Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a szmogriadóról?

Mit gondoltok a szmogriadóról?

Figyelt kérdés
2009. jan. 12. 12:06
1 2
 1/19 anonim válasza:
17%
semmit
2009. jan. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Abszolút vegyes érzések vannak bennem ezzel kapcsolatban.

Egyrészről megértem, hogy szükség van erre, de:

- ez tényleg hatásos, ha egy csomó mindenkire nem vonatkozik? Az odáig oké, hogy a rendőrség, mentők, tűzoltók, katasztrófavédelemre nem, de Bp-en a víz-, gáz-, villany-, csatornázási művekre, a Polgármesteri Hivatal dolgozóira sem, ezt speciel durvának tartom.

- ez csak ajánlás, megállít a rendőr, de nem szankcionálhat. Mit mond: ejnye-bejnye, ma páros nap van és páratlan a rendszámod...? Ez csak arra jó, hogy egy csomó rendőr fagyoskodik az utcán és ügyel a rendszámokra, miközben más dolguk is lenne.

- akinek a gépkocsija a munkaeszköze, azzal mi lesz? Gondolok itt a taxisokra, ételfutárokra, könyv-, mosógép- akármi házhozszállítókra...

- akik autópályán közlekednek: rendben, hogy az M0 mentesül a szmogriadó alól, de aki nap, mint nap autópályán jön be, az Budapest táblánál rakja le az autót? Onnan hogyan tovább tömegközlekedés hiányában? Sétáljon? Hova rakja az autóját ha nincsenek parkolók? Mert azt elvárni, hogy az egész utat tömegközlekedéssel tegye meg... Hát, az nem túl korrekt.


Persze, ezt a többi országban is megoldották, nekünk is menni fog, de már megint az az érzésem, hogy átveszünk dolgokat komoly szabályozás és a lakosság korrekt tájékoztatása nélkül.

2009. jan. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én sem különösebben, max annyit, hogy szerintem megoldhatatlan a probléma. Ez a mostani korlátozás max ideiglenes lehet, de végérvényesen megoldani.. azt nem. Az emberek nem fognak kevesebbet járni kocsival, nem törődnek a környzettel, sem másokkal. Az ember alapvetően nem logikus lény, nem fog változni. Max akkor ha már végérvényesen késő, és véglegesen tönkretette a környezetét de akkor már minek.
2009. jan. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%

Átgondolatlan elkapkodott intézkedés. Arra jó, hogy bosszantsák vel az embereket és közben eltereljék a figyelmet nagyobb problémákról. Pl. gáz stb.

És azok akik bevezették majd BKV-val mennek dolgozni? Na ne már! Várja őket a mentességet élvező szolgálati autó.

Előbb vagy utóbb meg fog jelenni a csere rendszám, mert a magyar ember nagyon találékony. Aztán adtunk a sz@.nak egy nagy pofont.

Megint a fejlettebb országok seggét próbáljuk nyalni ezzel is.

Röviden ennyi...

2009. jan. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
98%

A magyarok többsége magasról tesz a szmogra,porra,vagy bármilyen nemű környezetszennyezésre,mert ugye enni kell!

A rendszámos dolog jó ötlet,a világon mindenhol bevállt.Ez persze garancia arra,hogy nálunk nem fog működni...

2009. jan. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Volna egy érdekes kérdés ebben. Mi van azokkal akik munkaeszközként használják az autót? A férjem egy mixerrel dolgozik, és ma már nem állhattak munkába a páratlan kollegái. Holnap ő nem mehet. Ja, egyébként gazdasági válság, minusz 20 és egyéb apróságok miatt döglődik az építőipar, és amikor végre (1hónap kényszerpihi) dolgozhatna, akkor a por miatt ne? Vagy a sűrübben közlekedő bkv-val száálítson? Csak a bp-i behajtási engedélyekre közel félmilliót fizetett ki ebben a pár napban ami az évből eltelt.
2009. jan. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
100%
Én egészen hasznosnak tarom, de igaza van a válaszolóknak abban, hogy egy kicsit durva, hogy kik és mennyien vannak kivétel alatt, és hogy az embereket nagyon bosszantja. Az anyukámat ma behívták dolgozni, pedig páratlan a rendszáma, és nekünk kell majd fzetni ha lesz büntetés, tudom, hogy nem biztos, hogy van de ha lesz akkor mi álljuk. Pedig mi igyekszünk betartani. Busszal-villamossal csak azért nem járunk, mert a munkahely eldugott helyen van, és nem igen jár ott ilyesmi. Felháborítónak tartom, hogy ha be akarjuk tartani, akkor sem lehet :S Mondjuk, jó hogy a város szélén, majdnem Diósdon lakunk.
2009. jan. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
88%

Szerintem kb eddig is ennyi volt a szmog mértéke, Sajnos :(

Csak valami fejes most kitalálta így hirtelen felindulásból, hogy legyen szmog riadó.

2009. jan. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%

nekem nincs autóm, tömegközlekedéssel járok be vidékről dolgozni, de figyeltem, hogy mennyire (nem) tartják be...


Az elöttem válaszolóknak annyi megjegyzésem lenne, hogy aki azt mondja, nem lehet bejárni tömegközlekedéssel az hazudik. Százezrek járnak be nap mint nap vonattal, busszal dolgozni. Az igaz, hogy nem túl kényelmes, meg jóval korábban is kell felkelni, mintha kocsi lenne az ember hátsója alatt (bár szoktam figyelni a dugókat reggelente, amik mellett villamossal meg hévvel suhanok el, úgyhogy ez azért annyira nem egyértelmű), de koránt sem megoldhatatlan dolog.

Innentől viszont már csak az a kérdés, hogy mennyire sz@arik bele a dologba...

Remélem kitalálják, hogyan lehetne rendesen büntetni a dolgot és akkor eredménye is lesz az egésznek.

2009. jan. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%

Nem a szmog lett több, hanem a határértékek lettek alacsonyabbak. A budapesti buszokon meg röhögnöm kell. Úgy ránézésre egy busz kb 15 autónyi füstöt termel, ezzel kb 15x annyi káros anyagot nyom a levegőbe. Talán ezen is el kellene gondolkodni... Gyurcsány is villamossal ment dolgozni, gondolom a neki dedikált Combinoval, amin utazott ő, a neki nyaló média és kész. Szálljon fel a 4-6-ra egy laza délutánon... Vagy egy 7-173-as buszra.

Kell néhánymillió bevétel a BKV-nak. Mert ugyebár a kitiltott autós fizessen, ha már nem használja az autóját! Mellesleg se nem a páros, se nem a páratlan rendszemú autósok zárták el egy nagy és szép épülettel a város szellőzőcsatornáját.

2009. jan. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!