tudnék menni.

Harmadik napon meg az égvilágon semmi bajom nem volt. Na nem vezettem úgy nyilván, mint most 15 évvel később, de egye kezdőhöz képest elég jól elvoltam.

2022. nov. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
78%
Lehetőség szerint falvakba szerezz rutint és nagyon fáradtan és idegesen inkább e indulj útnak.
2022. nov. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
24%
Be kell ülni és menni kell, máshogy nem lehet. Ültesd magad mellé a férjed. Ha tipikus férfi vezető, akkor nem a vezetéstől fogsz félni, hanem attól, hogy legközelebb mit fog megkritizálni. Én is így tanultam meg apámtól vezetni, volt pár év, amikor megfogadtam, hogy nem újítom meg, ha lejár, de utólag nagyon hálás vagyok érte.
2022. nov. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
90%

Elöször is, ilyen idös terhesen nem igazán javasolt vezetni.

Másodszor, ha nem vagy képes egyedül vezetni, akkor hogy kaptad meg a jogosítványt?

Amíg kell valaki, aki "közbeavatkozik", addig nem lett volna szabad megadni a jogosítványt.

A megoldás, valahol - üres parkoló vagy más nem forgalmas hely - elkezdesz gyakorolni az autóval, megtanulni rendesen kezelni, hogy minden mozdulat teljesen automatikus legyen, ha ez már "álmodban is" megy, akkor menni a forgalomba, de olyankor, amikor nem igazán sok ember van úton arrafelé.

Azt kell megtanulni, hogy egyedül vezetsz, erre elvileg képesnek kell lenned, a jogosítvány ugyanis ezt jelenti.

Ha mindig van valaki melletted, soha nem fogod a kellö önbizalmat megszerezni, márpedig szerintem ezzel van a legnagyobb gond.

2022. nov. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

#4es olvasd el meg egyszer amit irtam. Nem kell,aki közbe avatkozzon,engem a tudat remit meg,hogy nincs senki aki közbe tudna avatkozni HA történne valami,én meg esetleg nem látnám.Nem kell gyakoroljam a parkolást,se a kocsi kezelést,mert megy. És igen az önbizalommal van nyilván a legnagyobb gond,ami elég egyértelmű a leírásból. 7 hónaposan meg bőven lehet vezetni,az utolsó napig is lehet vezetni,semmi nem tiltja,és nem is érzem úgy,hogy fizikálisan egyelőre akadályozna. Nyilván könnyebb lenne,ha nem a család egyetlen kocsiját használnám,hanem lenne egy ütött kopott kis autónk is,aminek mindegy,de sajnos nincs.


Harmas nem én pontoztalak le,sajnos az eszemmel tudom,hogy valószínűleg ez az egyetlen megoldás..🥺

2022. nov. 24. 11:13
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell menned gyakorolni. Nincs mese. Vagy rakd el a jogsid a fiókba ha nincs rá szükség.
2022. nov. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
6. Tudom. 🥺 Be is ülök ma délután is és megyek egy kört. Ha most fülem farkam behuzom úgy járok mint a sógornőm. Egy T betűt azért kiteszek.
2022. nov. 24. 12:35
 8/25 Hovarju ***** válasza:
100%

Ezen a bajon csak a gyakorlás segít.

Tervezz magadnak kisebb utakat. Nézd meg alaposan a térképen, hol, merre kell menni. Aztán indulj el.


Én az első útjaimra magammal vittem a kutyámat, hogy ne legyek teljesen egyedül :-)


Azért jártam autóval dolgozni, hogy ne essek ki a gyakorlatból és szokjam a forgalmat.


Nekem sokat segített, ha volt mellettem egy tapasztalt sofőr, akiben megbíztam, és aki helyet tudott velem cserélni, amikor úgy éreztem, hogy elfáradtam.


Az elején attól is féltem, hogy a célnál majd nem fogok tudni parkolóhelyet találni.


Aztán mentem minden felé, hosszabb, rövidebb utakra. Néha eltévedtünk, mert benéztem a lehajtót, vagy későn vettem észre, hogy be kellett volna kanyarodnom. De ilyenkor jutottunk a legszebb helyekre.


Később megtapasztaltam, hogy a többi autós vigyázz rám, hisz mindenki haza akar érni. Aztán, ahogy telt az idő, már én is észrevettem az apróbb történéseket, tudtam segíteni a többi közlekedőnek.


Igy most 7 év és kb.70 ezer kilóméter megtétele után már sokkal nyugodtabban indulok útra.


Szóval ne add fel.Gyakorolj sokat.


Sok balesetmentes kilómétert és boldog baba várást kívánok !

2022. nov. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
7. Köszi szépen! Jaj,ez a majd nem találok parkoló helyet,vagy találok,de utána esetleg rám állnak,vagy amíg parkolok be,addig kivagódnak mögöttem a türelmetlenek szintén nagy félelmem!
2022. nov. 24. 12:44
 10/25 Hovarju ***** válasza:
78%

Ne aggódj, el fog múlni, csak gyakorolj. :-)


Még egy történet:

kb. fél éve volt meg a jogosítványom, amikor kitaláltuk, hogy felmegyünk a Mátrába egy hétvégére. Amikor elindultunk csodaszép idő volt. Másnap esni kezdett az eső, ami ráfagyott az útra és erre még esett kb.10 centi hó.

Na ezen az úton kellett lejönni. kb.5 km a tükörjégen a szerpetinen lefelé. Ott szereztem az első ősz hajszálaimat.


Az első települést jelző tábla után , már nem volt jég, aztán víz sem. Azóta sem örültem annyira a település táblának, mit akkor.

2022. nov. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!