Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lehet egyáltalán kenőpénz...

Lehet egyáltalán kenőpénz nélkül is jogsit szerezni?

Figyelt kérdés

Aki járt már így, adjon tanácsot:

Fiam - már 10 pótórával - nem tudott átmenni az első forgalom vizsgán. Oktatója azt mondta, meg lehetett volna szerezni, 30 ezerrel. De ezt csak négyszemközt mondta. Senki nem hallotta. A fiúk nem is beszélnek róla egymás között, ahogy járnak még vezetni. Most ott tartunk, hogy még 12 ezer a vizsgadíj, még kell 3-4 pótóra, s még 30 ezer a "megoldás" pénz. Össz-vissz 50 ezer. S már eddig is benne van 140 ezerbe!!!

Férjem azt mondja, ki kell fizetni, mert ez a mai Magyarország!!!

Felháborító!!! Fel jelenteni nem tudjuk, mert mivel bizonyítjuk? Biztos nem nekünk hisz a bíróság, hanem az oktatónak.

Vagy menjen másik céghez vizsgázni?

Mit lehet tenni?

Ki járt már így?


2011. nov. 4. 20:35
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
Sajnos ez a mai száraz tény és valóság. Szomorú a helyzet, de mit mondjak? Ne fizesse ki és akkor szívatják? Nálam anno az oktató úgy kezdte a forgalmi vizsga előtt: "Van nálad pénz?" Mondtam "van"....
2011. nov. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

De ez felháborító!!!!

A fiamnál nem volt pénz, mert nem szaladgál 30 ezerrel forintokkal. Be is bukta.

Legszívesebben szétvernék az oktatók között!!!!

2011. nov. 4. 20:42
 3/37 anonim ***** válasza:
Ez baromság, én simán átmentem anélkül hogy lefizettem volna a biztost, sőt sok ismerősöm lefizetés nélkül ment át, szerintem ez baromság hogy csak pénzért mehet át valaki. Itt totálisan nagy gond van az biztos.
2011. nov. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
Szerintem attól függ hol tanul...
2011. nov. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
nem lehet hogy tényleg hibázott a gyerek vezetés közben és azért bukik meg? A lefizetés meg a hibák ellenére való jogsimegadáshoz kell??
2011. nov. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
Én is átmentem kenőpénz nélkül. A párom most vizsgázott(sikerült neki) ő se adott.
2011. nov. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
Minden esetben a buktatást meg kell indokolni: nem adott elsőbbséget, túllépte a sebességhatárt, az oktatónak be kellett avatkozni, nem indexelt ,lefulladt stb. Nála mi volt az indok?
2011. nov. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 atilis ***** válasza:
Nem kell ma kenőpénz a sikeres vizsgához. Azonkívül, nem az oktatót "kellene" megkenni, ha meg is kellene valakit, de nem kell, hanem a vizsgabiztost. A vizsgabiztos kilétét, pedig még az oktató sem tudja, hanem az ott rögtön a vizsga előtt egy perccel derül ki hogy ki lesz az. Tehát a kenőpénznek nincs értelme ilyen formán. Azonkívül másik céghez vizsgázni nem tud átmenni, mert a vizsga a NKH-nál van, azt meg egészen egyszerűen nem lehet kikerülni, és nem is kell. Azonkívül általában az első vizsgán nagyon-nagy százalékban buktatnak, főleg a fiatalabb srácokat, csak azért is, de ez a szám a második vizsgától exponenciálisan csökken. De ezt az oktatót nagyívben el kell felejteni, és bepanaszolni a suliban és a hatóságnál is, nem baj ha nem tudjátok bizonyítani.
2011. nov. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Két hibát mondott neki a biztos csak. S ezek nem eget verőek - szerintem.

Az oktató meg megalázóan beszélt vele.

Kifizetjük. Csak legyen már vége!!

3 éve vezet a gyerek, apja sofőr, ő tanította.

2011. nov. 4. 21:12
 10/37 A kérdező kommentje:

atilis!


Ha megszerezte a jogsit, biztos bepanaszolom!!! Szemét leszek, mert névtelenül teszem.

A pénzt az oktatónak kell adnia. Nem furcsa???!!! Lehet, oda sem adja a vizsgabiztosnak. Vagy összejátszanak?

Mikor a lányom vizsgázott, semmi ilyen nem volt. Az is vezetett már előtte pár évet az apjával. Még pótóra sem kellett. Ennek meg az is kellett 10.

2011. nov. 4. 21:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!