Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Most akkor tartsam a kezem a...

Most akkor tartsam a kezem a váltón, vagy ne?

Figyelt kérdés

Csak nemrég óta van jogsim, és az oktató szigorúan úgy tanította, hogy ne tartsam a kezem váltón, csak addig amíg beteszem az adott fokozatba, aztán el kell engedni, és két kézzel kell fogni a kormányt.

Vele ellentétben a párom azt mondja, hogyha például egy parkolóból tolatok ki, akkor ne is vegyem le a kezem a váltóról, mert ha már kigurultam az útra, akkor mihamarabb egyesbe kell tenni, hogy ne akadályozzam a forgalmat.Tehát ha R fokozatból akarok 1-be váltani, akkor azidő alatt végig fogjam a váltót.



febr. 1. 23:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
71%
#00.01 Ne hallgass a párodra! A KRESZ előírja, hogy jobbra tarts! Ez azt jelenti, hogy az út jobb oldalán (bizonyos járművekkel az út szélére húzódva) kell közlekedni. A terelővonalnak a nevében is benne van, hogy terel az úttest megfelelő felére. Ha modern járművel ráhajtasz, szólni fog a sávelhagyásjelző. Ha a kátyút ki akarod kerülni, indexelsz, kerülsz, visszaindexelsz, visszamész. Legalábbis így szabályos.
febr. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
100%
Az emberek többsége ha lehetősége van rá, akkor lazán értelmezi a szabályokat, de nem gondolod, hogy érdesebb, ha azt tanulod/gyakorlod be ami szabályos és helyes vezetési módszer meg stb.? és akkor biztos nincs gondod belőle.
febr. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
* érdemesebb
febr. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
76%
Attól függ. Azért tartsd két kezedet a kormányon, főleg ilyen manővernél, mert nekem gyanús, hogy kezdőként két kézzel is lassabban fogod szedni a kormányt, mint ahogy én mondjuk egy kézzel tekerem. Amúgy a váltón tartani a kezed sosem jó ötlet - gyilkolod a szinkrongyűrűket. Pont annyira hülyeség, mint a kuplungon pihentetni a bal lábad, azzal is csak a kinyomó csapágyat terheled, hatalmas technikai hiba "kuplungkészenlétben" lenni. Én amúgy többnyire egy kézzel vezetek, de nem a váltón, hanem a combomon pihentetem a jobb kezem. Ez sem jó gyakorlat, mert ugye vészhelyzetben nem tudnék akkorát rántani a kormányon, mintha két kézzel fognám, de nem, nem a váltón pihentetem a kezem, főleg, amikor lassú manővernél sebességgel arányosan, tempósan kell szedni a kormányt.
febr. 2. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nyílván ne.
febr. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
AZért ettől lehetsz önállóbb is.
febr. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Most nyilván az, hogy mi van szóról szóra a kreszben, meg az hogy te miképp cselekszel megint két dolog.


Folyamatosan nem haladhatsz az úttest közepén akkor sem ha nem jön semmi. Na most nyilván ha olyan az út minősége akkor ettől függetlenül a gyakorlatban úgyis ezt fogod csinálni. Én se fogom szét veretni az autómat, inkább megszegem a KRESZ-t és ráállok a felezőre.

febr. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Eleve értelmetlen a parkolást hasonlítani a folyamatos haladáshoz.


Ettől függetlenül parkolásnál körülbelül 1 másodpercet számít, hogy ott van kezed vagy nincsen. Ellenben a kormány tekergetése nagyságrendekkel biztonságosabb két kézzel.


Akinek a váltás nem megy, annak a kormány kezelése sem, ezért főleg legyen rajta mindkét keze. Aki 2 másodpercért dudál az amúgy is dudálni fog.

febr. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nyugi, mindenkit le szoktak dudálni, mert más mindig tudja, neked hogy kellene vezetned szerinte.

Kezdőként én mindig tolatva állok be, az a legkönnyebb és kijönni is könnyebb, gyorsabb.

Két kézzel fogd a kormányt, ez jó szabály, főleg kezdőként. Aki nem bír mögötted 2 mp-et várni, így járt.

febr. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát, velem esett már meg, hogy Békés megyében háromszámjegyű úton, ahova a traktor felhordta a világ összes sarát én konkrétan a menetirány szerinti bal oldalon mentem. Meg volt Szolnok megyében egy olyan út két falu között, ahol 60-as tábla volt, de vagy 30-cal tudtál kényelmesen menni, vagy legalább 90-nel kellett menni, mert akkor legalább átugrottad a kátyúkat. :D
febr. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!