Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Zöldterületen parkoltak az...

Syscase kérdése:

Zöldterületen parkoltak az autómmal, melyik paragrafus mondja ki, hogy nem vagyok köteles büntit fizetni?

Figyelt kérdés
tudom, hogy nem kell fizetnem (évente több esetem is van ilyen), csak a paragrafus/cikkely számot nem tudom ami erre vonatkozik és most kéne
2011. júl. 7. 19:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Ehhez tudni kell, hogy melyik településen parkoltál, mert általában ezt települési rendelet szabályozza, ha jól tudom.
2011. júl. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Megállás


40. § (1) Járművel megállni - ha közúti jelzésből vagy a (2)-(5) bekezdés rendelkezéséből más nem következik - csak az úttest menetirány szerinti jobb szélén, azzal párhuzamosan, egy sorban szabad. A megállást irányjelzéssel jelezni kell.

Ha gondolod olvasd át az egészet:

[link]


Tehát, ha tábla nem enged mást, akkor csak úttest jobb szélén egy sorba lehet megállni.

2011. júl. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Ha a KRESZ-ből akarunk kiindulni, akkor tisztázni kell, hogy a "zöldterület" alatt milyen közterületet értesz. (A 40. paragrafusnak ehhez nincs köze.)
2011. júl. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy félreérthető volt a kérdés.

Nem is igazán a zöldterület számít most, hanem, hogy más valaki parkolt szabálytalanul az autómmal.

Ilyen esetben én nem vagyok köteles bírságot fizetni (ezt biztosan tudom, mert túl vagyok pár ilyen ügyön), csak azt nem tudom most, hogy melyik jogszabályra kell hivatkozni a rendőrségi meghallgatáson azon kívül, hogy megtagadom a vallomás tételt és ezzel az eljárás megszűnik.


Nem arra vagyok kíváncsi, hogy hogy lehet megállni a kresz szerint.


Kérek minden hozzáértőt, hogy csak egy jogszabály sorszámot vagy ptk bekezdést írjon erre vonatkozóan.


Köszi a válaszokat egyébként.

2011. júl. 7. 20:18
 5/27 anonim ***** válasza:
Aztán milyen alapon tagadod meg a vallomástételt?
2011. júl. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Akkor tiszta sor, aki szabálytalanul parkolt az autóddal, azzal fizettesd ki. Egyébként ezt sohasem értem, hogy miért kell kölcsönadni másnak az autót..
2011. júl. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Kedves Ismeretlen!


Nem vagyok köteles sem magamra, sem hozzátartozómra terhelő nyilatkozatot tenni, így az eljárás megszűnik!


Szabálysértési törvény 57.§ egyébként.


Mint mondtam ebben gyakorlott vagyok, de a kérdés nem ez volt. Kérem csak azok válaszoljanak, akik ezt felismerik.

2011. júl. 7. 21:39
 8/27 A kérdező kommentje:

Kedves másik ismeretlen!


Azért kell kölcsönadni, mert barát, családtag, olyan ember akit szeretek és segíteni szeretnék rajta, amikor szüksége van rám! Sajnálom, hogy ezt nem érted, pedig jó érzés.

2011. júl. 7. 21:41
 9/27 anonim ***** válasza:

MÓDOSULT ERRE NEM HIVATKOZHATSZ!!

A kocsi üzembentartója fogja állni a bírságot ,ha megtagadod, üzembentartó meg szerintem te vagy.

Régebben lehetett hivatkozni hogy nem én vezettem hanem egy rokonom ellene nem tanúskodom és így megszűnik az eljárás mert rokon családtag ellen minek tanúskodnál.

2011. júl. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Objektív felelősség!


Mindig,minden körülmények között!

2011. júl. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!