Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet legyőzni a...

Hogyan lehet legyőzni a forgalmi vizsga párát? Hogyan lehet önbizalmam vizsga helyzetben?

Figyelt kérdés
Már a második oktatomnál tartok és összesen 96 órát vezettem. Van két sikertelen forgalmi vizsgám. 1nél bukásái ok az volt hogy nem soroltam ki rendesen balra egyirányú utcában kanyarodás előtt. Jogos volt a dolog. Vettem megint 10 órát. Oktató mondta mostmár tuti minden szuper lesz csak ne izguljak. Második bukás el rontottam a jobbra hátra merőleges parkolást amit még 1 órával a vizsga előtt és az azt megelőző órákon hibátlanul elsőre meg csináltam. Oktatóm mondta kár volt az izgalom ha egy kicsit jobban figyelek akkor minden oke. Mondtam akkor most veszek megint 10 órát erre rám förmedvény hogy ő már nem tud velem mit kezdeni inkább a következő vizsgáig csak hetente 1x menjek vezetni és ha gondolom megint vezethetek vizsga előtt 1 órával de ne vegyem el az új diákok elől az órákat. Haragszom magamra nagyon és a dolgokat még az apám hozzállása is súlyosbítja. Minden önbizalmam oda miatta. Húgomnak meg lett a vizsga elsőre van már kocsija és ezért én vagyok a család balfasza akinek fel kéne adnia az egészet. Szerinte sose lesz meg a jogsim csak a pénzem meg más idejét pazarlom. Szerintetek van esély hogy 3-ik alkalommal sikerül?

2023. febr. 15. 21:50
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

Tudom, hogy nem tudsz az izgulással mit kezdeni, én is ilyen vagyok, de mikor ott vagy a vizsgahelyzetbe gondolj bele, hogy eddig minden ment hibátlanul, képes vagy megcsinálni és menni fog. Ne állj hozza negatívan azért mert a családod negatív emiatt, ezen a stresszen kicsit enyhíts pozitív gondolatokkal és biztosan menni fog. Esetleg ha a húgoddal jó viszonyban vagytok megkérhetnéd, hogy ketten keressetek egy helyet ahol tudsz gyakorolni, ő pedig segíteni valamilyen módon neked.



Az egyik barátnőm járt így, háromszor volt vizsgázni de az idegessége miatt nem sikerült neki, pedig a végén már segített neki a vizsgáztató és az oktató is. Teljesen el volt keseredve, tartott egy kisebb szüntetet a vezetésből és negyedik próbára meg lett neki.


Én neked tényleg ennyit tudnék javasolni, hogy a stresszen dolgozz kicsit. Szerintem még feleslegesen lenne feladnod a próbálkozást, hiszen ha tényleg minden megy órákon akkor nem azzal van a gond hogy nem tudsz vezetni.


Sok sikert kívánok a jövőben! :)

2023. febr. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Igen nagyon is szinte elválaszthatatlanok vagyunk kiskorunk óta. Az a vicc az egészben, hogy miután neki sikerült a vizsga és meg lett az autója engem kért meg hogy mutassam meg neki hogy kell elindulni vele mert ő csak le fulladni tudott a dízeles autó után a kis benzinessel. Rögtön ráérzetem a kis Ignis-re és mondtam neki hogy vigye szervízbe mert fura a kupplung. Kiderült hogy csapágyat kell cserélni azóta megy mint a kis angyal. Nagybátyám telephelyén tudnék gyakorolni akár vele is csak most nagyon elfoglalt. Húgomnak ő segített egy csomót.
2023. febr. 16. 06:33
 3/13 anonim ***** válasza:
15%

Engedjük már el könyörgöm ezt a vizsgapara dumát


Ha 100 óra vezetésnél ott tartasz, hogy vagy meglesz vagy nem, már oktatót is váltottál akkor a vezetés nem megy neked és kész. Milyen vizsgaparáról beszész?

Nincs ezzel semmi gond. Millió dolog van a világban ami valakinek megy, valakinek nem . Nem kötelező autót vezetni.

2023. febr. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%

Nem kötelező autót vezetni igen, de valószínűleg ő szeretne vezetni, nem viccből van ennyi órája az egészbe. Ha meg megy neki órán csak vizsgán nem akkor nem az a baja hogy nem megy neki, rá parázik és ennyi. Azzal ha gyakorol és szoktatja magát az ilyen helyzetekhez (nem kötelező az oktatóval elég egy családtag) akkor pedig menni fog neki.


Egyébként arra van az oktató is hogy megtanítsa, senki sem úgy születik hogy egyből a volán mögé ül és vezet mint a forma1-es versenyzők.

Ha te mégis így születtél bocsánatot kérek!

2023. febr. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Kedves 3-mas örülök neki hogy neked ekkora önbizalmad van és bármilyen akadályt simán veszel kívánom neked sose kerülj olyan helyzetbe ahol tudod mit kell csinálni de hirtelen az izgalom miatt nem sikerül úgy ahogy kellene. Ahogy a kedves 4-es mondja nem vagyunk egyfornák van aki rosszul kezeli a vizsga helyzeteket mint én is. Nem tudom hogy hogyan sikerült nekem az érettségi arra emlékszem belőle csak hogy minden reggel hánytam meg elájultam előtte úgy kellett össze szednie édesanyámnak. Most egyetemre járok azt hittem kinövöm a vizsgaparát de sajnos nem sikerült eddig egy vizsgaidőszakra se tudok úgy emlékezni hogy na ez simán ment. Mindig sikerül az izgalom miatt jóval roszabb jegyet kapnom mint ami bennem van. Vezetni igen is tudok csak vizsgázni nem. Az oktatóm mellett semmi stressz nincs bennem. Ha ketten vagyunk akkor minden szuperül megy. A legutóbbi vizsgám előtt mondta is hogy reméli nem izgulok mindent át vettünk ami egy órába belefér és ment hibátlanul erre elbaltáztam mert amit beszállt a vizsgabiztos elfogott egy elemi félelem az agyam lefagyott és a parkolás ami még vizsga előtt meg a gyakorlati órákon ment hirtelen mint bármelyik vizsgám elsüllyedt a semmibe. Van akinek ezzel kell együtt élnie ki mit kapott otthon.
2023. febr. 17. 07:32
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
nem sérteni akarlak kérdező, de tényleg az alkalmasság a kérdéses. Vizsgaparáról beszélsz, én úgy gondolom ez létezik, de lehet pszichológussal dolgozni ezen. Viszont azt ne felejtsd el, hogy a forgalomban egyedül leszel, és ez felveti a pszichikai alkalmasság kérdését. Próbálkozz, de ezt magadban kell rendezned, mert kihathat arra is, hogy hogyan vezetsz egyedül, hiszen az kvázi mindennap egy "vizsga". Próbálkozhatsz hagyományos dolgokkal, képzelj a vizsgáztató helyébe mást, vagy mondd a vezetés közben magadban mit csinálsz, terelje el más gondolatokról a figyelmed maga a forgalom és a különböző helyzetek. Vannak akik 100 órával mennek át, én nem azt mondom, hogy ne vezess, vagy ne próbálkozz, hanem ha testi tüneteket okoz a stressz, akkor szakemberhez kell fordulni.
2023. febr. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kerdező!


Teljesen normális, hogy egy vizsgán izgulsz, ezzel mindenki így van. Azt kell elérned, hogy ez ne akadályozzon meg abban, amit csinálnod kell. Bármilyen "para" helyzetben segíthet például a mentális tréning. Amikor tdod, mit kell végrehajtanod, és az egész szituáció ismert, akkor ez még könnyebb!

Ülj le otthon egy kényelmes fotelbe, vagy akár egy udvaron álló autóba! Legyen halvány fény, vagy sötét, ahogyan jolesik. Csukd be a szemed, néhány percig relaxálj, figyelj a légzésedre (4 ütemig belégzés orron, 4 ütemig szájon ki. Laaassan!) Ezzel szabályozod az egyéb testi működeseid is. Normalizálodik a szívritmus, a hormonháztartás, csökkennek a stresszhormonok. Amikor ez megvan, akkor képzeld el teljes részletességgel a vizsgát! Onnan kezd, hogy találkozol a vizsgabiztossal, iratok, indulás előtti ellenőrzés, stb. Az egész folyamat közben továbbra is figyelj a légzésre, és minden momentum után dícsérd meg magad: "Ezt is jól csináltam, minden rendben, biztonságban vagyok, ez megy nekem."

Ha valamit gondolatban elrontottál, azt mint egy papírlapot gyűrd össze, dobd a háta mögé, és kezd újból!

Gondolatban lásd magad előtt az útvonalat, a táblákat, és csináld végig a vizsgaútvonalat. Tökéletesen sikerülni fog, hiszen a te gondolatod, te irányitasz! :-) A tükörben hátranézve látod, ahogy a vizsgabiztos mosolyog, bólogat, hogy minden OK.

A végén a legrészletesebben képzeld el, ahogyan a sikeres vizsgádhoz gratulál a vizsgabiztos, és az oktató! Éld át az élményt, ahogy megnyugszol, hogy ezen az akadályon is túljutottál!

Az egész folyamatot többször is megcsinálhatod, ahányszor csak jólesik! A feszültséged mindenképpen meg fog szűnni, meglátod!

Ha azt mondod, hogy a gyakorló órákon már minden jól ment, akkor az izmaid, idegrendszered már megtanult mindent, amire szükséged lehet a vizsgán. Az autogén tréning nem a tanulást, gyakorlást helyettesíti, hanem kiegésziti a megfelelő idegi kapcsolatok rögzítésével, a mozdulatok további finomításával, a tapasztalat, precizitás növelésével, es magának a szituációnak a "gyakorlásával". Így képes leszel a maximumot kihozni magadból, amit megtanultál, es nyugodtan, megfontoltan végrehajtani a feladatokat.

Én ezt a technikát nagyon sokszor alkalmazom vizsgáknál, sportoknál, te tulajdonképpen minden olyan esetben, amikor előre ismert, stresszes szituációban kell maximálisan teljesítenem.

Próbáld ki!

Ügyes leszel a vizsgán, menni fog, hiszen már tudod, amit tudni kell! ;-)

2023. febr. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Wow utolsó! Ez egy nagyon hasznos válasz! Az élet annyi területén lehet ezt alkalmazni :)
2023. aug. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Azóta mi újság?
2023. aug. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9: szerintem nem lett meg neki
2023. aug. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!