Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Most akkor tartsam a kezem a...

Most akkor tartsam a kezem a váltón, vagy ne?

Figyelt kérdés

Csak nemrég óta van jogsim, és az oktató szigorúan úgy tanította, hogy ne tartsam a kezem váltón, csak addig amíg beteszem az adott fokozatba, aztán el kell engedni, és két kézzel kell fogni a kormányt.

Vele ellentétben a párom azt mondja, hogyha például egy parkolóból tolatok ki, akkor ne is vegyem le a kezem a váltóról, mert ha már kigurultam az útra, akkor mihamarabb egyesbe kell tenni, hogy ne akadályozzam a forgalmat.Tehát ha R fokozatból akarok 1-be váltani, akkor azidő alatt végig fogjam a váltót.



febr. 1. 23:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Az oktatódra halgass, nem kell végig a váltót fogni, nem azon a 0,5 mp-en fog múlni a váltás gyorsasága, míg a kormányról átteszed a kezed a váltóra.
febr. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nekem (még) nem megy olyan a váltás. Pont emiatt mondta a párom, hogy ne is engedjem el a váltót. Szóval az volt a szitu, hogy hátramenetből kigurultam az útra, aztán ott megálltam 2-3másodpercre amíg egyesbe raktam. Ezalatt a 2mp miatt már hátulról ledudáltak.
febr. 1. 23:37
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy valami farok ledudál 2 mp után, nem számít. Az egy tipikus magyar gyökér. Nem kell a váltót markolászni menet közben, elég, ha váltásra odanyúlsz.
febr. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
A párom sem azt mondja, hogy végig fogni kell, csak azalatt az autóhossznyi távolság alatt, amíg kigurulok az útra.
febr. 1. 23:41
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
De addig is felesleges, én sosem fogom. Sokkal könnyebb és gyorsabb manőverezni is, ha nem a váltót markolod.
febr. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Vagy azért dudált le, mert úgy, tolattál ki, hogy nem adtál elsőbbséget. Vagy azért, mert szimplán egy türelmetlen gyökér.


Ezek közül egyiken sem segítene a váltó szorongatása.

febr. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Már csak azért sem érdemes feleslegesen szorongatni a váltót, mert akkor csak egy kézzel tudsz kormányozni és indexelni.
febr. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ha már itt tartunk, akkor van még egy homályos folt:

Úgy tanultam, kétirányú út esetén semmi estben sem szabad áthajtani picit sem a szembesávba (hacsak valami jelzés erre nem utasít), és még a felezővonal érintését is kerülni kell.

Na most a párom megint azt mondta, hogyha szemből és hátulról sem jön senki, akkor nyugodtan lehet érinteni bal kerékkel a vonalat, hogy ne menjek a sáv közepén levő kátyúba.

Most akkor kátyú kikerülés esetén szabad az út közepén menni, ha épp egyedül vagyunk az úton?

febr. 2. 00:01
 9/20 A kérdező kommentje:
Mert én mindig szépen lelassítottam a kátyúknál, erre azt mondta párom, hogy kerüljem ki nyugodtan, úgysem jön senki.
febr. 2. 00:02
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy tanultam, kétirányú út esetén semmi estben sem szabad áthajtani picit sem a szembesávba (hacsak valami jelzés erre nem utasít), és még a felezővonal érintését is kerülni kell."

Rosszul tanultad. Ha nincs záróvonal, akkor előzéskor és kikerüléskor is mehetsz a szembesávban.

Az úthibákat nyilván kikerülheted, ha biztonságosan megtehető.

febr. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!