Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért buktatnak meg mindig...

Xsedan kérdése:

Miért buktatnak meg mindig forgalmin?

Figyelt kérdés

3. Jára vizsgáztam…

Helyileg vásárhelyen, csukott szemmel tudok az összes táblát, jól kezelem az autót, de mégis mindig támad egy kis hiba és megbuktatnak.. a legrosszabb hogy mindig zengnek egy ódát hogy jó a vezetésem eut a kicsit kijavitom aztán rendben lesz.

Ezt nagyon abszurdnak tartom. Fizessem le őket vagy mit akarnak???? (Egyébként mindig tudom ha hibas vagyok valamiben nem szoktam mást okolni stb)

De ezeket nagyon jogtalannak tartom. Hogy 50percig vezetek jól aztan hirtelen valamit kitalálnak es a vissza uton folyamatosan bukdács es ahogy megvan az a pillanat hogy bele lehet kotni mar csinaljak is. Nem hiszem el hogy mas nem hibazik ilyen aprosagokat. Itt pl ma tolattam ki a parkolóhelyről és nem mentem el egeszen a szegélyig hanem az elso kereke meg a masik oldalba maradt es mar mondta is hogy indokolatlanul vettem hasznalatba a masik oldalt. Igaz, tudtam volna meg hatra menni de olyan feleslegesnek tartottam..


2023. okt. 17. 12:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Itt pl ma tolattam ki a parkolóhelyről és nem mentem el egeszen a szegélyig hanem az elso kereke meg a masik oldalba maradt


Hogy mi?

2023. okt. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"mégis mindig támad egy kis hiba"

Ezért.


"Fizessem le őket vagy mit akarnak"

Ha életedben vezetni akarsz, akkor ne.


"nem szoktam mást okolni"

Most mit csinálsz?


"50percig vezetek jól aztan hirtelen valamit kitalálnak"

A vezetés már csak ilyen. Tele van váratlan helyzetekkel, amikre nem lehet felkészülni és ezekre azonnal tudni kell megfelelően reagálni. Azt mondtad ismered az összes táblát, de ez tök mindegy, azokat egy majom is meg tudja jegyezni. A legfontosabb mindig a váratlan helyzetekre való reakció, ez mutatja meg igazán, hogy tudsz-e vezetni. A vezetési készséget nem lehet bemagolni, mint a táblákat.

És jelzem, jogsival a kezedben, autóval alattad nem 50 percig kell megfelelően teljesíteni. Ne tegyél úgy, mintha 50 perc sok lenne. Az semmi. Az nulla. Úgyhogy ha még 50 percig sem tudsz hiba nélkül vezetni, akkor tényleg javulnod kell még.


"bele lehet kotni mar csinaljak is"

Ez a dolguk. Jobb lenne szerinted, ha szemet hunynának a hibák felett? Már így is tele vannak az utak idiótákkal, szóval nagyon is jó dolog, hogy aki még nem alkalmas a vezetésre, azt nem engedik át. Hidd el, ez a te érdekedet is szolgálja, mert ha megkapnád úgy a jogsit, hogy nem vagy még teljesen felkészülve, aztán bajt okoznál, annak nagyon komoly következményei is lehetnek. Nem szeretnéd te azt, hidd el.

Meg azt is tegyük hozzá, hogy a vizsgán NEM ér minden hiba bukást. Minden hibalehetőség osztályozva van. A legkisebb hibák nem érnek azonnali bukást. Ha megbuksz, akkor vagy sok kicsit csináltál, tehát nem csak egy aprócskát, vagy pedig ha csak egy hiba volt, akkor az a hiba komoly hiba volt, a komolysága miatt pedig jogos a buktatás.


"mas nem hibazik ilyen aprosagokat"

Dehogynem! De mint épp leírtam, egyetlen apróság miatt nem buktatnak, ha pedig sok apróság van, akkor meg a folyamatos hibázás igenis bukást érdemel. Amúgy nagyon sokan nem mennek át elsőre, vagy akár másodikra sem. Tele van ez a topik is ilyen kérdésekkel, hidd el, nem te vagy az első. Nem te vagy az egyetlen.


Ha egy valamiért nem te vagy okolható, az az, hogy manapság a vezetés oktatás egy kalap szar. Ez sajnos tény. Én eleve kevésnek érzem a minimum óraszámot és kilométert, de ha már ilyen alacsony, akkor már legalább oktatnának magasabb színvonallal. De nem. Szóval nem kell emiatt elkeseredni, nem véletlenül buknak meg olyan sokan, egyszerűen túl kevés tapasztalattal lehet vizsgára menni. Nincs veled semmi baj, nem vagy ettől balek, csak több idő és több gyakorlás kell annál, mint amit kaptál. Ez mindenki másra is igaz.


Mindettől függetlenül viszont a bukásokért nem okolhatsz mást. Ha a hibáid bukást érdemelnek, akkor azon nincs mit tenni. A vizsgabiztosok papírból dolgoznak, nem pofára döntik el, hogy ki megy át. Ott a papír, hogy miket kell teljesítened, ha sikerül, sikerül, ha nem, nem. Nincs benne semmi "abszurd" és főleg semmi "jogtalan".

2023. okt. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez mind igaz amit leírtál. Köszönöm is.. csak az esik szarul, hogy 3/3 vizsgabiztos szarrá dicsér, hogy minden jó minden patent és aztán mégis megbuktat. Egy hiba vonalam volt most plusz ez a hiba.

Az első bukásom, hogy nem engedtem el a szembejövőt holott bőven elmentem előtte. Azt mondták, mert befékezett, holott közelembe se volt, még lassítania se kellett. Másodjára vissza pattant kanyarodás közben a jelzőm..

Most meg ez..

2023. okt. 17. 13:47
 4/8 anonim ***** válasza:

" 3. Jára vizsgáztam… "

Még magyarul se tudsz egy mondatot megfogalmazni!!

Olvasd már el mit írtál.

Harmadik jára vizsgáztam. Ezt.

2023. okt. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Na vajon miért, mit gondolsz?
2023. okt. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"3. Jára vizsgáztam…"


YAYYY :D

2023. okt. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező valami bugos ChatGPT lehet.
2023. okt. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Majd akkor mérlegelheted, hogy mi felesleges, vagy sem, ha lesz vezetői engedélyed. Bírság nélkül akkor is csak addig a határig, míg rendőrnek nem lesz ellenkező véleménye. Vizsgán nem mérlegelhetsz, azt a vizsgabiztos teheti: olyan vagy annyi a hiba, hogy nem felelt meg minősítést ad, vagy megfeleltet.
2023. okt. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!