Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Taxisnak szokás borra valót adni?

Taxisnak szokás borra valót adni?

Figyelt kérdés
Holnap utazok először Taxival így ezt nem tudom, egyáltalán szoktak nekik borra valót adni?

jan. 11. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán.
jan. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmit.
jan. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

A "borravaló" egy cseppet elcsépelt lett.

A plusz szolgáltatásért, kedélyért, kedvességért, figyelemért,...stb LEHET adni plusz pénzt.

Egy "sima" szolgáltatásért, főleg előre nem érdemes gondolkodnod ezen.

A "KELL" semmiféleképpen nem helyes. :)

jan. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam, vagy legalábbis felfele kerekítek, de azon sem sértődtek még meg soha, ha nem adtam.
jan. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
43%

Taxisnak soha semmit ne adj!

Csak ül a tepsi seggén, nem csinál semmit.

Milliókat keres.

Én is csináltam tudom hogy megy.

jan. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Taxifüggő. Közlekedőként látom, bizonyos társaságok sofőrje mennyire trágya. Viszont utasként azt is látom, hogy igenis vannak bőven, akik tényleg megbízhatóan, jól közlekednek (nekem sokáig az volt a fenntartásom, hogy idegen vezetőhöz nem ülök be, a busz az más, de egy taxis olyan, mint a szomszéd bácsi, lutri, mennyire nem tud vezetni), és mellesleg nagyon jó beszélgetőpartnerek is tudnak lenni. Én a borravalót azért adom, mert mondjuk éjfélkor, amikor már nincs busz, úgy hoz haza a reptérről, hogy nem a telefonomat kell nyomogatnom út közben, hanem dumálunk egy jót, mintha egy sört innék a bárpultnál, és a bártender szórakoztatna.
jan. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, meg fodrász. Annak is azért jattolok, mert jófej, és feldobja a napom. Alapjáraton nekem ezzel a borravalóval az a hozzáállásom, hogy annak adok borravalót, aki csinált olyat, ami nem feltétlenül a szigorú munkaköri leírása. Így pl. a GLS futárnak eszembe sem jutott soha jattolni (bár később megtudtam, hogy néha nekik is szokás), viszont amikor felhívott, hogy jönne, én meg szóltam, hogy nem aznapra gondoltam, hogy megjön, már munkában vagyok a világ végén, vigye nyugodtan a depóba, aztán majd értemegyek valamikor, helyette aláírta helyettem, és megbeszéltük, a héten melyik másik reggel jár úgyis arra és akkor elhozza nekem a csomagot, azt a csávót megjattoltam.

Szóval taxisnál is. Amelyik karótnyelt, vagy bunkó, annak nem jattolok. Akivel eldumálgatunk, vagy igazán gyorsabban elvisz, mint a guglimaps írta, mert van helyismerete, annak igen.

jan. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Annakidején a szocializmusban csak annak volt szokás borravalót adni, aki állami alkalmazott vagy állami cégnél alkalmazott. Tehát a benzinkutasnak, (állami) fodrásznak, szerelőnek stb. Étteremben mindig szokás volt. Volt egy mondás, hogy maszeknak nem jár borravaló, hiszen az a saját pénze.
febr. 9. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!