Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha színtévesztő vagyok, lehet...

Mad Max2 kérdése:

Ha színtévesztő vagyok, lehet nekem B/E kategóriás jogosítványom?

Figyelt kérdés

Van B jogosítványom, de mivel színtévesztő vagyok, nem lehet hivatásos jogosítványom, vagyis nem lehet C, D, kategóriás jogsim


De ugye van aza lehetőség hogy a meglévő B mellé lehet E jogosítványt szereni... És igy lehet nehéz pótkocsit vontatni bizonyos súlyhatárig.



Na most akkor nekem lehet BE jogsim színtévesztéseel avagy nem?



#színtévesztés #BE jogosítvány
ápr. 11. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__egyeb-kerdesek__9.. Bogarásszad, hátha találsz erről is infót!
ápr. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ápr. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Orvosfüggő. Van, aki az Ishiharát sem olvastatja, van, aki igen. Jogszabályban egyébként nem kizáró ok hivatásosnál sem.

"1.2. A 2. alkalmassági csoportra vonatkozó előírások...

1.2.4. A színlátás zavara esetén az egészségi alkalmasság szemész szakorvos véleménye figyelembevételével állapítható meg."

[link]

ápr. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Van szemüveg színtévesztésre. Lehet, hogy csak azzal vezethetsz - de akkor rögtön két szemüveg fog kelleni, hogy legyen tartalék.
ápr. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves 3 és 4 es hozzászoló


Az ugye meg van hogy 25 éve van B kategóriás jogosítványom, amit simán megadtak anno, mivela sima B esetén nem számít a színtévesztés


Én a B+E jogosítványra vonatkozólag kérdeztem, nem arra hogy vezethetek-e színtévesztésel

Mert színtévesztésel vezetek 25 éve személy autókat és 3.5 T alatti teherautókat.


Remélem érthető volt a kiegészítésem nektek is.

ápr. 11. 20:45
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Lehet, és emiatt nem kell újabb egészségügyi alkalmassági vizsgálat; hacsak le nem jár az érvényessége.

Bizonyára 1. alkalmassági csoportú egészségügyi alkalmasságod van, a vezetői engedélyen ezt a hátoldalon, a 12-es oszlopban, 101-es kóddal jelölik.


┌─ Kétféle egészségügyi alkalmassági csoportú vizsgálat van: 1. és 2. Az orvos olyan alkalmassági csoportú vizsgálatot végez, amilyet a vizsgálatra jelentkező kér.

1. alkalmassági csoportú egészségügyi alkalmassággal „A1”, „A2”, „A korlátozott”, „A” „B1”, „B”, „BE” kategóriába tartozó járművet lehet vezetni.

13/1992. (VI. 26.) NM rendelet a közúti járművezetők egészségi alkalmasságának megállapításáról 3. § hatályos szövegéből. ─┘


/ ↑ 5/ Nem kért fel a 3-as válasz írója védőnek, de okkal van az a válaszában, ami. Ugyanis, azt írtad, hogy „de mivel színtévesztő vagyok, nem lehet hivatásos jogosítványom, vagyis nem lehet C, D, kategóriás jogsim”. Nem így van. Ezekhez a kategóriákhoz 2. alkalmassági csoportú egészségügyi alkalmasság szükséges, és színlátás probléma esetén arra pontosan az vonatkozik, ami ott olvasható. /

ápr. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem sofőrként akarsz elhelyezkedni, akkor elég a 101-es orvosi a BE kategóriához is, ahhoz nem kell új orvosi alkalmassági.

Ha hivatásos gépjármű-vezetőként akarsz nehézufós furgont vezetni, akkor kell a 102-es orvosi alkalmassági, aminél kizáró ok a színtévesztés. De ahogy írták korábban, arra is van megoldás.

ápr. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%

Belinkeltem, h lehet hivatásos jogsi színtévesztőként is, mert a jogszabály nem tiltja, erre itt értetlenkednek. Komolyan. Nekem hivatásos van, és voltam már pár orvosi vizsgálaton életemben. Háziorvos nem nézte a babos könyvet, az üzemi meg igen. Akinél gond volt, azt elküldte szemészhez, akinél anomaloszkóppal mérték fel a színtévesztés mértékét, mert azt az Ishihara sem tudja.

Kell még egyéb magyarázat, vagy érthető? Ha nem, akkor tessék orvoshoz menni, ő majd ad diagnózist!

ápr. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!