Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy lehet megtanulni előzni?

Hogy lehet megtanulni előzni?

Figyelt kérdés

Órákon, városban kb. semmitse lehet megelőzni, mert max. kikerülöd, 50 fölé meg nem mehetsz.

Magát az autókezelést, visszakapcsolás, gáz, azt tudom.

De honnan tudod, hogy most lehet előzni? Csomószor van pillanat, hogy most, de mégse mertem, mert hátha mégis gyorsabban jönnek szembe vagy nincs elég messze, és inkább kihagytam. Persze ha nem jön semmi szembe, akkor nem vacillálok. Ami 70 - nel megy, az mögött meg eldöcögök.



2023. okt. 30. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlással, tapasztalattal. Eleinte nyilván csak olyan előzéseket vállalj be, ahol teljesen tiszta az út a szembe sávban. Aztán ahogy ráérzel az autód sebességére, gyorsulására, már jobban fel tudod mérni hogy milyen előzések férnek bele.
2023. okt. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalattal. Erre nincs úgymond jól bevált "recept".
2023. okt. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát ez ilyen kis szüttyögő. Volt, hogy inkább félreálltam egy benzinkútra, hogy ne miattam legyen sor, nagy volt a forgalom és nem mertem bevállalni az előzést, kis Aixam ment előttem 50-nel.
2023. okt. 30. 17:10
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem előírás az előzés, és ez az egyik legveszélyesebb művelet.
2023. okt. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
Gyakorolni kell.
2023. okt. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem kell félreállni ilyen esetben. Egy dolgot mondok én neked: amíg érdekel ilyen szinten a mögötted érkezők véleménye, addig nem fogsz nyugodtan sem jól vezetni. Nem azt mondom, hogy ne foglalkozz a mögöttes forgalommal, de ne ennyire, hogy ráparázva inkább félreállsz nehogy kikapj a mögötted jövőktől.


Ha csak megfogalmazódik benned, hogy nem biztos, hogy belefér akkor ne előzz.


Más is volt így friss jogsival, eleinte ha megláttam egy traktort az úton akkor kaptam egy miniszívrohamot, sőt volt, hogy kilométereken át nem mertem előzni. Na bumm azóta lett tapasztalatom, senki nem halt bele 5 percbe, neked tűnik hosszabbnak.


Szóval nem kell félreállni ezért, a lényeges az, hogy tarts annyi követési távolságot, hogyha kielőzne a mögötted érkező, akkor beférjen eléd.


Ha 50-el mennek előtted legalább 25 métert tarts még akkor is, ha lassúnak tűnik.

Senki nem fog belehalni abba, hogy egy friss jogsis feltartja a forgalmat mert meg fogod tanulni. Előzni akkor szabad, ha belátod az előzéshez szükséges útszakasz kétszeresét.


Mindig kapcsolj vissza. Tudod, "menekülő 3-as"


És ne feledd, a szemből érkező sebességét alá, a távolságát pedig általában túlbecsüljük.


Sok sikert, és ne félj, hanem figyelj!

2023. nov. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm 🙂
2023. nov. 1. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!