Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyire is szokás elengedni...

Mennyire is szokás elengedni a szirénás kocsikat?

Figyelt kérdés

Én bevallom, hogy a mentőt, tűzoltót elengedem általában, de a rendőrrel már úgy vagyok, hogy várja csak ki a sorát, és előveszem az összes szőkenő tudásom, és még le is fulladok előtte. Elegem van a sok inygenélőből, aki csak megunja a dugót meg a piros lámpát, bekapcsolja, aztán azt hiszi, majd most mehet ezerrel. és nagyon sok ilyen van sajnos.


Ti hogy vagytok ezzel? Mindig elengedtek mindenkit vagy éppen amilyen kedvetek van vagy ki hogy ?


2011. ápr. 12. 14:08
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
A múltkor bementem a helyi kapitányságra és feljelentést akartam tenni mivel anyagilag megkárosítottak. 20 percet várni kellett a "rend őrére" mire kijött, és megkérdezte mi a probléma...Elmondtam, azt javasolta, hogy felesleges bármit is csinálni, feljelenteni, stb. mert úgysem tudnak semmit sem csinálni. Ennyit erről...
2011. ápr. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

"de manapság már olyan is szirénázik, hogy BKV forgalomirányítás "


Tudom, ez nagyon meglepő, de a BKV forgalomirányítás sem azért szirénázik mert otthon szül az asszony vagy elfogyott a kóla.

Egy baleset helyszínén fontos hogy gyorsana helyszínen legyen az illetékes forgalomirányító, megkezdhető legyen a mentés, a terelés operatív vezénylése.

Ha egy balesethez sima autóként menne, akkor 3x annyi ideig állna a forgalom.

Amúgy ugyanilyen kocsikkal mennek a helyszínelők is a BKV-tól, sőt a BKV balesetelhárítása is szirénával megy.

2011. ápr. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

Egyébként sosem fogom megérteni, hogy miért fáj valakinek az, ha mondjuk akár egy biztonsági cég autója siet és kb 5-10mp-t rááldozva el kell engedned? Neked ettől rosszabb lesz? Nem.


A rendőr, mentő, tűzoltó, BKV meg tök alap hogy menjen, hiszen fontos ügyben járnak el. Kivéve esetleg azt a valóban elenyésző százalékot amikor így jutnak előnyhöz. Bár én azt mondom hogy egy mentős, tűzoltó ha másnem, legalább ennyi "béren kívüli juttatásban" részesüljön ha már a fizetésok röhejes.


Lehet hogy a biztonsági örző cég éppen anyád lakásához siet, ahova most törtek be és próbálnak még időben odaérni, elkapni a tetteseket.


Mondjuk ilyen szempontból a delegációk vonulását már inkább nem segítem és nem is tudom megérteni. Leszarom, nekik nem lehet annyira sürgős, hogyha nem 10 percen belül érnek oda, hanem 40, akkor összedől a világ. Baromi könnyű úgy döntéseket hozni, hogy hermetikusan elzárt, álomvilágban élnek, fogalmuk sincs, mi az hogy tömegközlekedés, de majd ők megszavazzák mennyi pénzt kapjon a BKV... Na persze. Járjanak csak szépen ki ők is BKV-val Gödöllőre, mindjárt sűrűbben fog járni a HÉV, és a sok cigót is kitakarítanák onnan...


Szóval aki a köz ügyéért cselekszik, azt segítem, sosem lehet tudni nem-e éppen hozzád igyekeznek.

2011. ápr. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Nedves kérdező!

...hogy te mekkora egy büd*ös prim*tív bun*kó vagy !!!

Direkt elállod a szirénázó autók útját?

Örökre el kellene venni a jogosítványodat és lecsukni néhány évre, mert lehet, hogy valaki meghal miattad.

Amúgy biztos, hogy Suzukid van! Azok ilyenek!!

2011. ápr. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

hééééé, mondtam, hogy se mentő se tűzoltó útját nem állom el soha !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


na a delegációk megérnek egy külön mesét valóban, és méghozzá milyen erőszakosak, engem tulképpen letoltak a pályáról, tök indokolatlanul mert a másik sávban mentek, csak a rendőr sztem szándékosan rám húzta a kormányt, és majdnem szalagkorlát lett belőle, mert a belső sávból annyita kijött .... mai napig nem értem, ez mire volt jó pl. hacsak nem jót röhögtek


na a BKV és társai, mi ez a hülyeség emberek? ha BKV-ról van szó, akkor talán nem a rendőrség helyszínel ugyanúgy ??? és nem a rendőrség irányít forgalmat? nem azért, de ha jól tudom, még szabálysértést is követ el azzal, ha jogosulatlanul irányítgatja a forgalmat az arra nem illetékes személy, márpedig fel van sorolva a KRESZ-ben, hogy ezek kik lehetnek, és ŐK NEM !!! csak a tűzoltót vették bele az új KRESZ-be.

Elárulom, hogy a biztonsági cégek meg abszolút jogosulatlanul mennek a fehér villogójukkal akárhogyan is, mert eleve felszerelni se szabadna nekik a jogszabály szerint, nemhogy használni.


Most tök jól le lettem cseszve, holott nekem csak ezzel a káosszal van a bajom, és főleg a színekkel kezdtem, hogy ma már semmit nem tudni, mert nem olyan, mint régen, hogy KÉK aztán jónapot, hanem hupilila színnel is megy ezerrel, pedig tökre jogszabályellenes ... ennyit erről.


Tehát érthető a problémám? Nem a szirénás kocsik ellen vagyok, hanem a SZÍNEK KÁOSZA ELLEN !!! ennyi

2011. ápr. 13. 06:18
 26/35 anonim ***** válasza:

"na a BKV és társai, mi ez a hülyeség emberek? "


A BKV a saját járműveivel történt baleseteket helyszíneli le. Természetesen ha olyan az eset, akkor helyszínel a rendőrség is, de pl a rendőrség nem feltétlenül helyszínel, ha a felek megegyeznek a felelősség kérdésében, és nem keletkezett személyi sérülés. A BKV házon belül ekkor is helyszínel, mert vizsgálatot lefolytatnak.

A forgalomirányítás alatt a BKV forgalmának irányítását kell érteni, nem a közút forgalmáét. Az a rendőrség dolga. De a sündőr a BKV buszának nem fogja megmondani merre menjen pótolni, mikor induljon, hol álljon meg. És azért egy Bp méretű városban nem mindegy,hogy mennyi idő alatt áll helyre a forgalom.


Amúgy ugyanlyen szirénázós forgalomirányítás feliratos kocsival megy a tiszt a metrógázolások helyszínére. Ott sem mkindegy, hogy fél vagy 3 óráig áll a forgalom, mert a helyszínelő nem ért ki időben...

2011. ápr. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
Jó hát értelek, de akkor oda jutunk, hogy házon belül én is helyszínelhetek, és mehetek szirénával, ha anyós balesetezik ....
2011. ápr. 13. 07:04
 28/35 anonim ***** válasza:

Mióta vezetsz? Hány balesetet láttál már első, második érkező ként? Szedtél már ki hányadékot eszméletlen vérző ember szájából, hogy ne fulladjon meg?

Mert én már igen, és láttam, ahogy ugyanezt az első kiérkező teszi, akár rendőr, akár tűzoltó.

Veled is megteszik, ha muszáj, ha csak valami kis frissjogsis mindentudó p@cs, fel nem tartja Őket.

2011. ápr. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

Köszönöm az utolsónak! Megint én vagyok akit jól lepontoztok, azért, mert leírtam, hogy melyik színűt kell elengedni. A kérdező utolsó előtti hozzászólására pedig, szerintem azért húzta rád a kormányt, mert jelzett, hogy előzne, csak ugye neked nem jók a magyar jogszabályok, és nem figyeltél KRESZ órákon sem, hanem a saját hülyeségedet magyaráztad be magadnak is. Nem engedted el, mikor ő már jelzett neked, én még le is löktelek volna az útról. Maradjunk annyiban, hogy a kérdésedben lévő állítások, hogy a rendőrt nem engeded el, annyira vérlázító... Nem veszed észre, hogy téged a normális ember nem kedvel most?

Koptatom a billentyűzetemet de minek... Talán, majd 1 jó kis bírság helyrehozza az eszedet, vagy még jobban megutálod őket, nem érdekel. Csak viselkedjél ugyan így tovább!

2011. ápr. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Nem tudod te milyen érzés, mikor térdelve, össze tett kézfejjel csak annyit mondanak könnyező szemmel: köszönöm

Na ez a rendőri hivatás szépsége.

2011. ápr. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!