Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elvehetik-e a jogosítványomat...

Elvehetik-e a jogosítványomat nyugtató szedése miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb. 3 hete kórházba kerültem, mert rosszul lettem hazafelé a buszmegállóban, nagyon erős gyengeség érzés és forgó szédülés tört rám egyik pillanatról a másikra. Koponya CT, MR negatív, vérképem jó, vércukor rendben van, EKG és egyéb vizsgálatok is rendben vannak. Arra gondolnak, hogy mezei egyszerűséggel csak úgy a semmiből pánikrohamot kaptam. A korházban kötelező volt a gyógyszereimet megadni amiket szedek így a vérnyomáscsökkentők mellé odakerült a xanax és egy antidepi is.

A zárójelentésemet az új háziorvosom látta és ma azzal fogadott, hogy ugyan meséljem már el, hogy a 3x1 0.5 xanax-ot mióta szedem, mert nem összeegyeztethető a jogosítvánnyal. Ami egyébként a munkám velejárója, ha nincs jogosítványom nincs munkám amit ráadásul szeretek. (6 éve már)

A xanaxot gyerekkorom óta szedem, mert akkor írták fel, igen rászoktam, megjártam már pár éve önszántamból az addiktológiát több kevesebb sikerrel a lényeg, hogy a "javasolt" 3x2 helyett úgy ahogy de elvagyok napi 3x1-el is. Nagyon stresszes napokon talán 1-el többel úgy, hogy elfelezem. Kért nekem időpontot egy általa ismert szakorvoshoz és kikérte a szakvéleményét amire hamarosan mennem kell majd. Eddig se a háziorvosom, se a pszichiátereik nem jelezték, hogy a jogositványomra hatással lenne a gyógyszerezésem.

A kérdésem tehát a következő:


Valóban elveszíthetem a napi felírt 3x1 xanax miatt a jogosítványomat és egyben a munkámat is egyik pillanatról a másikra, mert az új háziorvosom (szerintem) egy kicsit túlbuzgó?

(Nem fogyasztok alkoholt, nagyon ritkán dohányzom de szinte már elhagytam annak fogyasztását, koffeinnel sem élek a vernyomásom ra való tekintettel.)

Köszönöm a válaszaitokat.



2023. aug. 15. 11:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
73%

Ki írja fel folyamatosan, ha nem a háziorvosod, és hogyhogy nem tud róla?

Igen, eltilthatnak a vezetéstől, ez kizáró ok még „úrvezetőnél” is.

2023. aug. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
63%

Engem is érdekelne, hogyha nem is feltétlen a háziorvosod írta fel az adagokat hogy az istenbe kerülte el az előző figyelmet a gyerekkorod óta szedett gyógyszered?

Igen, elvehetik. Jogosan. Az új dokid, ha kiadja az alkalmasságidat úgy hogy ennek tudatába van mehet is börtönbe.

2023. aug. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
A pszichiáterem írja fel.
2023. aug. 15. 12:11
 4/22 anonim ***** válasza:
85%
A jogsihoz szükséges orvosi igazolás kérésekor KÖTELES vagy minden olyan körülményről tájékoztatni őt, ami összefüggésben lehet a vezetésre való alkalmasságoddal. Ha elveszik, az még a kisebbik baj lesz.
2023. aug. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

"Ha elveszik, az még a kisebbik baj lesz."


Ezt meg hogy érted?

2023. aug. 15. 12:16
 6/22 anonim ***** válasza:
68%
Nem vagyok jogász, így nem tudom a btk szerint pontosan minek minősül, szabálysértés, vétség, bűncselekmény, nem tudom.
2023. aug. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
50%
Ez szép. Nem elég, hogy a mentális betegségeket és betegeket nem veszik komolyan, még munkanélkülit is csinálnak az emberből?
2023. aug. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
87%

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre

A Xanax szedációt, emlékezetkiesést, csökkent koncentrálóképességet vagy károsodott izomműködést okozhat, amelyek hátrányosan befolyásolhatják a gépjárművezetéshez vagy a gépek kezeléséhez szükséges képességeket. Kialvatlanság esetén a csökkent éberség valószínűsége megnövekszik.

A betegtájékoztató alapján befolyásolhatja, de nem tilos vezetni, gépeket használni.

2023. aug. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
90%

Figyu, ha a xanax akadálya lenne az alkalmasságinak, a sofőrök felének nem hosszabbítanák meg a jogsiját.

Brutál sokan rá lettek szoktatva.

2023. aug. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
91%
A fél ország Frontinnal (Xanax) vezet. Sokan úgy szedik mintha TikTak lenne.
2023. aug. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!