Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Sárgán áthaladásért mindig...

Sárgán áthaladásért mindig büntet a VÉDA? Mi a pontos szabály? Van bárkinek gyakorlati tapasztalata?

Figyelt kérdés
A megengedett sebességgel mentem, körülbelül 20 méterrel egy nagy kamion mögött. Kicsit kitakarta a lámpákat, ami pont elég volt arra, hogy a sárgát "későn" vegyem észre. Hozzáteszem, nem tudtam volna megállni még, ha hatalmast fékezek sem a záróvonal előtt, hanem bement volna az autó a kereszteződésbe legalább 3 autóval. Körülbelül 3 autónyira voltam akkor is, mikor a lámpa sárgára váltott. Hogy a kereszteződés közepén még sárga volt-e mikor áthaladtam az jó kérdés. Úgy tudom, ha a kereszteződés közepét még nem hagytad el és pirosra vált a lámpa, akkor büntetést kapsz. Viszont az 100%, hogy esélyük nem lett volna az oldalról érkezőknek (bár azt hiszem előszőr a bal jobb irány vált, nem az egyenes), hogy nekem jöjjenek, addigra már "rég" elhagytam a kereszteződést. Utálok egyébként a véda felé menni, pont az ilyen esetek miatt. Ha tehetem elkerülöm. Ja és nem volt visszaszámlálója a lámpának.

febr. 16. 11:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

6# "Volt olyan szabályozás, ami a sárgán áthaladást büntette, de visszavonták. Miért? "


Na ezt nem tudtam, de ez akkor értelmes döntés volt.

És nem csak a bizonyítás bonyolultsága miatt, hanem amit írtam, egyikünk sem orákulum. Akármilyen jó autód van, van fékút. Ha ezen bellül vált, akkor nem tudsz megállni, ezen nincs mit vitatni. Azért meg már csak ne büntessenek meg, amit nem lehet elöre kiszámolni.


7# Te meg ülj vissza az iskolapadba, és képezd magad, amíg nem érted, hogy ha mondjuk 50-nel mész, 15 méterre vagy a lámpától amikor sárgára vált.

(Kis segítség: még neked, a helység terminátorának is 0,7s reakcióidőd van. Hány métert is halad a kocsi ezalatt? Erre jön még az intenzív fékezés alatt megtett út).


Számolgass csak.

febr. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Sárgán áthaladásért nem büntetnek, ez ilyen városi legenda a meggysárgán rendszeresen áthajtóktól.

Akkor büntetnek, ha a tilos (piros) jelzésnél hajtasz be a kereszteződésbe. Tehát van egy kép rólad a lámpa előtt, meg képsorozat arról, hogy behajtasza kereszteződésbe, nem csak túlcsúszva állsz meg.

febr. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

12 nem városi legenda, max akkor még nem autókkal játszottál:


[link]


Azóta sok idő telt el, simán etörölhették.

febr. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
#7: Úgy látom szövegértelmezési problémáid vannak és még a számokat sem ismered. Valószínűleg nyelvtanból és matematikából is felmentett voltál. Emiatt teljesen felesleges válaszolni neked. Kegyetlen szellemi színvonalú emberek élnek Magyarországon.
febr. 17. 01:05
 15/15 A kérdező kommentje:
#14: Szerintem számodra nem teljesen világos mit jelent az, hogy látási viszony. Az, hogy egy teherautó előttem van és mivel elég magas és hosszú, az nem rossz látási viszonyt jelent. Az ködre, párára, erős esőre, erős hóesésre vonatkozik.
febr. 17. 01:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!