Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyire is szokás elengedni...

Mennyire is szokás elengedni a szirénás kocsikat?

Figyelt kérdés

Én bevallom, hogy a mentőt, tűzoltót elengedem általában, de a rendőrrel már úgy vagyok, hogy várja csak ki a sorát, és előveszem az összes szőkenő tudásom, és még le is fulladok előtte. Elegem van a sok inygenélőből, aki csak megunja a dugót meg a piros lámpát, bekapcsolja, aztán azt hiszi, majd most mehet ezerrel. és nagyon sok ilyen van sajnos.


Ti hogy vagytok ezzel? Mindig elengedtek mindenkit vagy éppen amilyen kedvetek van vagy ki hogy ?


2011. ápr. 12. 14:08
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

Nem szeretnék lavinát elindítani,és nem áll szándékomban kötözködni sem!!!

Megkérdezhetem hány éves vagy,és,hogy milyen autóval közlekedsz?

Amúgy válaszom a kérdésre:TERMÉSZETESEN lehúzódok,illetve próbálom segíteni azt a járművet, mely megkülönböztető fény-és hangjelzését együttesen használja.

2011. ápr. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

nos, mint írtam, a KÉK nekem is tök egyértelmű, ennyi, csak aztán jön egy sor más manapság már, ez a probléma


és ne mondd h biztonsági cégek nem villognak, mert én még fehér villogóval is láttam mögöttem tépni egy őrültet és letolt az útról szinte, semmi kék fény nem volt, sztem tök jogosulatlanul akart úgy menni mintha KÉK lett volna, és az is fel volt háborodva, h kb le.zartam, és dehogy engedtem el, szal vannak ilyenek !!!

2011. ápr. 12. 15:25
 13/35 anonim ***** válasza:

A megkülönböztető jelzéssel haladó járművet MINDEN ESETBEN kötelező elengedni, továbbhaladásában segíteni. Gátolni a továbbhaladásban TILOS!

Ezt az első KRESZ órán megtanították neked! Így sincs elég rendőr az utakon, te pedig csak egy autós vagy, akinek BE KELL TARTANIA A KRESZ-T!

Betartasz egy rendőrnek? Remélem egyszer megbüntetnek érte, hogy leég a hajad! Te sem vagy jobb, mint azok, akik versenyeznek a szirénázó mentőautóval!

2011. ápr. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:

Mentőt, tűzoltót minden további nélkül elengedem. Ők nem viccből csinálják, hanem azért mert eletet mentenek! A rendőröket meg igazán le$zarom...Nagypofájú senkiházi banda, aki csak sunyiban méri tud. Másra nem jók (sajnos). Nálam nap, mint nap elveszítik a bizalmukat azzal, hogy a Stadionok és Keleti között Mennek teljesen indokolatlanul, jelzés nélkül 80-90el... Nekik is kuss a neve a buszsávnak, mint bármelyik autósnak.

ACAB!

2011. ápr. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
na ja, ez meg a sokadik, h elvesztik a bizalmat azzal, amit művelnek az utakon, csak mert nekik mindent szabad ugye
2011. ápr. 12. 15:34
 16/35 anonim ***** válasza:

Akkor elmagyarázom neked. Ez a kérdésedben lévő hülyeség minősítsen téged. A kék megkülönböztető fénnyel rendelkező autót el kell engedned, különben bűncselekményt követsz el. Felírhatja a rendszámod, és úgy feljelent mint a huzat, mivel hivatalos közeg munkáját nem akadályozhatod. A sárga fény, mint mindenhol a KRESZ-ben veszélyt jelez, pl széles a jármű. Ilyen esetben lassítanod kell, és fokozott figyelemmel haladni. Az összes többi esetben, tehát amikor nem kék, kék-piros, vagy sárga fényt látsz, az jogtalanul van használva, illetve ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá, mint rád.

De magyarázd már el nekem légy szíves, hogy miért állandóan a rendőrt kell szapulni? Miért kell beállni abba a táborba? Miért kell folyamatosan provokálni, és hibát keresni?

Biztosan van olyan rendőr aki felnyomja, csak azért, mert siet fagyizni. Ez saccra olyan 0.5%, a többi gondolom nem azt reméli, hogy úgy gyorsabban elmegy a 12 órás szolgálat... A törvény csak sürgős esetekben írja elő a használatát, azonban van olyan intézkedés is amikor nem használhatja, de elvárják tőle, hogy a leggyorsabban odaérjen. Olyan nehéz ezt elképzelni? Engem a munkakerülők, a lapátot támasztók, a segélyen élők, a korrupt orvosok, akik addig nem képesek megvizsgálni amíg nem ösztönzöd őket, és pont azok akik a törvényeinkért felelnek ott bent a milliós fizetésért, na azok bosszantanak. Amíg nem állunk ki a rendőreink mellett szimpátiatüntetéssel, addig nem is lesz itt semmi változás, mert dolgoznának ők úgy ahogyan akarnának, de úgy elég nehéz, hogy az ember kezeit, és lábait cérnákon mozgatják, mint a bábszínházban.

Szóval én minden esetben segítem a munkájukat, mivel kötelességem is.

2011. ápr. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:

"""Mentőt, tűzoltót minden további nélkül elengedem. Ők nem viccből csinálják, hanem azért mert eletet mentenek! A rendőröket meg igazán le$zarom...Nagypofájú senkiházi banda, aki csak sunyiban méri tud. Másra nem jók (sajnos). Nálam nap, mint nap elveszítik a bizalmukat azzal, hogy a Stadionok és Keleti között Mennek teljesen indokolatlanul, jelzés nélkül 80-90el... Nekik is kuss a neve a buszsávnak, mint bármelyik autósnak.

ACAB!"""


Akkor gyere és őrizd az államhatárt. Én meg leszarom, hogy sietsz, te csak egy köcsög rendőr vagy, maradsz mögöttem. ACAB= All civilians are bastards

2011. ápr. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

Azt kell, hogy mondjam nagyon szűk látáskörű aki csak azt látja, hogy a rendőrség a bírságolás miatt van. Azt is kell figyelni, de az csak egy része a feladatoknak, és még az ACABozó hozzászóló is kerülhet olyan helyzetbe, mikor rendőri segítséget kér, majd 2 óra múlva, mire a pénztárcádat elrabló már az ország másik felében, akkor majd kiszállnak az autóból, hogy bocs pirosat kaptunk, na meg ez a Pesti forgalom, és az egyirányú utcák, na meg a szemetek akik még véletlenül sem segítettek, hogy gyorsabban ide érjünk, sőt még inkább szórakoztak is, meg anyukánk is csuklik. Szóval mi is a gond? Ilyenkor is persze te, és a hozzád hasonló szűk látáskörű emberek még fel is jelentik a rendőrt, hogy de bunkó, még meg is magyarázza. Ez aztán a rendőrállam.

Gondolom, hogy kedves acabozó a nevedet vállalva már nem mernél ilyet tenni, csak itt névtelenül vagy bátor.

2011. ápr. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

Ha valaki kihívná a rendőrt, hogy anyukádat/apukádat/gyerekedet megtámadta az utcán késekkel egy nem túl barátságos csoport, akkor mit szólnál hozzá, hogyha egy autós elállná a kedves hozzátartozódhoz vezető útját a rendőrnek??? Nem véletlenül van kéklámpa/szíréna az ilyen autókon. Az már más kérdés, hogy néha visszaélnek vele.

Amúgy az ilyen autóstól, aki szándékosan hátráltat egy kéklámpás autót, szó nélkül el kéne venni a jogsit pár laza hónapra...


Kérdésre válaszolva természetesen elengedem a szírénás kocsikat, és remélem a legtöbben így teszik.

2011. ápr. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

A piros fény csak kékkel együtt van, azért használják, mert 2x olyan messziről észrevehető.

Kis segítség:

KÉK és KÉK/PIROS: muszáj elengedni

NARANCSSÁRGA: figyelmeztetés, hogy lassan megy, veszélyes anyagot szállít, fenntarthatja a forgalmat, stb..., nem kell elengedni.


Ja és Amerikában szerintem nem véletlenül van egy nagy vas "gallytörő" (push bumper) minden rendőrautó orrán... Úgy tűnik lassan ide is kéne :S

2011. ápr. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!