Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyire is szokás elengedni...

Mennyire is szokás elengedni a szirénás kocsikat?

Figyelt kérdés

Én bevallom, hogy a mentőt, tűzoltót elengedem általában, de a rendőrrel már úgy vagyok, hogy várja csak ki a sorát, és előveszem az összes szőkenő tudásom, és még le is fulladok előtte. Elegem van a sok inygenélőből, aki csak megunja a dugót meg a piros lámpát, bekapcsolja, aztán azt hiszi, majd most mehet ezerrel. és nagyon sok ilyen van sajnos.


Ti hogy vagytok ezzel? Mindig elengedtek mindenkit vagy éppen amilyen kedvetek van vagy ki hogy ?


2011. ápr. 12. 14:08
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
71%
Mindenkit elengedek feltétel nélkül, bár rendőrt ritkán látok szirénázva. Amúgy ennyi erővel a mentős is bekapcsolhatja a szirénát, ha nem akar a dugóban várni. Apa nem egyszer csinált már riportot velük és akár a riport kedvéért is bekapcsolták...
2011. ápr. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
71%
Az a baj sose tudni, h épp melyik rokonod hátába forgatják a kést, szval sztem engedd el azért. Elég rég tudják már őket riasztani menet közbe is, nem csak az örsről lehet szirénázva elindulni...
2011. ápr. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
86%
Elengedem, természetesen. Nem tudhatom, jogos-e a megkülönböztető jelzése, de nem is dolgom az autómban ülve eldönteni.
2011. ápr. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
45%

Ha be van kapcsolva a megkülönböztető jelzés, akkor elengedem. (nem általában??) Hogy éppen csak borért mennek-e, az nem az én dolgom.

Ne adj Isten, valami sz@rba kerülsz három kisebbségivel, vagy a gyerekedet molesztálja éppen egy köcs@g pedo, és egy ilyen kretén miatt mint Te törnek, akkor meg mi van???

2011. ápr. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

hát nekem vannak gondjaim

1, már rég megy ez a kavarás a színekkel, régen egyértelmű volt, hogy kék villogó és kész, de most meg ők is keverik pirossal, sárgával, már sokszor azt se tudom, melyik hülyegyerek szórakozik csak a kocsival és melyik megy tényleg jogosan, aztán ilyen villogót meg 3 ezerért kapsz bárhol, szóval ez egy nagy probléma sztem, kár volt a kéket hivatalosan is megváltoztatni, de manapság már olyan is szirénázik, hogy BKV forgalomirányítás meg szal lassan a kukáskocsi is szirénával megy, és ez káoszt csinál, nem tudom komolyan venni őket


2, sajnos nagyon sok visszaélést látok naponta, hogy csak a dugó miatt, de még olyat is, hogy a piros lámpánál fel a sziréna, aztán utána meg le, vagy hogy a Délihez sietett szirénázva egy rendőr, aztán látom, hogy a bnőjét vitte ki a vonathoz, aztán ott lekapcsolta és percekig csókolóztak

szal ez a visszaélés-része a másik nagy problémám, hogy az a baj, különösebben nem tud meghatni, mert annyit látom az ilyen eseteket, hogy borzalom

2011. ápr. 12. 14:46
 6/35 anonim ***** válasza:
Elmesélem neked, hogy a KRESZ-t nem véletlenül találták ki. Nyilván te is megtanultad, mikor a jogsit megszerezted, hogy a megkülönböztető jelzéssel közlekedő kocsit el KELL engedni. A KRESZ szabály, amit mindenkinek be kell tartani. Szerinted mekkora káosz lenne, ha mindenki önkényesen menne, amerre lát, mert szerinte épp az a szabály hülyeség? Te sem állsz a jogszabályon felül. Mindig elengedem.
2011. ápr. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

jójó, de te mindig tisztában vagy azzal, hogy melyik kocsit kell egyáltalán elengedni? mondtam, hogy nekem a kékfényes kocsikkal nincs gondom, és elengedem, csak lassan már szivárványszínű fényekkel van felszerelve ilyen-olyan biztonsági cég autója meg sorolhatnám, és egyszerűen fogalmam nincs most akkor rá a KRESZ hogyan is vonatkozik, miel nem felel meg semmilyen előírásnak


nem olyan egyszerű ez a kérdés .... nemrég eg ysárga villogós vízműves autó jött majdnem belém, és ott ordibált, miért nem engedtem el, hát sztem pedig rohadtul nem is kellett volna elengednem, szóval A KÁOSZról szól ez a kérdésem inkább !!!!!

2011. ápr. 12. 15:09
 8/35 anonim ***** válasza:

Igen, tudom, mert megtanultam, de bemásolom, hogy te is tudd:

A megkülönböztető jelzéseket (villogó kék fényjelzést és szirénát vagy váltakozó hangmagasságú más hangjelzést) használó gépjármű, illetőleg minden ilyen gépjárművekkel kísért (közrefogott) zárt csoportban haladó, megkülönböztető fényjelzést használó gépjármű részére minden járművel, minden helyzetben elsőbbséget kell adni, és akadálytalan továbbhaladását - félrehúzódással és a szükséghez képest megállással - lehetővé kell tenni.

A figyelmeztető jelzést (sárga villogó fényt) használó járművet fokozott óvatossággal szabad megközelíteni, mellette elhaladni, vagy megelőzni.

Szóval nem mindegy, hogy hogy villog, és szirénázik-e.

2011. ápr. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim válasza:

Megbüntetnek ha nem engeded el a KÉK fénnyel villogó, esetleg szirénázó járműveket. Hisz megszeged a kreszt.

Sárgán villogót nem kell elengedni, az csak fel hívja a figyelmedet, hogy óvatosabban közelíts, vagy előzz, vagy kerüld ki stb.

2011. ápr. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:

szerintem a kérdés értelmetlen, ha pedig nem vagy képes egy másodperc alatt eldönteni, hogy kit kell elengedned, akkor alkalmatlan vagy a vezetésre. értsd meg, egyszerűen nem posztod eldönteni, hogy az adott kék vagy kék/piros fény és sziréna kombó fontos-e, vagy csak nem akarnak a dugóban állni.


a biztonsági cégek fényhídjai FEHÉREK, és nem villoghatnak, semmiféle elsőbbséggel emiatt sehol nem rendelkeznek. A sárga villogó veszélyt jelent, ez egyértelmű. A sárgák sem rendelkeznek csak emiatt elsőbbséggel. A piros/kék vagy kék villogó és sziréna jelent a vasúti átjárón kívül mindenhol elsőbbséget. Szerintem ez marhára nem bonyolult.


Néha pedig azért kapcsolják le a szirénát a vonuló kocsiban, mert zavarja a beteget a mentőben, nem értik egymás szavát, egész nap elég zavaró, plusz éjszaka pl indokolatlanul felverik az amugy üres utcát.

2011. ápr. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!