Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy legyen önbizalmam forgalm...

Hogy legyen önbizalmam forgalmi vizsgához 3 bukás után?

Figyelt kérdés

Nem sikerült a 3.forgalmi vizsgám.

Őszintén szólva az elsőnél nem mentem egyből jobbra ahol kellett volna ott húztak meg.

Éreztem eleve hogy bukta lesz..Nemis akadtam ki..


Másodiknál levezettem szakadó esőben alig látva valamit 40 percet,mire a végén sajnos egyirányú útról balra kikanyarodva, középről hajtottam végre az előttem lévő suzukis után ahelyett hogy balról mentem volna ki..magamat se értettem miért.


Most a harmadik nagy hibám hogy nem néztem el egy jobbkezesbe ahol nagyon kellett volna :/


Az oktatóm kivan bukva már..engem pedig marhára megvisel mivel 3.jára mentem úgy el hogy ebből 2x éjjeleztem a beteg gyerekkel,egyszer meg nemtudtam aludni az izgalomtól csak 4órát..ráadásul fizetésnélküli szabikat kell kérjek..szóval így ezek után engem is persze megvisel..


Nemtudom érdemes e még próbálkoznom..kicsit magam alá kerültem.

Oktató nem mondd semmit kész vicc hogy ő majdnem jobban kivan akadva mint én. Azt mondta ha 5.re se akkor mehetek pávra aztán csinálhatjuk örökké a vizsgákat -_-

Nemtudom mit csináljak..bennem van a félsz mivan ha a 4.se jön össze de leginkább ha az 5.?

Egyébként 52 órát vezettem le.


Ami még talán fontos lehet nem kéne vezetnem vizsga előtt közvetlenül 1 órát?:/

Magam is nehezen tudom mi okozza már a hibáim valójában..



nov. 16. 21:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Nem mentél egyből jobbra? Ha nem volt kötelező haladási irány, akkor az hibapontnak számít, nem bukásnak. Az oktatói 1 paraszt. Vegyél még 1-2 vezetési alkalmat, aztán hajrá. Menj és csináld. Sikerülni fog ! Szurkolok. Várom a visszajelzést.
nov. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:

Én bízok benned 😁

Sikerülni fog 💪😃

nov. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Igen sajnos első alkalommal mentünk volna külsős útra de mentem ki ahol kellett volna így vissza is vezényelt a helyettes vizsgabiztos🤷‍♀️ magam se értettem hogy miért nem adott másik esélyt..de ez van


Nemtudom mit kéne jobban csináljak mostmár hogymeglegyen.

Köszi 😊 be van fizetve a 4.re a vizsgadíj de csak jobban parázok

nov. 16. 21:50
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Útvonaltévesztés nem bukás. Neked is át kellett volna olvasni előtte is a hibalistát! 2-3. bukás viszont olyan hiba, ami életekbe is kerülhet. Figyelj oda jobban. Tényleg annyit kell csinálni. Lankadatlanul figyelni. Amikor jogsival vezetsz, akkor is azt kéne, csak sokan elfelejtik.
nov. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
És valóban, vizsga előtt közvetlenül minek veszel még egy órát? Amikor a motoros rutint csináltam, mondták, hogy épp ebédszünet van, fogjak egy motort, gyakoroljak, de NE FÁRASSZAM LE MAGAM, ne gyakoroljam túl, ha kétszer megcsináltam, hagyjam abba, mert meg fogok bukni, ha 20 percen keresztül csinálom előtte az 5 perces vizsgát. Majdnem igazuk is lett.
nov. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Kérdező, az 1. vizsgáig hány órát vettél?

Kicsit keveslem az 52 órát ahhoz képest, hogy már harmadik vizsgádra mentél.


És még egy apró megjegyzés: Ha a feleségem vizsgázna másnap, akkor bevállalnám, hogy én éjszakázom a beteg gyerekkel. Legalább ennyivel segíthetett volna a párod téged is.

Egyébként ő melletted áll, biztat téged?

nov. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Az első bukás okát ln sem értem, de a második, harmadik vizsgán sajnos olyan hibák voltak, amiért azonnal buktatnak.

Ami jó, hogy tulajdonképpen majdnem az egész vizsgaidőt levezetted, tehát nem azzal van a gond, hogy halmozod a hibákat, hanem "csinálsz egy nagy hülyeséget", ami azonnal bukta, és tisztában is vagy vele.

Hiába szidjátok ezért az oktatót, ebben ő nem tud segíteni.

Az oktató nem pihenhet helyetted, és az egész mizériának az volt a kulcsa, hogy mindhárom vizsgára fáradtan, dekoncentráltan mentél el.

Nem tudjuk, hogy "mi lett volna, ha", de talán kipihenten nem csinálod az említett hibákat.

Vizsgára kipihenten kell menni - tudom, könnyű ezt mondani.

A vizsga előtti gyakorlásnak is akkor van értelme, ha kipihent vagy, de olyankor igenis van értelme.

Olyankor az oktató már tudja, hogy ki lesz a vizsgabiztos, és ha rutinos az oktató, tud néhány konkrét tanácsot adni, pl merre szeret kitérőket tenni az adott vizsgabiztos, ott mire kell figyelni (nem biztos, hogy bejön, de a vizsgabiztosoknak vannak "kedvenc" helyei, ahová szeretnek vizsgán kitérőket tenni)

Azon viszont nem segít a "bemelegítés", ha 40 percet hiba nélkül le tudsz vezetni, és akkor csinálsz egy azonnali bukást jelentő hibát - ezen lehet kiakadva az oktatód, mert ezen ő nem tud segíteni, nem autókezelési problémáid vannak, és a szabályokkal is tisztában vagy.

Pihenj, a vizsga előtt, és ha lehet olyan időpontot kérj, amikor nem leszel biztosan fáradt (pl délelőtt 10-11 óra - de ezt te tudod kalkulálni valamennyire)

nov. 17. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

A férjem támogat a legjobban. Viszont mivel ő 11után ért haza munkából annyira aludt nem ébredt meg a gyerekre aki éjjel 1kor befulladt én meg igen🤷‍♀️ gyors befújtam de én később tudtam vissza aludni.

Így sajnos ismét ez lett ami..


A 2.vizsgán volt útvonal tévesztés de ott az a vizsgabiztos engedte is hogy javítsak. Az első nem . Így jártam.

🤷‍♀️🙇‍♀️😔


Most mivel befizettem a következő vizsgadíjjat.

Azt tervezem elolvasgatom még addig újra a kreszt..lehet férjemmel elmegyünk csak úgy a városba ahol vizsgázom megnézni pár utcát mivel nem kapom meg a vizsgaútvonalakat mert oktató szerint az nemkell nekem😏


Szóval kb ennyit tudok tenni.

De eleggé fusztrál hogy amilyen jófej volt az oktatóm most kb hozzá se merek szólni😒🙄 nemjó feszülten beülni..

nov. 17. 07:32
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

"nem kapom meg a vizsgaútvonalakat"

A vizsgaútvonalak nem úgy léteznek, ahogy azt sokan elképzelik.

Rá lehet keresni az interneten, fönt vannak, de azzal sem lesz " okosabb" a vizsgázó.

A vizsgaútvonalak ugyanis 3-4 közlekedési csomópontot említenek, azt bem, hogy oda milyen útvonalon "kell" érkezni.

Az idézőjel sem véletlen, ugyanis senki nem ellenőrzi azt sem, ha az útvonaltól teljesen eltérnek a vizsgán.

Amikor én tanultam vetetni, persze, én is kértem az oktatómat, hogy a vizsgaútvonalakon menjünk végig.

Mondta, hogy évek óta oktat, ahány vizsgabiztos, kb annyiféle kitérővel mennek végig csak egyetlen útvonalon, azok nem fixek, minden vizsgabiztosnak megvannak a kedvenc kitérői ahol a nanőverezési feladatokat kérik.

A vizsgán pedig kb 10 percet mentünk, amikor a vizsgabizos lényegében megkérte az oktatót, hogy dolga lenne, menjünk arra...

Rendes volt a vizsgabiztos, még segített is, de az útvonalnak köze nem volt a "3-as vizsgaútvonalhoz"

nov. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

3 vizsga és 52 óra? Ez baromi kevés. Mennyi plusz órát vettél két vizsga között? Miért erőlteti ilyen hamar egymás után a vizsgákat, ha nem megy?

Vegyél legalább még tíz órát, utána próbálkozz újra.

Bàr leírás alapján az oktatóddal is vannak gondok.

nov. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!