Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Zöldterületen parkoltak az...

Syscase kérdése:

Zöldterületen parkoltak az autómmal, melyik paragrafus mondja ki, hogy nem vagyok köteles büntit fizetni?

Figyelt kérdés
tudom, hogy nem kell fizetnem (évente több esetem is van ilyen), csak a paragrafus/cikkely számot nem tudom ami erre vonatkozik és most kéne
2011. júl. 7. 19:15
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de megtaláltam magamtól!


Erre nem vonatkozik az objektív felelősség.

Vallomástétel megtagadásával is megszűnik az eljárás több okból is.

2011. júl. 8. 07:13
 12/27 anonim ***** válasza:

Egyszerűen csaj fog jönni a szép sárga csekk,a vallomásodat pedig megírhatod majd az emlékirataidban.

Senki nem fogja kérdezni.

2011. júl. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Figyelj! Ezen az alapon Magyarországon senki sem fizetne bírságot, sem parkolásért, sem gyorshajtásért, semmiért!

Amire hivatkozol, volt ilyen, MEGSZÜNTETTÉK, ez nem kibúvó!

Fizetni fogsz....

2011. júl. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

így igaz fizetni fogsz, ha tiéd a járgány, ha másé és te is kölcsön kaptad akkor az aki nevén van.

Szomszédomnak 30 ezer volt a csekkecske, a neten meg meg lehet názni hogy hogyan lett lefotózva, a csekk melett kapsz azonosítót is és rákereshetsz leszedheted emlékbe.

2011. júl. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Ma délelőtt lezárták az ügyem, javaslom minden "szakértőnek", mielőtt hozzászól valamihez nézzen utána legalább.


"Az adatszolgáltatást a Szabálysértési törvény 57.§ szakaszában biztosított mentességi jogomra való tekintettel megtagadom, mivel nem vagyok köteles sem magamra, sem hozzátartozómra terhelő nyilatkozatot tenni."


Mivel a tilosban parkolás, zöldterületen parkolás stb... szabálysértési eljárás keretében zajlik, ezért a fentiekre hivatkozva további jogkövetkezménye nem lehet, az ügyet lezártnak tekintik.


Egyébként meg igazmondási kötelezettségem van.

Jó lenne ha a sok "fizetnifogszokostóni" utánanézne ennek, mert én mostantól csak röhögök azokon akik fizettek.


(mellesleg a "haver fizetett" sem válasz és megoldás a kérdésre)


Köszöntem.

2011. júl. 8. 12:47
 16/27 anonim ***** válasza:

kedves kérdező,örülök hogy jó kedved van,csak ez már rég nem így működik,hogy küld neked a hatóság egy szívhezszóló papírt,hogy légy oly kedves,add már meg a szabálysértő adatait,mert szeretnénk megbírságolni..:)

Ez szépvolt,jóvolt,csak sajnos k*rvarégen volt.

2011. júl. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

rögtön el is hiszem ...XD

tegnap este írtad ki de a hatóság ma reggel már le is zárja.

Ez már nem érvényes hogy megtagadom:

A tulaj fizeti, de ha bebizonyítod nem te voltál akkor a másik személy aki épp vezette.

AKKOR MOST KÖZELÍTSÜK MEG JOGILAG A TÉMÁT:


21/A. § (1) Az üzemben tartó mentesül a 21. § (2) bekezdése alapján kiszabott közigazgatási bírság megfizetése alól, ha a gépjármű - a szabályszegés időpontját megelőzően - jogellenesen került ki a birtokából és igazolja, hogy a jogellenességgel összefüggésben - a bírságot kiszabó határozat kézbesítését megelőzően - kezdeményezte a megfelelő hatóság eljárását.


(2) Ha a gépjárművet az üzemben tartó a szabályszegést megelőzően más természetes személy vagy nem természetes személy használatába adta

, és ezt a használatba vevő személy teljes bizonyító erejű magánokiratba foglalt, a (4) bekezdés szerinti adatokat tartalmazó nyilatkozatával igazolja, vagy - azon gépjárművek esetében, amelyek külön jogszabály alapján a közúti forgalomban menetlevéllel, illetve fuvarlevéllel vehetnek részt - olyan menetlevéllel, illetve fuvarlevéllel igazolja, amelyek a (4) bekezdés szerinti adatokat tartalmazzák,

!! a közigazgatási bírságot a használatba vevő személlyel szemben kell kiszabni.!! KERESS rá a CD jogtárban a neten!

2011. júl. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Tegnapi kérdésem másra vonatkozott, van egy másik cikkely amire lehet ilyenkor hivatkozni, azt még mindig nem tudom, hogy melyik. Az adatszolgáltatás megtagadása szabálysértési ügyben más téma, a kérdésem nem ez volt.


Adatszolgáltatás megtagadására vonatkozóan pedig az általam korábban említett meghatározás van érvényben, ezt bármikor tudod ellenőrizni ha felhívod a helyi közigazgatási Igazgatóság, Általános Igazgatási Osztályát (szabálysértés).


Ha ezt megtetted ill bárki megtette, nem gond ha nem írod meg, hogy igazam volt :)


(ilyen esetekben általában tanúként hallgatnak meg, nem gyanúsítottként)


Csak egy telefon és többet nem csinálsz s...et a szádból.

2011. júl. 8. 14:12
 19/27 anonim ***** válasza:

Szó nincs itt adatszolgáltatásról,itt bírságolásról van szó.


Vagy kaptál egy olyan papírt,amiben kérik a vezető adatait?


Most kérdezem meg harmadszor,mert olyan ügyesen kitérsz a válasz elől mindíg...

2011. júl. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
És ne azt írd,hogy a mindíg az rövid "i",köszi XD
2011. júl. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!