Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Forgalmi vizsga tippek?

Forgalmi vizsga tippek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jövő héten vizsgázom. Alapból jól vezetek(oktató szerint), egyedül a parkolás megy néha nehezebben, de semmi olyan gond nincs amit nem tudok javítani, viszont rettenetesen izgulok a vizsga miatt. Ahogy rámtör az érzés, hogy mindjárt itt a vizsga kapkodni kezdek, félek, hogy a vizsgán is ez lesz. Valakinek van valami jó tippje?
2023. ápr. 16. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Csináld úgy, hogy jó legyen.

A szorongás ellen semmit nem tudsz tenni, maximum, ha nem tekinted vizsgának a vizsgát, csak egy ugyam olyan vezetési órának, mint a többit.

2023. ápr. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

-Kis hibából ne csinálj bukást! Ha hibapontot érő hibát csináltál, ne kezdj el ezen gondolkodni! Úgyis szólni fog a vizsgabiztos, ha meg fogsz bukni, neked nem kell ezen töprengeni. Ha eltereli a figyelmedet, akkor valószínűleg csinálsz olyan hibát közben, ami már bukást okoz.

Ez nehéz, mert (személyes sztori) a második vizsgán már “rutinos” voltam a vizsgákon, pontosan tudtam, hogy nem terelheti el a figyelmem egy apró hiba. Mikor lakott területen kívülre értünk, nem raktam fel a tompítottat (nappali fény van az autón (ami amúgy kint is szabályos), ezért nem szoktam hozzá a kapcsolgatáshoz (utána is hónapok kellettek, hogy ösztönös mozdulattá váljon), így a lakott terület végén megkérdezte a vizsgabiztos, hogy milyen világítás van fent. Átfutott az agyamon, hogy milyen gáz lenne emiatt megbukni, 4-5 másodpercig nem is voltam 100%-ban ott. Aztán eszembe jutott, hogy ha gáz, majd szól, hogy álljunk félre, vagy mi legyen. Végül átmentem, de ha utána a pályára való felhajtáskor is ezen aggódom, biztosan megbuktam volna.

-Ne kapkodj! Biztosan mondta már az oktatód, de ha nem biztos a kijutás egy alárendelt útról, akkor addig vársz, amíg az nem lesz. Ha 5 percig álltok ott, akkor addig. Vannak mögötted? Kit érdekel? Neked elsőbbséget kell adnod, ez az egyetlen, ami ott számít.

Ugyanez, ha elsőre nem egyértelmű a forgalmi helyzet, kicsit lassíts vissza. Be fogja húzni a hibavonalat, de végső soron jó eséllyel megúszol egy bukást, amit a kapkodás idézne elő.

-Nem tudom mennyire veszik komolyan, de az autó átnézésének menete legyen a fejedben. Ösztönösen. Az első vizsgán annyira izgultam a legelején, hogy mikor próbáltam átgondolni, mi is a menete, csak bambultam, egyszerűen nem forgott az agyam. Szerencsémre előző napokban itthon megcsináltam többször is az autónkon, így teljesen beépült.

-Ne bukj meg hülyeség miatt! Nem baj, ha megbuksz, de legyen tanulsága az esetnek. Valami, amit nem tudsz, hogy úgy kellett volna csinálni. Ne nézd be az egyenrangút, ne lépd át a megengedettet stb.

-A gyalogosokra figyelj! Nyilván vizsgabiztostól függ, mennyire veszi komolyan, én az első vizsgán azért buktam meg, mert ”nem adtam elsőbbséget” valakinek, aki még csak sétált a zebra felé. Mikor elmentem előtte, még mindig 3-4 méterre volt, lassítás nélkül tudott átmenni mögöttem. A mindennapi életben még a rendőr sem állít meg emiatt, vizsgán viszont bukta. Ha egyértelműen a zebra felé megy, állj meg. Amennyiben mégsem kel át, akkor mész tovább, még csak hibapontot sem kapsz.

-A parkolást említetted, hogy nem tökéletes. Nem baj! Csak ne kapkodj! Nagyon lassan gurulj, miközben a manővereket végzed (1-2km/h), ráértek! Próbáld meg úgy csinálni, hogy csak korrigálni kelljen a végén. Alapvetően vannak nagyon jó oktatóvideók, hogy pl. párhuzamosnál mikor merre és mennyire tekered a kormányt, nekem beváltak, éles helyzetben nem arra kellett koncentrálnom, hogy úristen, mikor tekerjem stb., csak annyi volt, hogy a javasolt helyen tekertem, utána vissza és már úgy beálltam, hogy csak előrébb kellett gurulni.

-A vizsga addig tart, amíg a vizsgabiztos azt mondja, hogy átmentél (vagy éppen megbuktál, de most nem ez a lényeg). Ebből kifolyólag ne bátorítson az, hogy már mentek be a telephelyre! Az utolsó méteren is meg lehet bukni. A második vizsgámon pont szükségem volt erre a tippre, ugyanis a vizsgaközpontba való visszatéréskor elsőbbséget kellett adnom gyalogosoknak (én kanyarodtam be a kapun, ők keresztezték az utamat). Márpedig ott is simán meg lehet bukni. Igazából erre is érvényes a “Ne kapkodj!” tanács.

2023. ápr. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%
Sárga hóból ne egyél.
2023. ápr. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat :)
2023. ápr. 16. 16:25
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én energiaitalt ittam a vizsga előtt, hogy éber legyek és jó legyen a reakcióidőm, de nem volt jó ötlet, mert a vizsga alatt annyira kellett pisilni, hogy semmire sem tudtam figyelni, és nem mertem szólni. Megbuktam. Másodszor minden jól ment, de egy útszakaszon nem figyeltem a jobbkézszabályra, ezért ismét meghúztak. Harmadszor átmentem. Hátha segít, ha ezekre figyelsz pl.
2023. ápr. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!