Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elvehetik-e a jogosítványomat...

Elvehetik-e a jogosítványomat nyugtató szedése miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb. 3 hete kórházba kerültem, mert rosszul lettem hazafelé a buszmegállóban, nagyon erős gyengeség érzés és forgó szédülés tört rám egyik pillanatról a másikra. Koponya CT, MR negatív, vérképem jó, vércukor rendben van, EKG és egyéb vizsgálatok is rendben vannak. Arra gondolnak, hogy mezei egyszerűséggel csak úgy a semmiből pánikrohamot kaptam. A korházban kötelező volt a gyógyszereimet megadni amiket szedek így a vérnyomáscsökkentők mellé odakerült a xanax és egy antidepi is.

A zárójelentésemet az új háziorvosom látta és ma azzal fogadott, hogy ugyan meséljem már el, hogy a 3x1 0.5 xanax-ot mióta szedem, mert nem összeegyeztethető a jogosítvánnyal. Ami egyébként a munkám velejárója, ha nincs jogosítványom nincs munkám amit ráadásul szeretek. (6 éve már)

A xanaxot gyerekkorom óta szedem, mert akkor írták fel, igen rászoktam, megjártam már pár éve önszántamból az addiktológiát több kevesebb sikerrel a lényeg, hogy a "javasolt" 3x2 helyett úgy ahogy de elvagyok napi 3x1-el is. Nagyon stresszes napokon talán 1-el többel úgy, hogy elfelezem. Kért nekem időpontot egy általa ismert szakorvoshoz és kikérte a szakvéleményét amire hamarosan mennem kell majd. Eddig se a háziorvosom, se a pszichiátereik nem jelezték, hogy a jogositványomra hatással lenne a gyógyszerezésem.

A kérdésem tehát a következő:


Valóban elveszíthetem a napi felírt 3x1 xanax miatt a jogosítványomat és egyben a munkámat is egyik pillanatról a másikra, mert az új háziorvosom (szerintem) egy kicsit túlbuzgó?

(Nem fogyasztok alkoholt, nagyon ritkán dohányzom de szinte már elhagytam annak fogyasztását, koffeinnel sem élek a vernyomásom ra való tekintettel.)

Köszönöm a válaszaitokat.



2023. aug. 15. 11:29
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
82%

Dehogy veszik el.... Én Rivot szedek és hivatásos vagyok de még fel sem merült a kérdés senkiben sem.


Betartva az előírt adagot ezek elég gyenge nyugtatók.

2023. aug. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
60%
#12: Kb olyan, mint egy egész napos alkoholos szalonspicc. Amikor azt hiszed minden ok :)
2023. aug. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
89%
11. Nem írták, hogy elveszik, hanem csak azt, hogy elvehetik. A kettő nem ugyanaz.
2023. aug. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
78%

De miért vennék el? Ez annyira minimális adag, hogy az ember meg sem érzi...

Nem 3×4mg-ról van szó ami már kiüti az embert.

2023. aug. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

A Xanax is benzodiazepin, azaz, pszichotróp gyógyszer.


A közúti járművezetők egészségi alkalmasságának megállapításáról szóló 13/1992. (VI. 26.) NM rendelet szerint:

„9. PSZICHOTRÓP ANYAGOK ÉS GYÓGYSZEREK FOGYASZTÁSA

9.1. Az 1. alkalmassági csoportra vonatkozó előírások

9.1.1. Egészségi alkalmatlanságot kell megállapítani, ha a kérelmező rendszeresen, nem terápiás céllal használ pszichotróp anyagokat.

9.1.2. Egészségi alkalmatlanságot kell megállapítani azon kérelmező esetében, aki bármilyen formában rendszeresen, terápiás céllal használ a jármű biztonságos vezetéséhez szükséges képességeket károsító pszichotróp anyagokat, ha a felszívódó mennyiség akkora, hogy káros befolyást gyakorol a járművezetésre.

9.1.3. A 9.1.2. pontban foglaltakat megfelelően alkalmazni kell minden olyan egyéb gyógyszerre, illetve gyógyszer-kombinációra, amely káros befolyást gyakorol a járművezetői képességre.

9.2. A 2. alkalmassági csoportra vonatkozó előírások

9.2.1. A vizsgálatot végzőnek mérlegelnie kell azokat az 1. alkalmassági csoport esetében felmerülőkön túli járulékos kockázatokat és veszélyeket, amelyek erre a csoportra vonatkozó meghatározás által érintett járművek vezetésével járnak.”


Te, terápiás céllal szeded, szakorvos írja fel. A háziorvos nem döntheti el önállóan, hogy a felszívódó mennyiség akkora-e, hogy káros befolyást gyakorol a járművezetésedre, ezért kért szakorvosi véleményt.

Tudom, hogy ez kegyetlen lehet számodra, de a háziorvos teljesen helyesen jár el. Nem kutakodott utánad, olyan szervezésű a nyilvántartási rendszer, hogy a háziorvost mindenről értesíti; ez a régebbi, papíralapú rendszernél akadozott, de az EESZT egyre teljeskörűbbé teszi. Mivel kétséges az eseted, nem vállalhatta azt a felelősséget, hogy semmit sem tesz. Így, a szakorvos véleménye lesz a mérvadó.


Ha a döntés számodra hátrányos lenne, módod lesz másodfokú egészségügyi alkalmassági vizsgálatot kérni. Ezt szakértői bizottság végzi; nem lehet tagja, aki részt vett az elsőfokú alkalmassági vizsgálatban.

Ha eddig jutsz, és netán ott is alkalmatlanságot állapítanak meg, akkor sajnos valóban alkalmatlan vagy, bármilyen tragikus is a megélhetésed szempontjából.


Nyilván nem tudhatom, mire jutsz. Lehet, hogy alkalmasnak nyilvánítanak, lehet, hogy csak annyi hátrány ér, hogy nem az életkorodnak és az alkalmassági csoportnak megfelelő időtartamra állapítják meg az alkalmasságod, hanem rövidebb időre, például, egy évre.

2023. aug. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
20%
Elég nagy a baj hogy ilyen emberek járkálnak közöttünk, akik így potenciális gyilkosok is lehetnek.
2023. aug. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
72%

16: látszik életedben nem szedtél még semmilyen nyugtatót....


Megfelelő adagban beállítva semmilyen negatív hatása nincs, sőt, inkább pozitív.


Most gondolj bele! Melyik a veszélyesebb? Ha valaki idegesen, feszülten majdnem pánikolva vezet vagy ha full nyugodtan vezet és oda tud mindenre figyelni?

Szerintem elég egyértelmű.


Én is nyugtatóval vezetek mint írtam ráadásul nem is kevés km-ert!!!

SENKI nem tudná megmondani rólam, hogy nyugtatót szedek mert normálisan be van állítva az adag és be is tartom azt.

2023. aug. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
49%
#17 így van, + aki rendszeresen szedi, annak rááll a szervezete, hogy így éri el a "normál" állapotot. Ha én szednék be ennyi Xanaxot, valószínűleg kiütne és iszonyatosan le lennék szedálva, de az ő idegrendszere már hozzászokott. Nem véletlenül addiktív szer. Valószínűleg akkor lenne vezetésre alkalmatlan állapotban, ha nem szedné.
2023. aug. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

#17 #18: most akkor mondjuk ki azt is, hogy aki masszív alkoholista, az jobban vezet bebaszva, mint józanul, ezért nekik inkább engedjük?

Füvesek szintén, egyéb drogosok meg pláne.

2023. aug. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
10 éve szedem. Emellett vezetek. Erős pánikrohamaim voltak. Sosem merült fel a kérdés sem a háziorvosom, sem a pszichiáterem részéről, hogy vezethetek-e. Természetesen, van az a dózis ami mellett már nem úgy működnek a reflexek.
2023. aug. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!